Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

evo nekoliko slika sto napravih po zemlji Srbiji

ove slike su napravljene u jednom ambaru u selu Jakalj, koje se nalazi oko 15 km iznad Kosjerica.U ambaru je bilo veoma mracno. Jedni izvor svetla je bio, malo sa vrata (odakle je slikano) i sa tavanice (gde je otvor koji vodi na krov). Snop je bas padao gde treba icon_smile.gif , na jedan predmet koji se zove "bucuk". To je levo na slici. Znate ono "glava ko bucuk", to je to. Desno se nalazi izdubljeno deblo koje je sluzilo za skladiscenje brasna ili nekih zitarica. Razlog za izdubljivanje debla lezi u tome sto je nekada bilo veoma skupo rezanje dasaka. Cesto su se daske tesale. Na tom izdubljenom deblu se nalazi posuda za izlivanje sira.Princip pravljenja sira je vrlo jednostavan (kao i sprava), nema nikakvih grdnjaci niti gaza (koje se danas koriste), jednostavno surutku upije drvo i eto ocedjednog sira. Nista nisam dirao niti pomerao, kako sam naisao tako sam slikao.Sve slike sto sada postujem sam slikao sa SONY kamerom,tako da su mi mogusnosti za slikanje bile veoma skucene.

grupna slika

samo bucuk

U istom selu sam napravio nekoliko slika visevekovnog hrasta. Seljani kazu da ima oko 500 god, no to mozda jednog dana tacno saznamo ako mu neko prebroji pod lupom godove.Dan je bio kisan i magla se veoma brzo kretala. Slike su izvorne, nema sminke

hrast1

hrast2

hrast3

Sledeci set slika se odnosi na krusku koja se zove Takusha. Slikano je u selu Lazac izmedju Kraljeva i Cacka.Kruska se procenjuje da je stara oko 200 god.Davno mi je deda pricao kako je nekada radjala po 200 kg. Sada drvo jednostavno vegetira.Stablo se ne menja, jedne godine rodi po 10-20 kg, naredne nema nijedne kruske (kao sto je slucaj ove godine).Interesantna prica za ovu krusku je da se nekada, kada je secer bio misaona imenica, od njenih plodova pravilo pice "vodnjika". Kruske su se susile i tako susene su se potapale u bacvu sa vodom. Ne znam tacno koliko su takve kruske stajale u bacvi,moguce oko 2 meseca. Vodnjika malo rezni i podseca na bozu.

kruska1

kruska2

kruska3

kruska4

Share this post


Link to post
Share on other sites

blondie,

mislim da razmazivanje nije resenje. Covek nije hteo da pravi umetnicku fotografiju od ove, vec da eliminise dejstvo stakla. Mislim da ces najbolje uraditi sa nekim kloniranjem, jer nisu ugrozeni sitni detalji.Ja sam donju povrsinu puta klonirao sa "clone stamp tool". Ovo naravno nije reprezent toga jer je radjeno na brzu brzinu. Uz kombinaciju sa maskom mozes precizno da uradis jer su ivice puta ostre.Nebo samo po sebi nije problem.

proba

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumi, ja i jesam probala ELIMINISANJE STAKLA, tj odraza icon_smile.gif a ne vidim da ima ista umjetnicko u mom razmazivanju icon_smile.gif

 

ne kazem da nema neko drugo rjesenje, ali moja opcija je smudge jer ne znam jos za bolje. kazem, to i kolorisanje, i u leyerima moze svasta jos da se uradi. samo me mrzi sad..

 

 

edit: dobra je kruska. i prica o istoj. icon_da.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumi, šteta što ti se prve fotke ne vide dobro, jer mislim da si najviše bio oduševljen istim icon_da.gif Meni lično se najviše dopada kruška, valjda što je najjasnija, a priča za svaku grupu ponaosob nije nimalo dosadna i baš je slikovita. Mogla sam i bez fotki da otprilike zamislim kako izgleda ono prvo laugh.gif

 

Blondie, nije iz retrovizora, ali si bila blizu, što se tiče odraza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slikao sam ja ono u ambaru sa nekim Olimpysom.Isao sam u susednu kucu i pozajmio aparat. Slikao sam sa blicom, sto sam odmah video da je sranje. posle sam nasao neki mod sa "mesecinom", sto mislim ce dati bolje rezultate.Sad cekam da taj od koga sam pozajmio aparat nekako mi posalje na mail...to ce malo potrajati verujem, ali mislim da ce poslati...Ah, ambar je star preko 100 god, krajnje inspirativan. Snimao sam sve to kamerom,peo sam se i na tavan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slikao sam ja ono u ambaru sa nekim Olimpysom.Isao sam u susednu kucu i pozajmio aparat. Slikao sam sa blicom, sto sam odmah video da je sranje. posle sam nasao neki mod sa "mesecinom", sto mislim ce dati bolje rezultate.Sad cekam da taj od koga sam pozajmio aparat nekako mi posalje na mail...to ce malo potrajati verujem, ali mislim da ce poslati...Ah, ambar je star preko 100 god, krajnje inspirativan. Snimao sam sve to kamerom,peo sam se i na tavan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slikao sam ja ono u ambaru sa nekim Olimpysom.Isao sam u susednu kucu i pozajmio aparat. Slikao sam sa blicom, sto sam odmah video da je sranje. posle sam nasao neki mod sa "mesecinom", sto mislim ce dati bolje rezultate.Sad cekam da taj od koga sam pozajmio aparat nekako mi posalje na mail...to ce malo potrajati verujem, ali mislim da ce poslati...Ah, ambar je star preko 100 god, krajnje inspirativan. Snimao sam sve to kamerom,peo sam se i na tavan..

edit

zao mi je za ova 3 posta, ali softwer u kombinaciji sa hardwerom malo brlja sad.gif

Edited by sumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da vam pokažem kako sam naučila da se šminkam laugh.gif

Uzela sam namjerno jednu moju mnoooogo ružnu fotku. Tada sam još imala neki glupi Siemens, a i ugao je katastrofa. To ti je kada se samofotografišeš icon_smile.gif . Enivej, evo kako je ispalo malo više obrađeno. Naučila sam još da povećavam grudi, mijenjam ten, boju očiju, kose, da stavljam tetovaže itd. itd. Super,a? icon_da.gif

Ružna Maki

Obrada RM

 

edit: sada učim pop-art.

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne mora da ispada lose kad sam sebe slikas, tu ti je tajmer, tu ti je daljinski ako imas bolji aparat etc etc icon_wink.gif

Sinstrel kad obradi tu nema da nema icon_smile.gif Steta sto ne stavlja vise radova icon_razz.gif

 

Covece nekim debilima zaista ne treba da kazes za svoj deviantart nalog... nekako ne kapiraju da je to sajt za fotografiju i digitalne stvari a ne za kacenje losih slika sebe... no.gif (nebitno o kome pricam, i tako nije s foruma... nervira me ta pojava svuda). Zato makar http://www.caedes.net ne trpi sranja icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar oci IKAD mogu biti previse nasminkane? mhihi.gif

Naravno ako karmin nije napadan itd itd ne mora izgledati neukusno (gotski icon_smile.gif ).

Ja se ne šminkam, pa mi je i to malo što je stavio-previše. Mislim da bih izgledala kao cirkus da stavljam sjenke, maskare i tome sl. na oči a nosim naočare. Nekako mi ne ide, a i kad ih nisam nosila, rijetko sam se kad šminkala. Stvar ukusa, i guess.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većima obrađenih fotografija je, moram priznati, bezveze. U Photoshop obradi nije poenta nabaciti blur i tri filtera + promena kontrasta, a da pritom slikaš nešto potpuno deseto.

 

Na ovoj temi je bilo više dobrih slika ranije, u poslednje vreme ne stignem da ispratim sve. Zamerka je tzv obrada koja je smešna... kapiram da su snimci amaterski, ali ipak je potrebno više truda, koncept i ideja, što mnogima nedostaje.

 

233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većima obrađenih fotografija je, moram priznati, bezveze.

ako trazis bolje od bezveze onda si omasila forum sto posto.

 

postoje specijalizovani forumi, i sajtovi za fotke, gdje rade profi ljudi ili neki talentovani amateri. ovo je samo jedna tema za zezanje.

 

 

Evo sta se drzi u kuhinji na zidu - poster je prilicno veliki, naucila sam tri opcije `blur i tri opcije jos` icon_smile.gif

 

Prestani da mi duvas u repic, oces da mi se ufrcka icon_smile.gif - slika je imala dobru rezoluciju pa sam joj izvukla oko (nije moje) i tako uz blur i jos tri opcije.. eto. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većima obrađenih fotografija je, moram priznati, bezveze. U Photoshop obradi nije poenta nabaciti blur i tri filtera + promena kontrasta, a da pritom slikaš nešto potpuno deseto.

 

Znaš, mi znamo da nije poenta naučiti 3 trika i iste stalno primjenjivati na fotkama, ali se od nečega mora početi. Recimo ja sam počela sa photoshop-om da radim prije nedjelju dana, možda malko više i ne mogu postići ni iole toliku idejnu vrijednost kao neko ko barata s njim godinu-dvije.

Uostalom, ovo je jedna od rijetkih tema na ovom forumu gdje se uglavnom priča o istoj, a kada je već riječ o fotografiji, red je ubaciti po koju svoju (čitaj: amatersku). Pretpostavljam da ti znaš kako se to radi, pa nauči nas laike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...