Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Mozda su albumi sa Ozijem bili bolji, ali zamislite sta bi tek bilo da je pevao DIO! icon_da.gifpivopije.gificon_rockdevil.gificon_mrgreen.gif

mhihi.gif Naravno da su bolji, a sa Diom bi zvučali - pukeface.gif Uostalom, možeš to i da čuješ kako je unakazio sve Sabbath klasike na "Live Evil" sa svojim HM tanga vokalima... Ozzy je pevao na sasvim prirodan način, dok se ovaj folirao i mjaukao po visokim registrima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su bolji, a sa Diom bi zvučali -  Uostalom, možeš to i da čuješ kako je unakazio sve Sabbath klasike na "Live Evil" sa svojim HM tanga vokalima... Ozzy je pevao na sasvim prirodan način, dok se ovaj folirao i mjaukao po visokim registrima...

 

 

Tvoji postovi nisu vredni komentara, mislim uzalud je objashnjavati, ti si jedostavno glup... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mhihi.gif Naravno da su bolji, a sa Diom bi zvučali - pukeface.gif Uostalom, možeš to i da čuješ kako je unakazio sve Sabbath klasike na "Live Evil" sa svojim HM tanga vokalima... Ozzy je pevao na sasvim prirodan način, dok se ovaj folirao i mjaukao po visokim registrima...

Tu vec dolazimo do one klasicne price... A sta mislis kako bi zvucalo da je Ozi pokusao da peva stvari koje je Dio pevao u Rainbow?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dio je bre običan žabarski žabac. A nosio je i helanke! 

Ozzy je zakon, a "Heaven & Hell" i sve ostalo posle njega je živ k*rac u poređenju sa albumima iz Ozzyjevog perioda. Dio je običan mali piskavi ego manijak i ništa više...

 

Pa ajde da se spustim na tvoj nivo:

kao prvo nije Dio jedini nosio helanke, da si gledao neke koncerte sa Ozzy-jem

imao bi shta da vidish, a i kakve veze imaju helanke?!

To mali piskavi ego manijak stvarno mislim da nije vredno komentarisat, on bar nije upropastio sebe sa drogama...

 

 

Naravno da su bolji, a sa Diom bi zvučali -  Uostalom, možeš to i da čuješ kako je unakazio sve Sabbath klasike na "Live Evil" sa svojim HM tanga vokalima... Ozzy je pevao na sasvim prirodan način, dok se ovaj folirao i mjaukao po visokim registrima...

 

 

Sabbath "klasici" nikako nisu upropashteni samo su otpevani sa mnogo boljim stilom! HM tanga vokali, alo bre gde ti zivish pa to je glas a ne neka glupa boja koju ima Ozzy i koji na koncertima zvuchi veoma loshe...

 

Ne morash ti da volish Dia ili da ga slushash samo nemoj da ga uzimash u usta kad ne znash nishta o choveku i prichash gluposti...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Tony Martin period?...ja samo to mogu da slusam od Sabbath-a

e, kolega, nemoj biti ruralac, da ne kažem seljak aka geak aka seljačina laugh.gif

slušaj care od '70. - '84. period - osim paR izuzetaka svi ti albumi su jaki....kasnije možda samo headless cross i ništra više....

p.s.molim te objasni ovim genijalnim moderatorima da te nisam vredjao u ovom postu da mi ne roknu josh jedno 'dobronamerno' icon_razz.gif upozorenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i nije bash tako s obzirom da je svu muziku pisao Iommi - iz toga proizilazi da za apsolutno sve od sabbatha možemo reći da je Iommijev solo projekta, tj. sabbath je njegov solo projekat....verpovatno tebi marty smeta ozzyjev glas jer je taj period realno muzički najbolji (uz heaven and pakao), a ti umeš da proceniš shta valja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajde da se spustim na tvoj nivo:

kao prvo nije Dio jedini nosio helanke, da si gledao neke koncerte sa Ozzy-jem

imao bi shta da vidish, a i kakve veze imaju helanke?!

To mali piskavi ego manijak stvarno mislim da nije vredno komentarisat, on bar nije upropastio sebe sa drogama...

 

 

 

 

 

Sabbath "klasici" nikako nisu upropashteni samo su otpevani sa mnogo boljim stilom! HM tanga vokali, alo bre gde ti zivish pa to je glas a ne neka glupa boja koju ima Ozzy i koji na koncertima zvuchi veoma loshe...

 

Ne morash ti da volish Dia ili da ga slushash samo nemoj da ga uzimash u usta kad ne znash nishta o choveku i prichash gluposti...

Kapiram ja tebe sasvim da die-hard obožavaš Dia što se da zaključiti i iz tvog nicka itd., ali imaj objektivnosti što se tiče Black Sabbath. Pričamo o "Black Sabbath", "Master Of Reality", "Vol.4", a to su albumi (ma kakvi albumi - svetinje! icon_smile.gif ) na kojima je uostalom Sabbath izgradio svoju gotovo kompletnu veličinu. Ipak, sad ja da kažem da je Ozzy TEHNIČKI mnogo bolji pevač od Ronnie-a... mislim da bih i ja sam pred sobom izgledao lud ukoliko bih u tako nešto bio ubeđen! icon_smile.gif Ipak, da je Dio te stare BS stvari interpretirao sa većim STILOM nego Ozzy, tu se nikako ne slažem sa tobom, aman! Dio zaista ima školovan, uvežban glas, Ozzy naravno ne. Međutim, ono najglavnije što je imao Ozzy u Sabbathu, a Dio ne (što se najviše tiče BS klasika) je skromnost, spontanost i veoma velika doza iskrenosti u njegovom pevanju, ma koliko ono bilo tehnički nesavršeno. Dio je sve to radio manje-više "sportski"... a uostalom, njemu i nije bilo mnogo stalo do samih Sabbsa, što se da vrlo lako zaključiti...

Ozzy je činio 1/2 same suštine i cele atmosfere Black Sabbatha, i Dio se jednostavno ne uklapa u celu tu njihovu priču na pravi način, ali mislim da ti ne možeš da skapiraš ceo duh tog ranog BS-a. Barem to mogu zaključiti iz tvog komentara o Ozzyjevom "uništavanju drogama"... Mislim, izgleda da si preterani konformista, da bi stvarno mogao da slušaš & razumeš te albume pravog Black Sabbatha. + samouništavanje drogama nema veze sa ego-manijom, već naprotiv govori o nečem sasvim drugom...

I opet, i ja ću se složiti sa tobom da je Dio čovek koji uz Bruce Dickinsona ima (tehnički) najbolji glas u tom starom heavy metalu, ali taj čovek me krajnje nervira vezano za celu Sabbath priču...

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako se nismo razumeli...

 

Ipak, da je Dio te stare BS stvari interpretirao sa većim STILOM nego Ozzy, tu se nikako ne slažem sa tobom, aman! Dio zaista ima školovan, uvežban glas, Ozzy naravno ne. Međutim, ono najglavnije što je imao Ozzy u Sabbathu, a Dio ne (što se najviše tiče BS klasika) je skromnost, spontanost i veoma velika doza iskrenosti u njegovom pevanju, ma koliko ono bilo tehnički nesavršeno. Dio je sve to radio manje-više "sportski"... a uostalom, njemu i nije bilo mnogo stalo do samih Sabbsa, što se da vrlo lako zaključiti...

 

 

 

Ja ne kazem da je Ozzy los i ne pljujem ga on je bio jedan od najboljih pevacha, pazi meni se kod Ozzy-ja ne svidja shto nije pisao takstove to mu bash zameram ne mozesh biti iskren ako pevash neshto shto ne mislish, nemoj pogreshno da me shvatish mozesh da prihvatish tudji tekst i da stvarno mislish ono shto pevash ali meni to nije dovoljno ja volim da pevach 100% stoji iz onoga shto peva...

Ne bih se bash slozio sa tobom da Diu nije stalo do sabbatha njemu je stalo do sabbath ali znamo ko je zeleo vishe novca nego iskrene muzike (mislim na Tony-ja) on je i zajebao stvar sa Dio-m...

 

 

Pričamo o "Black Sabbath", "Master Of Reality", "Vol.4", a to su albumi (ma kakvi albumi - svetinje!  ) na kojima je uostalom Sabbath izgradio svoju gotovo kompletnu veličinu.

 

 

Zaboravio si najbolji medju njima SBS icon_wink.gif

 

 

 

Ozzy je činio 1/2 same suštine i cele atmosfere Black Sabbatha, i Dio se jednostavno ne uklapa u celu tu njihovu priču na pravi način, ali mislim da ti ne možeš da skapiraš ceo duh tog ranog BS-a. Barem to mogu zaključiti iz tvog komentara o Ozzyjevom "uništavanju drogama"... Mislim, izgleda da si preterani konformista, da bi stvarno mogao da slušaš & razumeš te albume pravog Black Sabbatha. + samouništavanje drogama nema veze sa ego-manijom, već naprotiv govori o nečem sasvim drugom...

I opet, i ja ću se složiti sa tobom da je Dio čovek koji uz Bruce Dickinsona ima (tehnički) najbolji glas u tom starom heavy metalu, ali taj čovek me krajnje nervira vezano za celu Sabbath priču...

 

 

E vidish ovde se nismo razumeli!

 

OK to za 1/2 Ozzy je imao duha za pola benda, ali zashto mislish da Dio nije imao to nije tachno njegovi nastupi sa sabbath-ima bili su (po mom mishljenju)

mnogo bolji od Ozzy-jevih.

Naravno da ja kapiram duh ranih sabbatha pa nisu mi oni omiljeni bend zbog Dia, stvarno rani albuimi imaju najbolje tekstove i muzika je odlichna.

Vidish taj komentar: "Unishtavanje drogama" sluzi tome da ti pokaze koliko je glup onaj tvoj komentar "mali piskavi ego manijak" vidish kako neke gluposti

mogu da se loshe protumache...

 

Mislim, izgleda da si preterani konformista, da bi stvarno mogao da slušaš & razumeš te albume pravog Black Sabbatha. + samouništavanje drogama nema veze sa ego-manijom, već naprotiv govori o nečem sasvim drugom...

 

vidish znao sam da cesh tako neshto bezvezno da napishesh posle one gluposti "uniishtavanje drogama"

valjda si sad shvatio da razumem sabbathe dovoljno dobro...

 

poz

 

P.S Lepa diskusija icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se zapitajte da li bi danas uopste pricali o Sabbathima da su kojim slucajem izdavali albume iskljucivo sa Diom.

Bravo,

naravno da ne bismo pricali,bar ne ovoliko.

Cenim ono sto je dio uradio u Sabbathima,ali zna se ko su Birmingemski momci:

Ozzy,Geezer,Ward i Tony. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...