Jump to content

Mastodon


Kent

Recommended Posts

Jebote, kakva albumčina. Last Baron me je oduševio, inače, bolji mi je od BM, ali lošiji od Leviathana, ipak mi je Leviathan najdraži i najbolji.

 

+ moja malenkost se slaže.

 

Objektivno govoreći, ovo je album godine. Iako je još rano lepiti ovakve etikete,ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objektivno govoreći, ovo je album godine. Iako je još rano lepiti ovakve etikete,ali...

 

+1

 

Trenutno mi cts mozda deluje bolji od bm-a i leviathan-a ali da je bolji od remissiona...tu vec nisam siguran. ;)

Mada mislim da ovde ne treba gledati koji je album bolji od kojeg,kad su svi na neki nacin podjednako dobri...sva 4 studiska albuma jebu kevu realno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlichan album. Sve je tu, vishe nisu though guy sludge metal, nego prog metal a to ce da odbije dosta fanova. Meni je album odlichan neznam josh dal mi je bolji od Blood Mountaina ili Leviathana , ali vreme ce svoje pokazati inache opak borac je crack in the Skye. Drago mi je sto nisu preterivali 7 pesama je sasvim dovoljno da ovo bude zaokruzen kompletan album bez puno filera. The Czar je najbolja pesma , barem po nekom mom skromnom misljenju ima sve u pesmi sto je potrebno sve sa onim fenomenalnim delom od 6:54 do kraja pesme. Za sledece dve se razmislajm koja mi je bolja izmedju Crack the Skye ili Last Baron, mada obe pesme sabijaju samo tako. Pa odma posle njih Oblivion. Sve u svemu ni one ostale tri pesme nisu loshe samim tim album nema loshu pesmu.

 

Zao mi je sto su fanovi ovako loshe prihvatili album, ali svejedno Mastodon se odlichno snalazi i u ovim prog vodama i doneo nam je josh jedan fantastichni album. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je i dalje call of the mastodon naj,mada svaki album ubija.meni se svidja sto se ne ponavljaju,sto se tice proga neznam ko je u zadnjih 10ak g izdao ista priblizno crack the skye-u,tako da...

 

sve u svemu,nebitno koji je zanr,bitno je da imamo jos jedan sjajan,maestralan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, kakva albumčina. Last Baron me je oduševio, inače, bolji mi je od BM, ali lošiji od Leviathana, ipak mi je Leviathan najdraži i najbolji.

 

Ditto.

 

Album mi je daleko zanimljiviji za slusanje od BM-a, mada su ipak mozda mogli da urade 10 pesama za album, tacnije da preseku The Czar ili The Last Baron-a na dve posebne pesme.

Dopada mi se sto je produkcija toliko cista da sve se razume pevanje, gitare, bas, bubnjevi. Nice.

Cak mi je simpaticno sto su ubacili bendzo i klavir kao nove instrumente.

Za sada ne mogu da izdvojim favorita od pesme, sem mozda oblivion i divinations, koje sam x puta preslusavao dok nije iscureo album, zato cu se baciti na detaljno preslusavanje.

Ono sto me sada najvise zanima da li ce uspeti da nastave svoju muzicku evoluciju i na sledecem albumu ili ce stagnirati.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednost Mastodona u odnosu na druge bendove iole slicnog zanra,po meni je ta sto na svakom albumu unose dosta toga novog a zadrzavaju svoj prepoznatljiv stil i zvuk i to je ono sto ih izdvaja.Uvek su negde na sredini i ne beze u krajnost iako su napravili mali iskorak na Crack The Skye za koji su rekli da je experimentalne prirode,da su hteli da naprave prog. rock plochu i odaju pocast rock bendovima koji su imali veliki uticaj na njih a i istovremeno rekli da se nikada nece odreci teskih i masnih riffova jer je to ono sto je Mastodon od pocetka i u cemu uzivaju i da ce sledeci album biti verovatno vracanje starom zvuku (ovo je Brant izjavio cini mi se)....Imate masu intervjua na you tube pa kopajte :)

Meni je super sto nece ostati u tim prog vodama kao sto su sada i da ce nam podariti jos krljaze i nadam se jos veca muda :)

Ako bih albume merio po kvalitetu na prvom mestu podrazumeva se Leviathan,pa Blood Mountain,pa Remission pa tek onda Crack The Skye.....stari radovi mi se ne svidjaju uopste....to sve mozete cuti na kolekciji singlova Call Of Mastodon

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican je novi, vec sam ga 4-5 puta preslusao. sam singl divinations mi je bio odlican tako da sam i od albuma mnogo ocekivao. svidja mi se ovo sto su pokusali da budu mali progresivniji odlicno je na kraju ispalo. bolji mi je od blood mountain-a, ali mi leviathan ostaje najdrazi album ovog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I evo prvog albuma koji ce sigurno obeleziti 2009u.

 

...now I'm lost in oblivion...

 

Ova ekipa napreduje iz albuma i album, i na proslom se osecala jaka pristunost prog elemenata, ali ovde su isti toliko prevagnuli da se to odrazilo preko prosto pobednickog, zrelog songwriting-a. Prezarazni refreni, album ima vise hook-ova nego Petar Pan-ov najveci neprijatelj, soloi da na njima plutas po sobi dok album pichi, i vokali koji su kanda mekaniji nego pre, te eto jos jednog dela 'de je heaviness ustupila mesto melodicnosti.

 

...fire in the eye, realm of mystic majesty...

 

...Pa solo, o kakav solo, azdaha. Elem, chistiji vokali, i tu je mozda i najveca promena Mastodona, u odnosu na prosle radove, a na prvi pre svega. 'Kompleksni', elephantski aranzmani su kanda i bili tu od starta, ali sada su prerasli u slonchinu zvanu "Crack The Skye".

 

...letting me free the quintessence...

 

Cover i pre komentarisah, fantastichan, psihodelichan, a i drugaciji od proslih. Ovo ako nemam na originalu, dabogda nijedan original vise ne kupio u zivotu. Uz to, napravili su i jedan dobar metal spot, sto je bas prava retkost, svidi mi se 1 u 156 metal spotova... Sto ce reci, ima malo toga u vezi sa ovim albumom a da nije maestralno :]

 

...spiraling up through the crack in the sky, leaving material world behind...

 

Pesma koja mi je i na prvo slusanje i na n-to, ponajvise privukla paznju i koja mi je apsolutni highlight albuma je "The Czar". Magican intro sa klavijaturama, sunce ti spalim kako se lozim na ovaj zvuk to je jezivo...pa kad iz prog rock-a predje u onaj surovi heavy riff na 03:45, uvek se nakozim opasno... Pesma je chudo jednostavno.

 

...how long has it been since we flew through shadows...

 

"Leviathan" mi je do ovoga bio kanda Mastodon favorit, i u grupi prva tri albuma uvek ce i biti, i 'ajde da ne pravim odma' liste i poredjenja sa starim materijalom, ali ovaj me je vec u prvih par dana "uhvatio" jache no ijedan prethodnik.

 

...strike the shepherd, sheep will scatter...

 

Blah, osim "Divinizacija", true, album ima nekih uber-heavy hitova kao sto su "Fire Ants", "blood And Thunder", "Megalodon", "Sleeping Giant"... ali bukvalno svaka traka grouz-on-ju jel'te, meni najbolji primer "Last Baron" , koja mi je 'faljena, ali bila ipak pod senkom "The Czar"a. No, evo sada mogu reci da mi je, mozda ne u tom rangu, ali za nijansu "slabija" pesma. Toliko stvari koje se otkrivaju na vise slusanja...

 

...I guess they'd say we could set the world ablaze...

 

 

 

Vredelo je svakog chekanja, czarski album! 10/10

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je odlichan, odlichan... prezarazan, ali ne razumem zasto svi potencirate toliko to prog... ovde su mnoge stvari upravo pojednostavljene radi ostavljanja jednog potpuno drugacijeg utisaka od onog koji je pruzao Blood Mountain...

Edited by Luka Hoax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je odlichan, odlichan... prezarazan, ali ne razumem zasto svi potencirate toliko to prog... ovde su mnoge stvari upravo pojednostavljene radi ostavljanja jednog potpuno drugacijeg utisaka od onog koji je pruzao Blood Mountain...

to jeste, ovaj album je mnogo opusteniji i laganiji nego BM, ali meni deluje da je tako bas zbog tih prog uticaja, mada mozda si u pravu, moguce je da to nije toliko do prog nego do rock uticaja... tj da taj novi stil nije toliko vezan za prog koliko za nesto drugo

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...