Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Ja bih cak pokrenuo jedno novo pitanje, problem njihovog imidza i vizuelnog identiteta? ako se na muzickom planu moze reci da prate "trend-zvuk", onda na vizuelnom su prevazidsjeni promasaj.

 

Ovako, pocevsi Vizuelnog identiteta(tu podrazumevam covere, i sav prateci promo materijal) od WDADU do BC&SL, da se primetiti sledece:

 

Vizulelno danas su potpuno prevazidjeni, ja ne znam stvarno ko njima radi dizajn od kako su uleteli u Roadrunner, coveri su vrlo sirovi, i likovno uzasni, i uopste vizuelni identitet, obrada fotografije jako losa sa izuzetkom na SC gde je ok ali ove nove promo su katastrofa, treba pogledati bilo koji bend koji su na njohovom nivou materijalno gledano, koliko su ispred njih vizuelno!?! Kakvi su omoti i fotografija Porcupine Tree-a npr.? pa neka se stvarno zapitaju koliko su se srozali na svakom nivou. Od stvarno umetnicki dobrih omota, a to su od FII do SDOIT- koji je idejno, likovno i tipografski*(tipografia se bavi izborom i organizacijom oblika slova i drugih grafičkih karakteristika štampane strane) vrlo ubedljiv, ako ne i najbolji. takodje da pomenem i SFAM.

BC&SL cover je uzas, toliko sirovo i ne obradjeno, vrlo neporfesionalno, sto ne prilici njihovom "novou". Mozda ideja veze metaforicnosti, simbolike i pesama nije losa, ali kako je lose interpretirana, stvarno me je iznenadilo kada sam video omot, ipak finansiski mogu da priuste sebi bolji dizajn. Povlaceci paralelu izmedju njihove muzike i vizuelnog identiteta, vidi se da je sve bledunjavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje reci da je DT bio BOLJI pre, a sada je realno popularniji nego pre.

Popularniji jer ima vise publike za komercijalnu muziku poput ove sto oni sada furaju!Polako pocinju da zapostavljaju prog fanove a prikupljaju komercijalu!

Edited by AwakeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram reći da je Falling into infinity meni užasno nezanimljiv album, a Lines in the sand i Trial of tears smatram za kriminalno precenjene kompozicije.

Trial of Tears je definitivno jedna od najjacih pesama ovog benda, daleko od toga da je "kriminalno precenjena".

Share this post


Link to post
Share on other sites

New Millennium, Hell's Kitchen, Lines in the Sand, Take Away My Pain, Just Let Me Breathe, Trial of Tears prejebene pesme.

 

Peruvian Skies, Hollow Years, Burning My Soul mogu da prodju, i dve pesme koje su govno, mada nije mi nikad problem da preslusam ceo album od jednom.

 

za razliku od svakog albuma nakon SFAMa.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Falling into infinity je takodje keva, i meni trenutno DT album koji najvise slusam, uz A change of seasons pa ako nekog ne mrzi da mi baci link za te demo snimke bio bih zahvalan

 

 

Mislim da će ti ovo biti i više nego dovoljno (preporuka SVIMA da bar pogledaju stranicu) :

 

http://www.taringa.net/posts/musica/899022...m-Records).html

(tu imaš 'FII' demoe... i još mnooooogo drugih zanimljivih stvari)

 

 

Btw, nešto o onome što dotiče upravo produkciju DT-a od strane Portnoy-a i Petrucci-ja i stvarima o kojima se uglavnom u negativnom smislu pričalo o bendu (na poslednjih par strana) se može čuti i videti direktno od Mike-a, ovde:

 

http://www.youtube.com/watch?v=r406U7VXO9I

(skorašnji intervju za nemački fan club)

 

A ovde možete skinuti spot za 'A Rite of Passage' u .mp4 formatu:

http://www.mediafire.com/file/dgzczmzdzzz/...s-so-maniac.mp4

 

Živeli! \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da će ti ovo biti i više nego dovoljno (preporuka SVIMA da bar pogledaju stranicu) :

 

http://www.taringa.net/posts/musica/899022...m-Records).html

(tu imaš 'FII' demoe... i još mnooooogo drugih zanimljivih stvari)

 

Još da rade linkovi :)

 

:da:

 

iako me nervira momenat kad Portnoy pljune u kameru mada kontam da je pokusavao da bude kul :)

 

Wannabe Lars :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jebemti... stvarno 'ladno ne radi nijedan link!

 

Izvinjavam se; odavno imam tu stranicu u bookmark-u, te je nisam dugo proveravao. Mada, ako uopšte znate da koristite Google, neće biti preteško da na osnovu naslova bootleg-a pronadjete neki važeći/radeći link... a ja ću videti da navedem još koji sličan. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najgore sto sa svakim novim albumom(posle SFAM-a pa na ovamo) zele da ostave utisak nafuranosti ...to verovatno i uspevaju medju mladjom publikom .... i maskiraju nedostatak ideja tehnickim preterivanjem ! Prog bi trebao da karakterise i pravilno "doziranje" pa cak i "odmerenost " ponekad doduse . :rolleyes:

Znam ljude koji im vec neko vreme "daju jos jednu sansu" ,posto definitivno ne ispunjavaju ocekivanja mada nece ljudi da priznaju ! :D

Problem nastaje kada je covek iskren i evoluira u muzickom smislu....a to mu dodje prihvatanje mana i vrlina pojedinih izvodjaca...koliko god I&W bio kvlt ovo nije nista vec djubar i to ponovljeni .....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

BC&SL cover je uzas, toliko sirovo i ne obradjeno, vrlo neporfesionalno, sto ne prilici njihovom "novou". Mozda ideja veze metaforicnosti, simbolike i pesama nije losa, ali kako je lose interpretirana, stvarno me je iznenadilo kada sam video omot, ipak finansiski mogu da priuste sebi bolji dizajn. Povlaceci paralelu izmedju njihove muzike i vizuelnog identiteta, vidi se da je sve bledunjavo.

BC&SL omot mi se baš dopada, nosi simboliku kao onaj na Awake. Volim kada po omotu možeš da zaključiš nešto o albumu.

 

I na kraju, sve se svodi na to da je DT posle SFAM-a sranje...

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju, sve se svodi na to da je DT posle SFAM-a sranje...

 

Like - NOT..! :evotigana:

 

Mada, iako ja totalno gotivim i 'SDOIT' i 'Train of Thought', od 'Octavarium-a' nema celovito dobrog izdanja mogućnosti/kreativnosti momaka...

 

Oću, bre, Myung-ove lude fill-ove i solaže (or whatever you wanna call those short glimpses of musical proficiency) ! \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...