Jump to content

Snovi


SAROTH

Recommended Posts

Jedno vreme sam redovno sanjala da mi se morsko prase oprasilo a onda pojelo mladunce :) :)

 

ali omiljeni su mi oni "serijali" kad recimo 5 noci za redom sanjam kako neko hoce da me ubije i tu ide ceo zaplet, jurnjava, ma prava akcija.

 

pre neki dan sam spasavala ljude od napada tigrova pa su zato mene pojeli :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, mene snovi ne ostavljaju na miru... :uhoh:

Svake noci moram nesto da sanjam, uglavnom lose 3pove koji dolaze sa moje "dark side of the moon".

 

Pre neko vece smo imali neku sedeljku kod ortaka, (slusali jbn folk black cele noci :) ), negde oko 5 smo poceli da se komiramo jedno po jedno... tako ja usnim ovaj kosmar...

Hodam zabacenom ulicicom, a svuda okolo su upaljene novogodisnje svecice i lampice u raznim bojama koje trepere. Cujem kako neko panicno place i vidim (joj, jao :frown:) kako retardirani covek sa zelenom fajerkom preko glave siluje sredovecnu zenu. Tu kao upadnem da je branim, on se skloni, tj, pocne da bezi, a ja je prigrlim i pocnem da ljubim, kao, bice sve u redu, drz' ne daj... i on se okrene, skloni jaknu, a lice mu se izoblicuje (to ne mogu da opisem koliko je strasno, prvo mu nestanu oci, pa nos, pa mu oci postaju nenormalo velike, pa menja boju lica :icon_ne:), vadi pistolj i puca... U tom trenutku postaje slow motion i vidim kako mi metak zamalo okrzne nogu... I ona mi je tu zahvalna do neba, place i srecna je sto se izvukla, osecam blazenstvo za trenutak... dok njoj ne pocinje isto tako da se izoblicuje lice i napada me (a sve vreme cujem neke kakofonicne zvukove, glasove... :icon_ne:). Tu sam pocela da vristim i ortakinja me je probudila, ali nisam mogla da dodjem sebi jos bar sat.

 

To je verovatno ista psiholoska pozadina kao i kad tigrovi jedu Double Fire... :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila sam valjda jos u srednjoj kad sam sanjala da se bambusam sa molderom na mojoj ves masini...sve posle toga nije vredno pomena

Ali ves masini :) :) :) :)

 

ja sam sanjala kad sam bila bas mala da su likovi iz nekih crtaca pravi zivi muskarci i da se tako smuvavamo za malo :) posle budem tuzna ceo dan kad se probudim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije sam stalno (bukvalno svake noci) sanjala nesto, ali od skora su mi snovi sve redji. I sto je jos gore, ti mnogobrojni snovi su bili uglavnom lepi, dok me sad strefi neki kosmar, od kojeg sam ceo dan istripovana (kad sanjam te kosmare uglavnom me neki duhovi jure da me ubiju :) ). Imam i neke tripove da sanjam isti kosmar, ali sa razlicitim zavrsetkom- nekad je jos strasniji nego sto je bio prosli put, a nekad se i izvucem. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ves masini :) :) :) :)

 

ja sam sanjala kad sam bila bas mala da su likovi iz nekih crtaca pravi zivi muskarci i da se tako smuvavamo za malo :) posle budem tuzna ceo dan kad se probudim :(

 

 

san je bio toliko dobar da ga se secam kao jutros da sam ga sanjala

 

 

 

a to za crtace te razumem, jednom sam sanjala da trckaram sa Sekacem po dimenziji X a posto je jelte covek lep ko slika kad skine masku kukala sam jedno nedelju dana sto nije stvaran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno vreme sam redovno sanjala da mi se morsko prase oprasilo a onda pojelo mladunce :) :)

 

ali omiljeni su mi oni "serijali" kad recimo 5 noci za redom sanjam kako neko hoce da me ubije i tu ide ceo zaplet, jurnjava, ma prava akcija.

 

pre neki dan sam spasavala ljude od napada tigrova pa su zato mene pojeli :) :)

 

 

kako je tebi dobro e... Voleo bih da imam tvoj mozak par dana i da sanjam kako zoloski vrt navaljuje kroz grad. :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he ja uglavnom gluposti sanjam petkom uvece, tj. pred

tekme kada Zemun igra. I uglavnom sanjam neke nocne more kako

me neko ubija od batina, a kada treba da putujemo na neko gostovanje

najcesce sanjam kako svi ili vecina nas gine u saobracajnoj nesreci.

Uglavnom bude neka maglustina i kisa, i autobus nam izlece u neku provaliju...

Posle se nalazim na nekom mestu koje nije ni pakao ni raj, al znam da sam kao mrtav,

al sve u svemu nije lose mesto, a tamo stalno trcim, preskacem neke mocvare i tako to...

Sve u svemu uglavnom se probudim rano ujutro u teskoj panici i treba mi nekih sat vremena

da se opasuljim, al uglavnom uspem da zaspim na jos sat vremena, pa se opet budim normalan :)

Imao sam i jedan do jaja san kada sam sanjao kako gledam konacne rezultate u kladionici i sve

utakmice su zavrsene sa 3+... Sve u svemu sledeci dan sam odigro pet tekmi 3+, i sve sam pogodio!

Nisu bile neke pare, al sam bio zahvalan snu :)

Edited by Little Butcher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malen - Mesare, koja je kombinacija za LOTO? :ph34r:

GOVORI!!! :angry:

 

@ Cosmic Sailor - Mora da je zato... Podsvest je cudo... samo ne znam sta petogodisnjakinju ocarava u toj muzevnoj karakteristici. :uhoh:

 

---------

 

Sad, podsvest u snovima...

Postoji nekoliko ustanovljenih tipova kosmara i objasnjenje sta nam podsvest porucuje putem njih:

 

Kosmari proganjanja - Trcimo zabacenim ulicicama, zgradama etc, jure nas ljudi, cudovista, zivotinje... to znaci da ne vidimo izlaz iz situacije i zapravo se osecamo lose dok bezimo od problema.

 

Padanja - pretrpeli smo veliki gubitak ili poraz.

 

Sramote - nalazimo se u autobusu ili na velikom skupu, svecanosti, ali smo bez odece - griza savesti, tajna ili strah od reakcije okoline na nase postupke.

 

Prisustva - ne vidimo nista, ali cujemo dah ili samo naziremo siluetu - nerviranje zbog ljudi koji nam prave probleme ili strah od "neprijatelja u senci", ogovaranja ili izdaja.

 

Pogubljenosti - u nepoznato smo gradu, trazimo nekog\nesto - Nesigurni smo u vernost osobe sa kojom smo, u stanje na poslu\skoli, buducnost i medjuljudske odnose...

 

Vatra - Kad sanjamo vatru, plasimo se neefikasnosti i neresenih problema.

 

Voda, utapanje, prljavstina, kanalizacija, poplave - veoma smo tuzni ili cak razmisljamo o samoubistvu.

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji uopsten slucaj!! Svaki san se moze tumaciti na 1000 nacina, al samo osoba koja ga je sanjala moze da shvati sta zapravo njena podsvest zeli da joj kaze!!! Te babine price: lose je sanjati da jedes, vatra znaci ovo, voda ono, me nerviraju,jer nemaju nikakvog smisla :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji uopsten slucaj!! Svaki san se moze tumaciti na 1000 nacina, al samo osoba koja ga je sanjala moze da shvati sta zapravo njena podsvest zeli da joj kaze!!! Te babine price: lose je sanjati da jedes, vatra znaci ovo, voda ono, me nerviraju,jer nemaju nikakvog smisla :P

 

Ah, pa ti promasujes poentu ovoga... to nije bapska prica, vec uobicajeno stanje podsvesti ustanovljeno od mnogih priznatih i manje priznatih psihologa (kompetentnijih od tebe i mene). Nisam napisala "ako sanjas vatru, propasce ti usevi". Ne moras se plaziti, dovoljno je napisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немој да је неко случајно покушао да тумачи моје снове!

 

Него, колико често сте сањали да сте голи усред бела дана и у гомили људи? Мени се то релативно често дешавало кад сам био мали.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам, кад сам била мала, сањала стално да се на улици налазим без обуће (одећу сам имала). Значи само у чарапицама (мислим да су биле у розе боји)...Не знам какво то пренесено значење има, али мени је то било ... некако ... страшно ... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам, кад сам била мала, сањала стално да се на улици налазим без обуће (одећу сам имала). Значи само у чарапицама (мислим да су биле у розе боји)...Не знам какво то пренесено значење има, али мени је то било ... некако ... страшно ... :ph34r:

 

Jungovsko tumacenje snova..............

 

Moji snovi su pravi horor, ali navika.

:ph34r:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...