Jump to content

Rush


Dragon Lord

Recommended Posts

У круговима посвећеника и музичких сладокусаца су сасвим довољно познати. да буду мејнстрим и да их воли свака џуџа не треба ни њима.

Хм, мој један другар, лик који се стварно интересује за свакакву музику и са којим сам разменио гомиле џеза и којечега - не зна за Rush, неки други његови другари такође.

Они овде имају веома танку базу, не разумем зашто али је једноставно тако ...

 

Ovih dana cesljam ovaj sajt pa ako neko nije bio, neka pogleda. Lepo je sredjen.

 

Ту увек идем кад тражим текстове, добра фора.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Они овде имају веома танку базу, не разумем зашто али је једноставно тако ...

 

Ajd da probam...

 

Ne vole ovde ljudi sintezu, vole te kad štrčiš, a jedino sto mnogima kod Rush štrči je boja Geddyjevog glasa i uglavnom ih odbija :) Cesto cujem komentar "nit smrde nit mirishu" i kontam da, koliko god to glupo zvucalo, slabom prolazu jako potpomaze sto nisu macani sa libidom do krova, pa da to prshti u znoju i ekstazi. Nema fatalnosti, a ljudi se primaju na to.

Nisu u "baby baby" fazonu, ne glume sex simbole, zvezde i shred idole, ne prave srceparajuce pesmice za devojcice, a ni depresivne za "one koji razumeju". Ne teraju publiku da peva na koncertima, nisu banalno zestoki i ekstremni da bi ih buntovna omladina prihvatila, a nisu ni porocni.

 

Dosada ziva bre :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

sinoć sam slušao fly by night, caress of steel, a farewell to kings, moving pictures

 

uzmi bilo koji album i odslušaj ceo, šta da ti kažem, rush je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

onaj treći disk sa different stages jebe keve, mislim šta su uradili na working man nije normalno

 

jebote slušam ga u pola 6 i zajebavam se s računovodstvom, mora da sam izludeo !!!!!!!!!!!

Edited by RISE LORD VADER's guz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Слушао сам "Snakes and Arrows" много, у последње време, и наравно, открио гомилу ствари која се не види на први поглед (ипак је то Rush).

Верујем да су ово најбољи Нилови текстови, стварно су ме изненадили неки делови, приступ ...

Он дефинитивно није онај човек од раније, ово што нам је дао је његово виђење модерног доба, овог света у ком живимо, нема више оног фантазирања, албум је више "личан" (у његовом случају, овај израз је мач са две оштрице) и ближи слушаоцу.

Морам признати да се она, не тако повољна, слика коју сам имао о албуму ипак значајно поправила.

Мислим, и поред свега, они још увек не звуче потрошено.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мени је друг који је луд ѕа Рашом нарезао пар албума уклјучујући о овај нови Snakes and Arrows и могу само рећи :muzicar::pivopije:

Најбише слушам Signals и Rolle the bones :muzicar:

 

Само не контам ово да немају јаку базу фанова у насој землји. Мислим не схватам у чему је проблем кад Dreamovci имају гомилу фанова :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome da kompletan prog rock nema neku veću bazu fanova kod nas, a posebno noviji bendovi tipa Transatlantic, Neal Morse, The Flower Kings, Marrilion itd. Rush se još i drži :)

Rush je fenomenalan bend i preporučujem ti da slobodno nabaviš i starije albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome da kompletan prog rock nema neku veću bazu fanova kod nas, a posebno noviji bendovi tipa Transatlantic, Neal Morse, The Flower Kings, Marrilion itd. Rush se još i drži :)

Rush je fenomenalan bend i preporučujem ti da slobodno nabaviš i starije albume.

 

 

пази поред горе наведених имам и Grace under pressure, Vapor trails и могу ти рећи да су ме као бенд одусевили тако да ћу ускоро набавити све албуме и концерте. Већ пола године се каним да набавим било ста од нјих али шта ћу кад сам ленчуга :rolleyes:

 

А жто се тиче прог-рока, пази кад се свиђа мојим родителјима који рок готобо да не слушају то значи да би ова музика имала добар пријем и код лјуди који су мејнтрим оријентисани а који су иоле зрелији (значи нису тинејджери који слушају шугави поп или ста већ), или код лјуди који воле добру музику а не слушаји обавезно рок или метал :pivopije:

 

Што рече неки лик из неког пост рок бенда (за свој бенд) нису ни превисе лепи да би били мејнстим а ни првисе рузни да би били тр00 :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...могу ти рећи да су ме као бенд одусевили тако да ћу ускоро набавити све албуме и концерте.

 

Dobro dosao u klub prijatelju ;):pivopije:

 

 

Inace, na stranu sve analize na temu kakav su to oni bend kad ih ovde ljudi ne kapiraju, uz svu njihovu specificnost mislim da je presudno to sto na ovim prostorima nemaju bas nikakvu medijsku podrsku. Evo da Boba, moj drugar i veliki fan ovog benda nije pre godinu dve napravio intervju sa Alexom za m.hammer i nekoliko puta pustio delic njihovih koncerata na lokalnoj NS televiziji, ne znam sta bih naveo kao primer medijske paznje koju ovde "uzivaju".

 

Ne secam se da sam ih je neko pustio na domacem radiju, cak se ne secam da ih je neko i pomenuo.

Ne secam se da sam ih cuo u bilokom klubu, kaficu, etc.

Ne secam se da sam video spot na domacem tv-u (izuzimam Bobinih par emitovanja) , pa ni bilo kakvu vest o njima, a nedaj boze emisiju.

 

Sva ova "ne secam se" vaze za poslednjih 15 godina, jer sam dotle siguran u svoju memoriju, a dublje od toga ne smem da tvrdim :)

Kako god, u pitanju je bas dug period totalnog zapostavljanja.

 

Fanova bi sigurno bilo mnogo vise da su bar pustani po klubovima, ali nisu. U Amsterdamu npr, sedim u hardrocku, barmen izvadi A show of hands video i pusti Peartov solo i par okolnih pesama. Ljudi otkinu, prilaze i pitaju sta je to, odlaze u shop i kupuju CD-e. Simple as that.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se da sam ih je neko pustio na domacem radiju, cak se ne secam da ih je neko i pomenuo.

Ne secam se da sam ih cuo u bilokom klubu, kaficu, etc.

Ne secam se da sam video spot na domacem tv-u (izuzimam Bobinih par emitovanja) , pa ni bilo kakvu vest o njima, a nedaj boze emisiju.

 

Ja se secam da su jednom pustili spot za 'Force Ten' na Hard Metalu (NS+), kao i kompletan 'Exit Stage Left' na Artu, ali to je bilo pre desetak godina. A sto se klubova tice, ovde u Rumi ih cesto pustaju, posto ima dosta fanova koji obicno izlaze na ista mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Исто такође. ;)

"A Show Оf Hands" сам узео на дуплој плочи у ПГП-у пре неких 7 година, када су распродавали залихе. Како добар концерт! То ме је и навукло на њих, а по Бобиној препоруци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A Show Оf Hands" сам узео на дуплој плочи у ПГП-у пре неких 7 година, када су распродавали залихе. Како добар концерт! То ме је и навукло на њих, а по Бобиној препоруци.

 

I ja sam tad uzeo plocu, ali album sam imao od ranije (lepote piraterije).

 

Ja sam se navukao kad sam video "Exit Stage Left" koncert na Artu, mislim da je to bilo 1998. ili 1999.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

uzeo sam 2 'a show of handsa' , za svaki slučaj i watersov wall live u berlinu i naravno emerson lake and powell,

 

rush je bio i schuldinerov omiljeni bend, po tom sawyeru je nameštao zvuk na svirkama,

 

a big salute to boba škrbić, s njegovih ploča sam snimio rusheve na kasete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

pogledajte na youtubeu kako je dream obradio necromancer, još ne mogu da se osvestim, šteta što rush to više ne sviraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...