Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Sa Rock Hard France fb stranice:

 

Live from the famous Atlantis studio (Stockholm, Sweden) where we have discovered Heritage, the new album from OPETH! Joakim Svalberg (Yngwie Malmsteen, Glenn Hughes) which replaces the keyboardist Per Wiberg, but it does not yet have the status of permanent member.Here is the track-listing of the tenth album due on 19th/09: 1) Heritage 2) The Devil's Orchard (first single) 3) I Feel The Dark 4) Slither 5) Nepenthe 6) Haxprocess 7) Famine 8) The Lines In My Hand 9) Folklore 10) Marrow Of The Earth. More info in our July / August! Patience ...

 

110602094402442203.jpg

Edited by ~SilentWarrior~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to svejedno ako je sam album dobar... Imaju oni fantasticne pesme i sa growlom i bez, pa sta fali Damnation albumu ?

Opet ce biti dosta growla na koncertima, ne panicite :lol:

Damnationu ne fali nista, meni je taj album savrsen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nesto sam i ocekivao, samo da ne bude fejl kao poslednji Pain Of Salvation koji je pokusao da kao ozivi taj vajb 70-ih i ispao sranje. Mozda je ovo samo jos jedan Damnatio-like album koji je Mika radio za svoju dusu pa se posle vracaju malo tvrdjem zvuku, doduse ne toliko agresivnom kao ranije al da bude malo meksa varijanta njihvog klasicnog zvuka sa poslednjih albuma. Licno, voleo bih kada bi bilo nekih deonica sa duplom pedalom i malo nekog opasnog rifovanja just to keep in touch with the old days :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

-The album length is 56 minutes

Deset pesama u manje od sat vremena, ovo će odista biti nešto posebno za bend.

 

-Things/bands that crossed his mind during the listening session: Sabbath, Beatles, jazz, King Crimson, Cream, Rainbow, Floyd, funk, Purple, Piirpauke, classical, My Dying Bride, folk, Love, Jethro Tull, Maiden

Ukupno tri metal benda, haha. Nije da mi smeta ako album ne bude ni malo metal, ali je zanimljivo pročitati.

 

-There is no death metal or grunts at all.

Naučio da peva punim glasom, sada to i treba da koristi što više. A growl mu je ionako otišao u kurac.

 

-The sound is very 70s-like

-Synths, piano, mellotron play a large part in the sound. Contrabass and clarinets can be also heard in the song intros

Može se reči da smo ove stvari očekivali i priželjkivali. I ako sve to bude uklopljeno kako treba, nema promašaja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

o čemu vas dvojica pričate? :confused:

 

watershed razbija.

 

melodičan je, raznovrstan je, brutalan i nežan u isto vreme, ima dubinu i širinu, stalno može da se sluša iznova a da pri tom ne dosadi itd.

 

šta još možete poželeti?

 

što se mene tiče, jedina sitna zamerka za watershed su oni potpuno bespotrebni "outro"-i na melotronu/klavijaturama na kraju pojedinih pesama (kao da služe da popune prostor na albumu).

 

mislim da to malo narušava ukupnu estetiku albuma ali ok, nije strašno...

 

a što se tiče omota za novi album... hahaha... u suštini je kul ideja ali brate, ono "sunce", "grad u plamenu", "tekstura" neba i njihove glave na drvetu im zaista nisu trebale... travis je prso načisto :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kad ovo krene, dovoljno ti je.

 

To Talvi :rockdevil:

Ma sada cu da ga stavim na slusanje :haha:

 

Inace kao sto Grob rece svi su mi za 9 ili 10 kako koji, i opet tesko mi je da kazem koji mi je najbolji jer svaki album opetha vuce odredjeno moje raspolozenje, tako da mi je uvek bilo tesko da pikiram odredjeni album. Ali nezavisno od raspolozenja Damnation moze uvek... :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Watershed i nekako da shvatim, ali GR, tebra.

 

Nisu loši, jbte, daleko od toga, samo mislim da je Opeth snimao bolje albume i da i dalje to može da radi.

Mene je svaki album, osim "Morningrise", uspeo da smori pred kraj, a ova dva su to već na polovini (do koje su zaista odlični)...

 

 

melodičan je, raznovrstan je, brutalan i nežan u isto vreme, ima dubinu i širinu, stalno može da se sluša iznova a da pri tom ne dosadi itd.

 

Ovako možeš da opišeš bilo koji Opeth album.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...