Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Lemmy u pravu , licno volim albume sa Dio-m i Headless Cross, Forbbiden ali to nije Sabbath, to je Iommy, originalni Sabbathi imaju vise taj zlokobni doom prizvuk , ovo kasnije je heavy metal koji vise lici na Judase , Maidene ... ali svakako ima i u post Ozzyjevim albumima fantasticnih pesama , u svakom slucaju boljih od albuma T.Ecstasy i Never say die ..., i ovaj novi album je mnogo bolji od ova dva navedena , tako da je njegovo snimanje za mene pun pogodak !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Technical ecstasy pregršt dobrih riffova i solaža što se mene tiče, samo što je znatno veseliji od starijih Sabbath radova. Ja ga rado pustim s vremena na vreme, mada umem da preskočim par stvari. Never say die je već drugačija priča, nije mi ostavio neki utisak...

 

Slušam dosta 13 poslednjih nedelju dana i još nisam siguran šta mislim o albumu. Uživam u nekim pesmama, imaju dobar groove i taj starinski Sabbath vibe, ali na momente mi je nekako previše... običan. Vreme će pokazati, kada se još malo slegnu pesme, da li je ta ''običnost'' dobra ili loša stvar. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pola-pola sam nekako sa ovim albumom, ima kul stvari a ima i teških smaračina. Te smor pesme bi bile zanimljivije da su kraće uglavnom, mogao je mnogo svedeniji album da bude.

Zeitgeist pretužna, Age Of Reason mi među zanimljivijim zasad, dobre rifove ima celom dužinom.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

o majko

 

Technical Ecstasy, Never Say Die i Born Again su sve dobri album, samo nisu za neandertalce.

 

na tim albumima cujes bend koje radi sve sto moze da ne atrofira kreativno, sto je od 13 poptuna suprotnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Age Of Reason mi među zanimljivijim zasad, dobre rifove ima celom dužinom.

Baš i ja htedoh reći, ova stvar mi je favorit na albumu baš zato što se nižu neki stvarno cool riffovi. :da: Međutim, nijedna pesma mi nije ispala baš ono ekstra 100%, ali opet, dovoljno me zabavljaju neke pesme da ih pustim s vremena na vreme, tipa Loner, End of the beginning, pa i Zeitgeist. Ne bih ga poredio sa starim radovima, ne znam ima li svrhe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Some facts and figures about Black Sabbath's new album "13".

 

Fastest selling album in UK for first week of release: 5.67m

 

World record for longest gap between UK number one albums: 43 Years (Paranoid 1970 - "13" 2013)

 

Recorded for under £100k (most of it done "live" at Tony's house)

 

Simultaneously number one album in over 80 countries on during first week of release (Beating 27 countries by Michael Jackson's "Thriller" album)

 

Most single downloads worldwide in the history of Itunes - 26.34m

 

Biggest selling album in its first week by ANY band worldwide

 

Already outsold Metallica's "Black" album, AC/DC's "Back In Black" and Guns & Roses "Appetite for Destruction" combined during their first week of release.

 

inace ok je album, nista specijalno. za ozija me zabole (nit smrdi nit mirise, rubin ga je izdriblao da zvuci bar tek toliko da ne smeta), a drago mi zbog ajomija sto posle svih sranja kroz koja prolazi moze eto da snimi neke nove kul rifove i da svira jos uvek. steta za bill warda sto nije bio u ekipi jbg. za dorijana mi je ok ono sto je izjavio sa ajomija, da je gurao sabate u jednom periodu kad nikog vise nije bolelo dupe za njih, a meni ovaj 13 album dodje kao neko zatvaranje kruga i slicno. pod uslovom da ce im ovo biti poslednji album ikad, nadam se da za godinu dana nece hteti da snimaju novi i tako to.

Edited by Buddha
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja npr mislim da na fidbeku ovog ajomi moze jos bolji album sa ozijem da snimi.naravno,ne treba sad i njega do smrti furati,ali dva albuma+dvije world turneje da se pohvataju svi djuture zivi da ih gledamo,a onda lijepo dobrog frontmena da uzmu,nazovu taj bend drugojacije i da delju imperator i gizer dok mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kaže:

 

Ozzy Osbourne says that Black Sabbath and Bill Ward could fix their differences and reunite for a brand new album.

Their latest album "13" has been a huge global success, but Ward was the only original Sabbath member to miss out on the reunion record because of a contractual dispute.

 

When asked by NME if Ward might return to the band for a new album, Ozzy said: "It's a strong possibility. We would have loved to have Bill on this album. Maybe we can work things out by the next one. But it won't take another 35 years. I'm 65 now. There's no f--king recording studios in the afterlife."

 

If it doesn't work out, Ozzy says there's at least one good thing to come from the drama that resulted from their fallout. "We're all even closer for all this sh-t, so there's one positive, one f--king silver lining," he said.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...