Jump to content

Rush


Dragon Lord

Recommended Posts

Meni je taj album (vapor trails) najsporije skliznuo. Ima SJAJNIH stvari, (earthshine, one little victory) ali ipak je to album iz perioda velikih Neilovih problema, Geddyjevog solo albuma...neke druge stvari su im izgleda odvukle paznju.

Mozda jedini album na kojem sve pesme nisu jake i po mom misljenju vapor trails ima daleko najednostavnije aranzmane koje su napravili. Ima zascih stvari ali me ne drmaju kao recimo Counterparts.

Ja stvarno ne mogu da pronadjem ni jednu losu RUSH stvar...sve su mi neki svoj odvojeni kosmos, a eto ovde mi nisu sve nesto posebno zanimljive.

Ali ove dve koje sam ti naveo su komotno za himnu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam Rush in Rio,i sve albume(thanx to Gargamel),i mogu reci da sam odusevljen,onaj koncert jebe sve zivo,ona atmosfera na pesmi Yyz je mnogo jaka.

Polako,ali sigurno,Geedy postaje jedan od mojih omiljenih basista,kakav je on lik.

Geddy Lee je uzor mnogima. Recimo Cliff Burton i Jason Newsted su ga obozavali.

 

Meni licno je " A show of Hands" jos bolji koncert. Steta sto nije izbachen DVD, imam ga na VHS-u. I to obavezno pogledaj, atmosfera je vishe pure Rush, ovde su ludi brazilci dosta umeshali svoje prste icon_smile.gif

 

A da, YYZu Riu je ludnica icon_smile.gif Jedina jacha publika koju sam video je Madridska na snimku Chick Korea Electric Banda iz 1985. Isti fazon, ali su jos ludji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vi svi nahvaliste Rush ko da je najbolji bend ikada.Uz duzno postovanje ritam sekcije(Pert je i proglasen za najboljeg bubnjara Kanade svih vremena),bend na momente zvuci suvise plitko i naivno pogotovo kada se usporedi sa gigantima prog rocka,King Crimsonom(Sinfeldovim) i ELP-om.Rush vise dodje kao neka opustencija.Daleko od toga da ne volim njihove stvari ali bend iz 70-ih bez neke vece filozofije i atmosfere...Ne bih ja rekao da je to jedan od najvecih bendova svih vremena.

P.S. Cinjenica jeste da je svojim nacinom muziciranja uticao na nadolazece generacije od Metallice do Watchtowera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Два Канађанина и Србин!

Da, roditelji su immigranti iz Yugoslavije ali gitarista Alexandar Zivojnović je rođen u Kanadi (umetnično ime mu je ALEX LIFESON) ili je promenio ime ne znam.

 

Imali su sranje ozvučenje pred AC DC u Torontu 2003 na SARS Festu, Nisam bio cuga ..Jeste da sam bio mozda 200 metara od bine sa desne strane ali ono je zvučalo očajno. Ja sam otišao samo što su me odvukli neki ,Da i nabavili kartu preko irvinga (Ja ne plaćem ulaznice i ne podrzavam takve grupe) Masa pozera i neki majmuni stigli na Stonse kasnije nikad više ne idem na takve koncerte ni Dzabe icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e matori, ti si ih bar gledao. Meni pobeze kombinacija za roterdam prosle godine pred nosom sad.gif

 

Sad gledam ovaj R30...ovo nije normalno..svaka cinelica i ton onako kompleksnih aranzmana su na svom mestu. Bass ima takvu farbu....brrrrr. Shvabe su prilicno hladna publika, ali ne smeta. svirka je bolja od ria, a podrska je mnogo bledja.

 

Pravi sam nerd, imam i backstage pass i po jednu potpisanu trzalicu od Alexa i Geddyja icon_smile.gif

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

e matori, ti si ih bar gledao. Meni pobeze kombinacija za roterdam prosle godine pred nosom sad.gif

 

Sad gledam ovaj R30...ovo nije normalno..svaka cinelica i ton onako kompleksnih aranzmana su na svom mestu. Bas ima takvu farbu....brrrrr. Shvabe su prilicno hladna publika, ali ne smeta, svirka je bolja od ria, a podrska je mnogo bledja.

 

PRavi sam nerd, imam i backstage pass i po jednu potpisanu trzalicu od Alexa i Geddyja icon_smile.gif

Verujem da njihov samostalni koncert je stvarno u redu jer je ipak reč o profesionalnim muzičarima .Ono što sam ja gledao u Torontu to je jedan festival koji su organizovali "Gradske Zveri"gladni para njima nije bitno kako to zvuči i šta se dešava bitna je lova.

 

 

Okupili su tamo Guess WHo ,Rush ,AC DC, Stonse i pola miliona nas budala na najvećoj vrućini (bez piva) Pa nije mi bilo baš do muzike icon_smile.gif

 

Nešto čujem od nekih naših da vam dolazi AC DC u BG ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ono sto je vazno je vec receno...samo bi dodao da toliko sjajnih pesama koliko ih rush ima nema nijedan bend na planeti,garantovano:].I da,zanimljivo je koliko se mp3 koncerata,bootlegova (koji komotno po kvalitetu zvuka mogu da se nose sa nekim dvd snimcima) i sl moze naci na netu od rusha...pa sigurno jedno 30-40.Nikako da nadjem neki koncert sa The Necromanser pesmom,damn...btw ovde ima spisak svih bootlegova i koncerata rusha ako nekoga zanima: http://www.geocities.com/jaytor_x1/rush_audio_list.html

 

...and the meek shall inherit the earth !

 

poz

Edited by HellFire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Ух, супер је!

Немам времена да га целог одгледам (траје 2 и нешто сата) али сам видео пар ствари, на прескоке и стандардно је добро.

Пиртов соло је тако моћан ....

Немам речи.

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nekako spontano odavno podelio njihov opus na 4 faze...od kojih mi je najmilija druga. Ova teorija je daleko od nekog podvlacenja jakih linija, nemojte me shvatiti preozbiljno. Ali, ajde da pojasnim:...

 

Stizem na party sa zakasnjenjem, no ne mari. Anyway, moje licno vidjenje je slicno Metalbeer-ovom, ko ja da sam ga srocio. Veorvatno je jedina razlika sto sam malo mladji od Dunava, malo stariji od mamuta (vrsnjak Deda Mraza) pa sam prosao kroz citavo putesestvije od pocetka. Ne mogu vam opisati taj osecaj kad imas 11 godina i Rush izbaci Fly By Night. Moj ortak iz klupe se bio preselio u Ottawu, cale mu nesto petljao po ambasadi, ali se vracali skoro svake godine na odmor. Tamo neke sedamdes' pete seste (mislim da sam vec spomenuo tu epizodu negde na forumu), donese on ganc nov Џибсон Леспол Стандард jel'da, tabacco sunburst, sa 2 DiMarzio Super Distortiona, 'mesto 'stock' magneta. Ruke mu zavijene u gips do laktova. Kosa do bulje (big no-no kad imas 11-12 godina u O.S. "Neki uredni narodni heroj" :lol: ).

 

Elem, pitam ga ja, 'sta bi pobogu i zaboga'. Kaze on 'ma ima neki novi bend u Americi, Kiss se zovu, jebu kevu, sminkaju se, show program, koncerti cudo nevidjeno, explozije levo desno gore dole.'

Naravno moj ortak i njegova ekipa iz Kanade se dosetili da sami prave pirotehniku od kapsli i baruta, i the rest is history. Kha-zaam.

 

Uglavnom, privatio se ja malo da sviruckam tih dana, kaze on meni, ima neki novi kanadski bend, isao je kod tog lika iz benda da uci gitaru jedno godinu dana. Pokazao mi i diplomu. Kaze, nas lik, cek da ti pustim njihov novi album. Raspali on neki suludi Palladium hi-fi 'stub', krece 'Anthem'. Ja se zalepio za plafon :rockdevil: .

 

Na zalost, posle drugog uzivo albuma (Exit...Stage Left), tamo neke 1981, batalio sam ih. Nema tu vise ni prog a ni rock iz onog starog prog-rock fazona. Mozda je to neko prokletstvo kad ides sa vremenom u poredjenju sa iskustvom kada ih slusas (ili bilo sta drugo) naknadnih godina, bez nekog redosleda. Ja sam se bre tresao pred izlaske tih albuma, nisam mogao da spavam, onda sam morao da smorim nekog ko putuje na zapad (cuj zapad, Trst ili Minhen uglavnom) tih dana da mi donese plocu. Talijanci su ladno tih godina valjali originalna Mercury/Pollygram izdanja a ne americka ili svoja (Kiss su doduse uredno stampali u Italiji).

 

Sto kazu ameri, perhaps I should re-introduce myself to Rush. Da vidim sta su to kuvali poslednjih 20-tak godina.

 

Ne mogu da verujem da pored svih navedenih momenata, jos niko nije naveo "Jacob's Ladder". Vrh vrhova :rockdevil: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, nije me bilo ovde odkad su vuci dunav gazili... :D

 

Auh Dersu, prijatelju, pizdarija kako si ih docekao na volej. Ja sam ustvari zesci 70`s nostalgicar, tako da necu ni da mislim kako ti je bilo :) Stvarno nisam siguran da bih ostao normalan cekajuci hemispheres i permanent waves. :)

Naravno, bas mi je drago kad vidim da nam se impresije poklapaju :pivopije:

Jacobs Ladder nogekako ! Gdi to uspeh da zaboravim.

 

Ako krenes da opet pronalazis Rush, moja preporuka bi bila Hold Your Fire i Test For Echo, tu ima po par bas jakih stvari. :meshuggah:

 

 

 

btw,

 

Novi RUSH album SNAKES & ARROWS u prodaji 1maja! :opusteno:

 

 

 

 

 

A i jedno bitno pitanje za vas, da li neko ima REPLAY x 3 ?

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost, posle drugog uzivo albuma (Exit...Stage Left), tamo neke 1981, batalio sam ih.

 

Са овим се слажем, у највећој мери, након тога овај бенд постаје мало другачији али не и бољи (или да кажем - занимљивији), бар по мом мишљењу.

Шта знам, мени је "Test for Echo" сасвим ОК док ми је "Vapor Trails" веома, веома добар албум, нарочито јер долази после једне јако тешке животне приче. Тај албум је некако посебан.

Мислим да су "A Farewell to Kings", "Hemispheres" и "Vapor Trails" моја три најомиљенија албума иако ми се "Different Stages" јако, јако допада!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
The new Rush album "Snakes & Arrows", will be released on May 1 via Anthem/Atlantic.

"Snakes & Arrows" cover art can be found here. The complete tracklisting is as follows:

 

01. Far Cry

02. Armor and Sword

03. Workin' Them Angels

04. The Larger Bowl

05. Spindrift

06. The Main Monkey Business

07. The Way The Wind Blows

08. Hope

09. Faithless

10. Bravest Face

11. Good News First

12. Malignant Narcissism

13. We Hold On

 

:veseli::veseli::veseli:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

jedvade chekam da chujem to!

 

Rush mi je jedan od lichno omiljenih bendova..znachi uz floyde,ac/dc,rainbow, cepeline..tj posle njih omiljeni. Jedino sto ne gotivim od benda su pojedini albumi iz 80tih..ali od prvog albuma zakljuchno sas "Moving Pictures" perfection do perfectiona...2112, Caress, Fly by Night su prvi albumi koje nabavih od njih per par godina..tak da mi je taj period posebno drag...ez dej march on tuuuuu bastiiiiiil deeej....ali ono sto sam kasnije chuo me je josh vishe primilo...prava evolucija benda pa cenim da su farewell-permanent-moving najkreativniji ak ne i najkvalitetniji period benda..od kasnijih Grace under pressure je podobar kao i veeoma dobri "Counterparts"..resto nesto slabije...

 

hail to d majti kanadjani i s nadom u dobar album a la 80te : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...