Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Pa govorilo se i za Pain of Salvation, Threshold, Therion, Blind Guardian, In Flames, Cradle of Filth, pomenuti Slipknot, pa do pre 3-4 godine i za mnoge druge bendove koji su kasnije došli da nema šanse da sviraju kod nas...

 

Ne mora da znači da se, ako neki bend svira u Areni, očekuje da ista bude puna, za mnoge koncerte se kapacitet koristi samo delimično. Npr kada je bio Mark Knopfler, ili sada za Slipknot, gornji nivo tribina uopšte nije ni bio puštan u prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan prog bend (pos, threshold, evergrey) nije skupio vise od 300 ljudi. Pos i threshold su dovedeni, samo zato sto su u okviru festa, pa ponovo pos nisu platili tada, zbog lose prodaje. Vrtimo ovu pricu po 100ti put, i sve se svodi na isto, nema prog publike.

Edited by Ash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan prog bend (pos, threshold, evergrey) nije skupio vise od 300 ljudi. Pos i threshold su dovedeni, samo zato sto su u okviru festa, pa ponovo pos nisu platili tada, zbog lose prodaje. Vrtimo ovu pricu po 100ti put, i sve se svodi na isto, nema prog publike.

Ma razumem ja sve to, i tačno da generalno nema prog publike, ali DT je jedini prog bend koji možda i ima nešto publike, kao što rekoh, njih sluša ili bar "poštuje" i dosta ljudi van metal voda, samo dok ovi iz Amadeus benda počnu po Pinku da lože narod kako je to do jaja, eto ti rulje. :)

Ne znam što bi u Sloveniji (a tamo sviraju u Tivoliju!) bilo nešto značajno više prog publike nego ovde, još je i manja zemlja.

 

EDIT: A još bi zbog Opetha došlo i nešto šmrt metal fanova. ;)

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan prog bend (pos, threshold, evergrey) nije skupio vise od 300 ljudi. Pos i threshold su dovedeni, samo zato sto su u okviru festa, pa ponovo pos nisu platili tada, zbog lose prodaje. Vrtimo ovu pricu po 100ti put, i sve se svodi na isto, nema prog publike.

 

 

Ni jedan od pomenutih nije ni blizu uspehu DT a, tako da mislim da bi dream mogao vise realno. Nego bagra nece da ih dovede, postuje ih masa ljudi koja i ne slusa metal vec su postovaoci dobre i kvalitetne muzike pre svega.

 

mogli bi i u okviru ove Prpgressive nation ture da dodju, eto i Opeth pa mozda privuku vise ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako opeth da bi se isplatio, treba puna velika sala skca sa kartom od 20 evra, secam se da je to sloba iz legasija napisao na legasi forumu svojevremeno. Dakle to je hiljadu ljudi sa 20 evra kartom. Opeth ne moze da skupi 1000 ljudi. Uzmi i to da je dt najmanje duplo skuplji od opetha, ali najmanje duplo. Ja ne ocekujem dt ovde skoro, najblize sto moze je budimpesta i kavarna (posto oni imaju guvernera metalca :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema se nacinje svakih 5,6 meseci ! :rolleyes:

DT ne moze da svira u Srbiji !!!

Tesko je za izgovoriti ali je jedina istina ! :D

Iako teze mainstrem metal publici zadnjih 5,6 godina, nemaju dovoljno publike u Srbiji !

Imaju je za SKC sa kartom od 40-50 evra,ali opet to je underground zesci ...i to je full sa tom cenom i njima je to premalo LOVE !

Toto je drzao koncert na Tasmajdanu 2006 za 8-9 hiljada..To je neki min. za TAS !

Mozda ova Expo hala gde je odrzan Legacy je jedino solidno mesto, gde bi doslo i do 2000-2500 ljudi ,ali ostaje 40-50 evra za kartu tako da je to nemoguce izvuci od nas !

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako opeth da bi se isplatio, treba puna velika sala skca sa kartom od 20 evra, secam se da je to sloba iz legasija napisao na legasi forumu svojevremeno. Dakle to je hiljadu ljudi sa 20 evra kartom. Opeth ne moze da skupi 1000 ljudi. Uzmi i to da je dt najmanje duplo skuplji od opetha, ali najmanje duplo. Ja ne ocekujem dt ovde skoro, najblize sto moze je budimpesta i kavarna (posto oni imaju guvernera metalca :) ).

 

 

hehe samo dajem predpostavke, ne ocekujem ih ni ja :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, ja sam mislio da tada na legasiju nisu platili pos. Do sad su verovatno zavrsili to.

 

Evo,ako je sudeci po Destruction-u,koji nijesu placeni za proslogodisnji nastup na Legacy-ju,nijesi placeni ni PoS. Jebem mu jade,godina dana je prosla. 

 

 

Izvinjavam se na offtopicu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Nego bagra nece da ih dovede, postuje ih masa ljudi koja i ne slusa metal vec su postovaoci dobre i kvalitetne muzike pre svega.

 

U jednom filmu od (zamislite) Stiven Sigala, pomenuti heroj je izgovorio extra misao: "Pretpostavka je majka zajeba"

 

Mislim da su (nažalost) i Legacy i onaj festival u Smederevu prsli upravo zato što su organizatori pretposatvili da će više ljudi da dođe ... isti tih ljudi koji isto tako pretpostavljaju da bi možda išli, a možda ne .... Previše promenljivih u jednačini koja ima jasan rezultat: određena količina novca koja MORA da se isplati bendu, da se plati prostor, obezbeđenje ...

 

Nema u Srbiji dovoljno ljudi koji slušaju metal, a samim tim dalje po pravcima još manje ... Plus to da različiti ljudi imaju različite prioritete, i to je OK, ali kad se i oni uključe u pretpostavku, nastaje zajeb

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi u da bi neko slusao Progressive treba da ima odredjenu stvarcicu zvanu mozak... to je odgovor zbog cega DT nemoze da nakupi publiku u srbiji...

That.

 

Nego, kad će više da procuri taj album?!?!?

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednom filmu od (zamislite) Stiven Sigala, pomenuti heroj je izgovorio extra misao: "Pretpostavka je majka zajeba"

 

Mislim da su (nažalost) i Legacy i onaj festival u Smederevu prsli upravo zato što su organizatori pretposatvili da će više ljudi da dođe ... isti tih ljudi koji isto tako pretpostavljaju da bi možda išli, a možda ne .... Previše promenljivih u jednačini koja ima jasan rezultat: određena količina novca koja MORA da se isplati bendu, da se plati prostor, obezbeđenje ...

 

Nema u Srbiji dovoljno ljudi koji slušaju metal, a samim tim dalje po pravcima još manje ... Plus to da različiti ljudi imaju različite prioritete, i to je OK, ali kad se i oni uključe u pretpostavku, nastaje zajeb

 

 

tacno, sve su ovo predpostavke, a to u Smederevu je zabrinjajvajuci podatak da je otkazano a trebalo je toliko raznih bendova da dodje koliko se secam, a i SymphonyX je trebao. Dovodi se u pitanje pa da li se to u opste i slusa kod nas, ili jednostavno nema se kinte.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je najgore od svega svim tim bendovima sa Castle-a smo pokazali kakvo je interesovanje za njih ovde i sumnjam da ce iko od njih ponovo da kroci na ovo metalom prokleto tlo......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...