Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

@Vampiria

Samo malo još da upoznaš blur i eto dobrog fotošopiranja.

Ali zato je ova sa svetionikom veoma dobra! Sve od kontrasta preko kompozicije pa do same estetske vrednosti.. Sve je na mestu. Jedna od retkih ''vanstudijskih'' fotografija koja mi se svidela... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da se zahvalim na komentaru. biggrin.gif Nisam očekivala da će se svetionik toliko dopasti ljudima. U stvari ne znam da li da mislim da li ti se sviđa moje editovanje ili sama fotografija, pa da malo švrljanja po njoj za nijansu uljepša čitav dojam.

E da, što se tiče photoshopa, ne znam uopšte kako ide ta komparacija, koji je bolji,gori ... Imam taj koji se zove Picasa i Adobe ali sa ovim drugim i ne znam baš da radim, vrlo je složen i sve radnje su toliko zakomplikovane da i ne želim. Zanima me neki koji nije baš pro ali je zanimljiv za rukovanje.

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što nemam neki telefon sa ubitačnom rezolucijom, inače bi ova fotka bila interesantna. Ovako je mutna, pa je bzvz. icon_sad.gif

Dodir

 

Evo još jedne upravo photoshop-ovane biggrin.gif , nisam loše ispala, kako inače znam biggrin.gif

Blue

 

A ove sledeće, one su jedne od onih brojnih koje imam na diskovima. Nisam ih dirala, a-a:

(ova prva sam ja, of course, samo nekih 8 godina mlađa)

Plaža Šušanj

Blažo Strašilo

Dva Drugara

 

Dakle, ništa što naginje ka umjetničkom večeras, pa oni koji barataju sa dial-up-om neka se ne upuštaju u otvaranje ovih gore stvarčica, jer će se baš iznervirati, oooooogromne su biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://i2.tinypic.com/23jizqr.jpg

 

 

@Vampiria

Za Adobe sve što ti je potrebno je malo vremena da provališ šta je šta i posle će ti biti drago što si se iscimala malo. Osnove možeš jako brzo upoznati, a plus još i naći razne tutoriale na netu i skinuti razne pluginove... Veruj mi, na kraju vredi utrošiti to vreme icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aurora extra fotografija icon_biggrin.gif

 

@vampirija onaj dvorac je super, fotografija izgleda kao da je stara, i mali boris je dobra, samo shto joj je losha rezolucija.... i samo te dve sam uspela da otvorim jer su mnogo velike (pokushaj da ih smanjish da bi mogli lakshe da ih otvorimo icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vampirija onaj dvorac je super, fotografija izgleda kao da je stara, i mali boris je dobra, samo shto joj je losha rezolucija.... i samo te dve sam uspela da otvorim jer su mnogo velike (pokushaj da ih smanjish da bi mogli lakshe da ih otvorimo icon_wink.gif

Hvala, hvala, sledeći put ću smanjiti neke, jer znaš kako, kada se pojedine smanje, gubi im se kvalitet bukvalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vampiria

Za Adobe sve što ti je potrebno je malo vremena da provališ šta je šta i posle će ti biti drago što si se iscimala malo. Osnove možeš jako brzo upoznati, a plus još i naći razne tutoriale na netu i skinuti razne pluginove... Veruj mi, na kraju vredi utrošiti to vreme icon_wink.gif

Pa ništa, slijedi mi, znači, Adobe. Nervira me to što su iste funkcije na Picasa-u tako fino pojednostavljene, pa kada upadnem na Adobe i ono što izgleda lako, meni je složeno. icon_mrtav.gif

Btw, ona prva fotka je interesantna, ali i dalje ne kapiram čemu služi, a što je više gledam, manje znam. biggrin.gif Cipelice su baš slatke, voljela bih da jedan dan mogu naučiti da hodam na istim... fino da hodam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih molio da ljudi ovde savladaju рисајз i ридусд кволити. Nema svrhe besiti kesli od 500k+ ako vam se dok fotkate tresu ruke kao odrtavelom penzioneru.

@Aurora: sve osim prve su bas super kadriranje icon_da.gif

@LoodeeKood: konacno to neko da kaze icon_smile.gificon_smile.gif

@macabre girl: manipulises verovatno bolje od svih ostalih ovde, ali na ovoj slici konkretno se ta "pukotina" na licu ne uklapa jer suvise strci a listici su suvise ostrih ivica da bi "legli" na ovakvu sliku icon_da.gif

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

@macabre girl: manipulises verovatno bolje od svih ostalih ovde, ali na ovoj slici konkretno se ta "pukotina" na licu ne uklapa jer suvise strci a listici su suvise ostrih ivica da bi "legli" na ovakvu sliku icon_da.gif

znam icon_da.gif

al poshto sam tek pocela da se petljam s tim manipulacijama, mislim da je za pochetak sasvim ok icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...