Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Vidim ljudi me minusaju opasno kad kazem da je album bezveze. Neka me ti isti prosvetle i kazu sta je to tako zanimljivo i vredno na novom albumu. Ja koga god sam pitao od prijatelja koji bas vole bend su rekli da je album tezak smor, drugarica fazon nije mogla da ga preslusa do kraja koliko je udavio. Ja nemam problem da kazem da je album los iako mi je Opeth jedan od omiljenih bendova ikad, prosto izgubili su ljudi kompas, ovo izgleda kao da su snimili na brzinu, bez ikakvog koncepta, strukture, produkcija je losa, ne znam, ne osecam kao da su se oni istinski uneli u ovo sto sviraju, osim mozda Mikaela koji se totalno izgubio covek u svom 70' prog svemiru.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li to sve utisci posle prvog slušanja? Ili je neko više puta obrtao i pustio da se malo slegne?

 

To je više nekako generalno pitanje, pošto ljudi imaju tendenciju da odbace nešto posle prvog slušanja ako im ne legne instant - međutim, prog bi trebalo da je grower mjuza. Bar je tako u mom slučaju, ne znam ima li ljudi koji su već toliko naslušani da i kad puste prog album mogu odmah da donose odluke. :)

 

Ja ću da probam da ga vrtim nedelju dana, pa ćemo da vidimo šta će da ispadne.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori, ja sam naslusan proga a pogotovo Opeth albuma i sa sigurnoscu mogu da kazem da je ovaj album daleko ispod Opeth standarda posle samo jednog slusanja. Apsolutno mi nista nije isplivalo i uslo u uvo, neka melodija i slicno, pokusacu ponovo, dacu mu sansu mozda jos par puta al cisto sumnjam da ce se nesto promeniti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ne znaju gde teraju. Prosetase kroz sve prog rock klisee, pesme koje nemaju ni glavu ni rep, niti se zna sta se hoce sa njima do kraja. Eternal Rains i ona poslednja su mi ostavile najbolji utisak na prvo slusanje.

 

Mozda mi je najslabija karika na albumu Mikaelovo pevanje, lik je postao totalno neinspirativan otkako se skroz posvetio clean vokalima. Ranije dok je bio nesiguran je makar provodio dovoljno vremena da smisli neku do jaja pamtljivu melodiju, a sada sve zvuci kao neka improvizacija. Da ne spominjem sto mu ne lezi uopste da se napinje onako.

 

Vec mrzim sebe sto cu zbog fanbojizma ovom albumu da pridam vise paznje nego sto je zasluzio.

Edited by Simadin
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ne znaju gde teraju. Prosetase kroz sve prog rock klisee, pesme koje nemaju ni glavu ni rep, niti se zna sta se hoce sa njima do kraja. Eternal Rains i ona poslednja su mi ostavile najbolji utisak na prvo slusanje.

 

Mozda mi je najslabija karika na albumu Mikaelovo pevanje, lik je postao totalno neinspirativan otkako se skroz posvetio clean vokalima. Ranije dok je bio nesiguran je makar provodio dovoljno vremena da smisli neku do jaja pamtljivu melodiju, a sada sve zvuci kao neka improvizacija. Da ne spominjem sto mu ne lezi uopste da se napinje onako.

 

Vec mrzim sebe sto cu zbog fanbojizma ovom albumu da pridam vise paznje nego sto je zasluzio.

 

Saglasan sa poslednjom recenicom. Isti slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj.. pa svi smo subjektivni, ne bi bili ovde da nam nije Opeth omiljeni bend. Ovo smrdi na jos jedan Mastodon, samo jos gore, ne znam ni da li da skidam uopste iskreno, ima li makar nekih dojajnih deonica ako vec ne pesama, kao na Heritage-u sto ima par momenata?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak je i Heritage onakav bolji od ovoga. ^ Sta si hteo da kazes, Mastodon, samo jos gore? Mastodon je izdao dobar album, mozda malo slabiji za njihove standarde ali totalno u skladu sa vremenom i vajbom i njihovim raspolozenjem, Opeth je opasno podbacio sa ovim albumom, ogromna je razlika u kvalitetu izmedju Blackwater Park albuma i ovoga, sto se ne moze reci za novi Mastodon album i starija izdanja.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa hocu da kazem da je bilo tresla se gora rodio se mish, aka, sta god vi opaki branioci novog Mastodona pricali, nije u rangu najboljih izdanja, daleko od toga. Ali po komentarima vidim da je ovo cudo komparativno jos gore. Jbg, sve je ociglednije da su ljudi iz zlatnih vremena Opetha daleko pre nas ostalih uvideli da Mika zastranjuje pa se sklonili na vreme. No dobro, skidam sutra pa cu da poslusam posteno, da ne serem bez pokrica.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate pričaš i ovde i na Mastodon temi najočiglednije stvari koje su svi apsolvirali kao da ih se niko nije setio pre tebe.

 

Niko nije rekao da je novi Mastodon vrh, klasa, nikad bolji (kao kad izlaze novi Overkilli i Maideni), svi koji prate taj bend su pričali o novom albumu u odnosu na Huntera i nijanse između ta dva albuma - šta je bolje, šta je gore. Niko ne očekuje sad da izbace ne znam šta posle četri perfektna albuma između 2000-2009.

 

Pritom ne znam šta je tebi pop metal mainstream, o kome trućaš toliko ako ti je Mastodon to, sa onim vokalima i celokupnim tripom koji nikakav mainstream ne bi svario u 2014.

 

Za Opeth isto pričaš stvari skapirane pre 5 godina.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...