Jump to content

Snovi


SAROTH

Recommended Posts

Сањао сам пре десетак дана да се буразер од ортака жени. Дошао сам сам на свадбу у једну прелепу цркву од белог мермера и са златним куполама, која је, онако, сва блистала по прелепом дану. Црква је била у невероватном парку, чистом, са брисаним простором у средини на коме се и сама налазила, као на неком Тргу. Што је највећи трип, дошао сам на венчање, као највећи шабан, у црној мајици "Подигнимо Ступове", белим фудбалским патикама марке каппа од 1500 дин са сајма и као највећи блам у некој белој крем тренерци која ми је буквално до чланака, као да сам имао поплаву у кући.

Ни са ким се нисам поздравио, чак нисам ни младу видео како ваља, али мислим да је била добра риба. Е да, неки су ме смарали што ми је прашњава мајица. И на крају сна, доватио сам заједно са још једним ликом, ортака, чији се буразер жени, и стрпао га у неки сеф од банке иза цркве...

Овако, у сну има свакако доста реалија, али пробаћу да нешто протумачим.

Прво да уопштим: ти долазиш на славље блиској особи (њен добитак), који је величанствен (прелепа црква може означавати тежње ка спиритуалном). Могуће је да та особа има постигнут завидан степен саморазвоја (не мора бити у сакралном смислу, већ само да је изграђена и стабилна личност). Ако овако тумачимо, ти ниси задовољан собом, тачније околина није задовољна тобом јер се не уклапаш у нека очекивања (нпр. како би требало да се обучеш:)). Комуникација је лоша или отежана између тебе и других (једва да си се са неким и поздравио а сва комуникација свела се на њихове критике). Овај последњи део баш и не знам како бих тумачила :) Можда имаш нешто против њега а ниси ни свестан, али сад лупетам :)

То је био неки покушај :)

 

Деда ти је вероватно симбол традиције у сну, и да би решила неки проблем који сад имаш у животу, мораш да се вратиш својим коренима и да се сетиш како си некад постизала успехе кад си радила у континуитету, кад си знала, ко си, одакле си, и где идеш.

Врло лепо тумачење! Да, неко старији из породице у сну би дефинитивно могао да се тумачи као традиција... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

очекивала сам овакав одговор, морам рећи, ал ја баш не бих тако тумачила, хаха...

живеле предрасуде и стереотипи :) :) :)

 

 

Змија има богату симболику. Не само сексуалну. Углавном, везује зе за свашта негативно, махом за злобу, негативне оштрице из околне реалности уперене ка теби. И најчешће се тако тумачи.

Кућа си ти, тј. ја, тако се обично тумачи.

Верујем да сам се осећала "нападнуто" или повређено људском злобом тих дана (с којим се често сусрећеш свуда) и једноставно тражила заштиту од особе коју много волим. Тј. коју сам много волела, јер мој деда више није жив.

И добила заштиту коју немам на јави и на начин је мој Его то компензовао.

 

Највећи проблем код зумачења снова је у томе што се мешају симболичко и реалистичко па не знаш увек шта је шта... :(:da:

Можеш да протумачиш на неки начин (па чак и на Онанов :)) али не можеш бити 100% сигуран, наравно :)

 

Треба дати значај сновима који се понављају. То већ може да се тумачи са мало више сигурности ;)

 

Да заједно тумачимо неки твој сан, чика-доктор:)? Може да биде занимљиво. Имам овде и Речник симбола ;)

Ma zezam se samo. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam sanjao da dolazim u zatvor na odsluzenje kazne :uhoh:

Pa nisam imao neki zeton za hranu, stariji osudjenici me upucivali u pravila i tako...

Nije bila visoka kazna ali sam ipak bio srecan kad sam se probudio :D

A knjigovodji sam danas rekao da proveri moje papire za firmu, za svaki slucaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoc sanjala kako moj pokojni deda stoji ispod drvete na nekoj livadi i onako rukama mi pokazuje da dodjem kod njega..I tako ja idem ka njemu, i samo sto mu nisam dodirnula dlan koji mi je pruzao, kad se probudih..I ceo dan se bas tripujem sta bi bilo da sam ga dodirnula, bi li otisla na onaj svet...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoc sanjala kako moj pokojni deda stoji ispod drvete na nekoj livadi i onako rukama mi pokazuje da dodjem kod njega..I tako ja idem ka njemu, i samo sto mu nisam dodirnula dlan koji mi je pruzao, kad se probudih..I ceo dan se bas tripujem sta bi bilo da sam ga dodirnula, bi li otisla na onaj svet...:)

 

Ja bih na tvom mestu napisao testament, za svaki slucaj :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

joooooooooooooooj kako sam kul san sanjala donekle, kao dosli Mejdeni i ja sva hepi idem na koncert i na lotou osvojim kao nagradu da mogu da idem posle koncerta sa njima na koktel... i krekere. i pici koncert pici najace ikad i kao kraj i dolazi Harris i kao "we can't take her she's a commoner" ne kontam kao oni su neki rojaliti, i ja sva izbedacena vracam se neki likovi me zajebavaju obesila ja nos, tese me ortaci kad dolece Bruce u mawom avijonu i kao "aj ja cu te vodim na koktel" i ja kao "fak jea"

zaboravi i na ortake i na sve i onda smo otisli negde i imali cajanku sa sve podignutim malim prstom, i jeli kolacice, perverzija.... :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

joooooooooooooooj kako sam kul san sanjala donekle, kao dosli Mejdeni i ja sva hepi idem na koncert i na lotou osvojim kao nagradu da mogu da idem posle koncerta sa njima na koktel... i krekere. i pici koncert pici najace ikad i kao kraj i dolazi Harris i kao "we can't take her she's a commoner" ne kontam kao oni su neki rojaliti, i ja sva izbedacena vracam se neki likovi me zajebavaju obesila ja nos, tese me ortaci kad dolece Bruce u mawom avijonu i kao "aj ja cu te vodim na koktel" i ja kao "fak jea"

zaboravi i na ortake i na sve i onda smo otisli negde i imali cajanku sa sve podignutim malim prstom, i jeli kolacice, perverzija.... :zuba:

Ma zna cika Harris ko je nije pravi fan Maiden-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste da zvuci glupo,ali definitivno jedna od najgorih kletvi je imati pa nemati,

sad vi naravno nemate pojma o cemu ja to.

pre sam obicno sanjala neke gluposti,koje su nekad i imale smisla i mozda ponekad nesto i predvidele,

ali posle saobracajke,evo vec dve godine,kao da ne sanjam,verovatno sanjam ali se ne secam!

kazu da ce se to promeniti,da je potrebno vreme,

budite srecni za sve sto imate u zivotu i u snovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...