Jump to content

W.A.S.P.


lemmy sixx

Recommended Posts

Svetska scena. Pogledaj većinu starijih bendova tog statusa koliko im traju svirke. Poslušaj i samu publiku, koja jeste zadovoljna ali u večini kaže "mogli su bar još koju"...imaš i kojekakvih domaćih, autorskih, tribjut, tezga bendova...kojima u proseku svirke traju oko 2h. Za ime koje su sebi izgradili tokom godina...2h je sasvim ok...da ne ulazimo u to da neki koncerti traju i pola sata duže.

Da se razumemo, nije to neki standar (ISO, JUS...) već je ono što publika traži...duže svirke, luksuzniji omot, bolju informisanost o dešavanjima...vrednost za svoje pare. E sad vi nadovežite na ovo priču o tr00 stvarima do besvesti, ali kome se ne sviđa neka živi u prošlosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitan kvantitet, već kvalitet. Šta vredi da neko svira 2 sata, ako za to vreme, kao HammerFall, opiči 2 instrumentala, plus guitar solo, bas solo, bubanj solo... Neka svirka bude kratka, ali neka set lista bude jaka, sastavljena od probranih pesama i neka je pošteno odrade. Što se W.A.S.P.-a tiče, znam da će me mnogi napljuvati zbog ovoga, ali zato to i namerno kažem - W.A.S.P.-u je dovoljno da svira sat i po, jer toliko i ima vrhunskih pesama. Sve iznad toga bilo bi razvodnjavanje i kvarenje set liste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ To jeste tacno, ali ja to ne ocekujem od njih iz prostog razloga sto je Blackie drkadzija i imam utisak kao da ne bi nista radio za fanova, sve za novac.

Vidis, ja nisam imao nikakva ocekivanja, sem da vidim koncert. Bio sam presrecan sto sam ih gledao uzivo, sto sam uzeo autograme, uspeo da progovorim po koju sa svima iz benda (najmanje sa BL-om). Tek tad sam video kakav je on zapravo drkos, nije mi bas bilo drago zbog toga, ali sta reci, 100 ljudi - 100 cudi.

Posle sam ovde slusao komentare tipa "prekratka set lista", "svirka je bila klasicna tezga", od kojih mi se povraca.

Pobogu, pa oni su uvek svirali kratak repertoar, uvek su im svikre trajale do do 90-ak minuta, retko kad duze. Takodje, treba imatu u vidu da njegovo pevanje i nije bas lako, da on sad ima 50-ak godina itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Što se W.A.S.P.-a tiče, znam da će me mnogi napljuvati zbog ovoga, ali zato to i namerno kažem - W.A.S.P.-u je dovoljno da svira sat i po, jer toliko i ima vrhunskih pesama. Sve iznad toga bilo bi razvodnjavanje i kvarenje set liste.

 

E, pa nikako ne mogu da se slozim sa ovim! I mislim da su svakako mogli da sviraju malo duze, mada je meni lichno koncert bio super.  Shto se tiche toga da je BL drkosh, e zabole me, tih pricha o tome kakvi su chlanovi benda mi je stvarno dosta vishe, ljudi dodju, odsviraju i ne vidim zashto svi ochekuju mnogo vishe.  U principu sam zadovoljna svakim certom, za neke nisam ni sanjala da cu ih ikad slushati uzivo, tako da.. :pivopije:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prosli koncert propustio i mnogo mi je zao zbog toga

kao sto kazete uopste me ne zanima ko je kakav muzika je bitna, a njihova muzika je odlicna, i kada bi ponovo dosli ne bih propustio ni za sta na svetu

sto se tice samo sat ipo, ja bih bez problema sastavio listu od 3 sata od svojih omiljenih pesama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju ni oni očigledno želju da dolaze.

 

 

Sto je veeeeeeeeelika steta, jer sam cula od ljudi koji su bili da je konc. 2006. bio super, a ja nisam isla.... :sad:

 

E,bash!Ja bih volela opet da odem na njihov cert,zabole me shto je BL drkosh,mada mislim da je u poslednje vreme sam sebe nadmashio u izdrkavanju i proseravanju.No,ja volim njegovu muziku pa mu prashtam.

 

Ma, da.Nit` ga poznajem, niti sam mu majka, zena ili bilo sta, pa da me zanima kakav je on inace.Pravi dobru muziku, i to je najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

sad gledam ovaj koncert iz Lovecha, dobar je, s tim sto sam ja mislio da su na ovoj The Crimson Idol turneji svirali ceo album + bis, kad ono manje-vise standardna set lista njihova, slicna beogradskoj, sem sto je malo duza, i ima par stvari sa zadnjeg albuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam znao sta je, imao sam vec mp3 zapis, a kad sam naleteo na video, odusevljenju nije bilo kraja :rockdevil:

Odlican je snimak, zvuk je perfekcija, slika je takodje dosta dobra, mnogo je bolja od npr. snimka iz Kavarne 2006.

Jedina eventualna zamerka bilia bi na nelogicnu velicinu materijala, ne moze da se nareze na obican DVD bez malo shrink-ovanja, a premalo je za disk od 8 gb.

Sta god da odlucis, omot je ovde:

DVD_WASP_2008.05.11_Lovech.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad gledam ovaj koncert iz Lovecha, dobar je, s tim sto sam ja mislio da su na ovoj The Crimson Idol turneji svirali ceo album + bis, kad ono manje-vise standardna set lista njihova, slicna beogradskoj, sem sto je malo duza, i ima par stvari sa zadnjeg albuma

 

Ako me sećanje ne vara, to im je valjda bio neki poseban gig, van turneje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...