Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Opet slusam komplet diskografiju,nijesam godinama.

 

Falling Into Infinity je nenormalno dobar album. Mnogo mi se svidja kako je la Brie pjevao na tom albumu. Petrucci nikad bolji,Sherenian genijalac,Myung sa "Chapman stick" na nekim pjesmama,Portnoy razbija....Trial Of Tears i Lines In The Sand,nemam rijeci za te kompozicije.

 

Sad tek vidim kolika je steta sto tako nesto ne rade. Systematic Chaos i Octavarium nemam zelju da preslusam opet. Nadam se da nece tako biti i sa novim,ali tesko. Sigurno cu ga slusati mjesec-dva i adio. Sjecam se da Scenes nijesam vadio iz kasetofona godinu dana :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u ovoj deceniji oni nemaju nijedan full reprezentativan album, može tu šta da se probere, ali opet - nije to to. "Images and Words", "Awake" i "Falling Into Infinity", kao i "A Change of Seasons" - gde je nestalo sve to? Sa poslednja dva albuma su daleko ispod svog proseka, da je kojim slučajem neki drugi bend izbacio te albume, bili bi na vrhu, ovako za jedan Dream Theater to je ništa naspram onog što su uradili sa gorepomenutim albumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u ovoj deceniji oni nemaju nijedan full reprezentativan album, može tu šta da se probere,

 

Zanimljiva ideja..

 

Blind Faith

 

The Great Debate

 

The Test That Stumped Them All

 

Losing Time (onaj refren je neponovljiv)

 

This Dying Soul

 

Honor Thy Father

 

Stream of Consciousness

 

I Walk Beside You

 

Octavarium

 

 

Sa Chaosa mi nijedna nije u rangu sa ovima.

Edit:Cak i Octavarium mi nije komplet odlicna,ali moze da prodje

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Falling Into Infinity je nenormalno dobar album. Mnogo mi se svidja kako je la Brie pjevao na tom albumu. Petrucci nikad bolji,Sherenian genijalac,Myung sa "Chapman stick" na nekim pjesmama,Portnoy razbija....Trial Of Tears i Lines In The Sand,nemam rijeci za te kompozicije.

 

Sustina......bend od FII nije otisao dalje !

Znaci kad se dve boldovane pesme puste nekom ko ne slusa metal, obicno dodje do vrlo pozitivnih komentara(probao pre 10 tak god.)

Tu je DT mnogo dalje od ovoga sto radi danas..nazalost !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram reći da je Falling into infinity meni užasno nezanimljiv album, a Lines in the sand i Trial of tears smatram za kriminalno precenjene kompozicije. To su dobre stvari, ali uopšte nisu u rangu sa megalomanijskim opusima prethodnih albuma, poput Metropolisa, Learning to live, Scarred ili Voices. TOT je sasvim fina kompozicija, ali se onaj jam session u sredini previše otegne. Da ne govorim o tome što se tek po slušanju Falling into infinity demo snimaka shvata kako je trebalo da zvuče neke od pesama (Burning my soul i Just let me breathe su mogle biti remek dela, ali ne znam šta je bilo na kraju). Album je imao potencijala, ali neki momenti uopšte ne priliče DT-u kao ozbiljnom bendu. Da je samo Raise the knife na albumu, ali nije...

 

Jedine stvari koje bih izdvojio su New millennium, Peruvian skies i It's raining. Hollow years i Take away my pain su OK balade, ali Silent man ih šije sve u šest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FII mi kao kompletan album nije dobar, ali Lines In The Sand je neverovatna pesma, kao i Trail of Tears, medju najboljim.

 

Octavarium mi se dugo nije dopadao, ali vremenom mi je postao stvarno odlican i daleko ispred SC-a, jedino tu kvari prosek Never Enough, stramota potpuni Muse.

 

Ali ne vredi, A Change of Seasons nece vise nikada ponoviti, znaci koncept, muzika, tekst, Labrie.... vrh vrhova, pravi DT. :da:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

FII mi kao kompletan album nije dobar, ali Lines In The Sand je neverovatna pesma, kao i Trail of Tears, medju najboljim.

 

Octavarium mi se dugo nije dopadao, ali vremenom mi je postao stvarno odlican i daleko ispred SC-a, jedino tu kvari prosek Never Enough, stramota potpuni Muse.

 

Ali ne vredi, A Change of Seasons nece vise nikada ponoviti, znaci koncept, muzika, tekst, Labrie.... vrh vrhova, pravi DT. :da:

 

taj rad sredina `90 - ih !

Najbolji DT !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

FII je odlican album, samo ima par promasaja kad su hteli da naprave hit pesmu, You Not Me najvise, cak su i onog pedera zvali da pise pesmu sa njim, onaj desmond child smrdljivi ili kako se vec zove. ima jos par prdeza od pesama, ana lee je uvek tu, ali 75 posto albuma je vrhunski.

 

ne bi se bunio da su nastavili u tom malo laganijem smeru. lines in the sand je u top 5 DT pesama.

 

spot novi necu da komentarisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram da komentarisem ipak ovo novo jbg.

 

ovo nije ni los prog, ovo je samo los metal.

 

Portnoy: It’s what you’d expect from Dream Theater, if you know Systematic Chaos, our last album, it’s the next natural step from there. It’s kept a lot of dark and heavy elements, I think it sounds likes a modern band and modern album in 2009. We never want to sound like some band from the 70s or 80s. I don’t think we do. I think this album could sit side by side sonically with anything out there today, whether it be Slipknot or Trivium. But at the same time it’s got all those classic Dream Theater elements that were laid down in the foundation 20 years ago. We haven’t really changed the style, we just kind of rolled with the times, with the sounds.

 

 

ovo je toliko glupo i jadno da nemam reci, ako ti je cilj sa 40 godina i 10 albuma iza sebe da zvucis kao Trivium, stvarno treba da se ubijes.

 

Kako King Crimson zvuci? kao bend iz 70-80? 60?

 

ne, zvuci kao bend iz 2020, zato sto nikad nisu prestali da pomeraju granice licne kao muzicari i nisu pisali muziku za izdavacku kucu ni publiku, tako se stari sa stilom. Power to Believe zvuci kao muzika iz svemira, to je prog, ovaj novi DT zvuci kao govno bledunjavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto oni imaju obrnuti proces starenja i sazrevanja.

Njihova muzika i teme su bile zrelije i ozbiljnije na pocetku, dok vremenom postaju sve infantilniji iz albuma u album, i evo dokle su dosli danas, vampiri, dark master, sad pa masoni i ostale gluposti. :rolleyes:

Ako im je Slipknot, najveci kich, uzor kao treba da zvuce, onda stvarno...

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce mnogi dici ruke posle ovoga od Dream-a i fokusirati se na ranije radove....isti slucaj se desio sa Nightwish,kada je dosla nova pevacica ljudi se fokusirali na stari bend,novi kao ni da nepostoji.tako da ce i novi DT albumi prestati da privlace paznju.tehnicki i danas im skidam kapu svi su sami vrh ali ovo sto izdaju neide im u prilog nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebemti... mislim da se slažem sa Lazom (azal); napisao bih nešto slično (Myung, progresija benda), ali bez baš tolike agravacije. :mrgreen:

 

Samo se nadam da su 'The Shattered Fortress' (zbog teme tj kompletiranja AA Suite-a) i 'The Count of Tuscany' (sudeći po komentarima Portnoy-a, Rudess-a i pisca biografije benda) gorostasi od pesama, te da će biti nečeg kompletno dobrog (ma, moćnog, bre!) na novom albumu... a budući da obožavam 'Wait For Sleep', 'Space-Dye Vest' i 'Vacant' jedva čekam da čujem i 'Wither'.

Će da vidimo...

 

 

P.S. Desmond Child = stupid fuck (zbog DT-ja)

I koj' vam je, ljudi? 'Falling Into Infinity' bi verovatno i bio savršen (ili bar bolji) album (hint => demo snimci) da je bend imao slobodu tj da ne beše onog sranja sa izdavačkom kućom i pomenutog lika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je toliko glupo i jadno da nemam reci, ako ti je cilj sa 40 godina i 10 albuma iza sebe da zvucis kao Trivium, stvarno treba da se ubijes.

 

Kako King Crimson zvuci? kao bend iz 70-80? 60?

 

ne, zvuci kao bend iz 2020, zato sto nikad nisu prestali da pomeraju granice licne kao muzicari i nisu pisali muziku za izdavacku kucu ni publiku, tako se stari sa stilom. Power to Believe zvuci kao muzika iz svemira, to je prog, ovaj novi DT zvuci kao govno bledunjavo.

1.KC vaistinu keva, i najbolji primer kako bend evoluira. vremenom su menjali zvuk, ali nisu pratili trendove, tj kopirali tadasnje bendove(dobro jesu malo u 80-im na Disciple, Beat i Three of a perfect pair vuce malo na tada popularne bendoe poput Talking heads, ali opet su vrlo smisleni albumi i iako se osecaju uticaji tada popularne muzike vidi se da je to KC i da su tadasnjim povratkom hteli imali nesto novo da kazu).

a Power to belive necu ni da komentarisem, pitanje je da li ce bilo koji bend snimiti slican album, ono je maestralno.

 

2. Falling into infinity je takodje keva, i meni trenutno DT album koji najvise slusam, uz A change of seasons pa ako nekog ne mrzi da mi baci link za te demo snimke bio bih zahvalan

 

 

 

3(i najbitnjije).

ovi(DT) su izgubili kompas. ocigledno. izigravaju neke metalce u 50 godina, jedu govna, a ovo sa slipknotom i trivijumom necu ni da komentarisem. onaj prosli album sam nekako uspeo i da progutam ali ne verujem da cu moci ovaj. cak su poceli da se gade i mom ortaku kome su omiljeni DT albumi ovi novi i kome je SC bio odlican album.

od trensettera do trendfollower-a jbg tako to ide. tuzno. ne bi im bilo lose da pogledaju sta radi njihov ex-bandmate Kevim Moore, ako bi bas da evoluiraju. ovo sto sad rade se vise zove nedostatak ideje. ne znam da li su svesni toga, nadam se da jesu a da se foliraju. mada mislim da je ocigledno da ih je uhvatila kriza srednjih godina ili tako nesto, jbt i imidz su promenili, ja sam se nadao da ce sad da snime sporiji/progresivnji album (kao sto je bio slucaj sa A thrain... pa posle Octavarium), ali jbg. najodvratnija mi je i ova promena imidza i glupiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...