Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

ne kapiram te prve dvije, ok - soljica i cokolada, malo otvara apetit i to je to. :D

mada, vise mi ovo otvara apetit - http://img155.imageshack.us/my.php?image=img1228ht1.jpg :):D

 

treca je tipicno srbovanje.com :da:

 

 

 

 

 

http://img114.imageshack.us/my.php?image=img1138copyku8.jpg - primjer lose svjetlosti :) nije mi jasno kako nekad po savrseno svijetlom i suncanom danu ovakva slika ispadne? a i iste serije, ostale slike normalne ispadnu.. jos jedan primjer, ali ovo je vec tesko kontra-svjetlo (iako se nije cinilo tako u tom momentu) http://img66.imageshack.us/my.php?image=img1187copyej8.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Омот за некакав блек/авангардни/блабла албум, то јест, бејах неким послом на Тари данас, а магла густа као козје млеко... ;)

Мислим, ништа посебно, него нисам одавно ставио неку фотку, а безвезе је да се на овој теми јављам само да бих хвалио изглед ГР...

 

http://i7.photobucket.com/albums/y262/axea...s/S37001341.jpg

http://i7.photobucket.com/albums/y262/axea...s/S37001401.jpg 

 

Надам се да сам дочарао дубину и ти фазони (читао сам неку литературу, неке фокалне тачке  и сличне форе, па к'о велим, ваљда ће ми неко од вас стручњака рећи да ли је ОК)

Edited by Nolalothcaragasint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjeronika:

ma okaceno je milion takvih, nisam mislila u tom smislu.. nego svaka slika s tom i slicnom tematikom je srbovanje.com (bila ili ne tamo) :D ..

 

 

i ne diraj mi u es-en-be kuglice. :ph34r:

 

 

 

Axe:

 

prelijepe slike, druga mnogo bolja. :da:

ne znam sta si radio u sumi po takvom vremenu samo.. :D

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, то је нека пречица, у ствари сам био на 10 метара од пута... ;)

 

Интервју за неки посао, а време страшно, ем магла, ем пада нека досадна кишица...

 

Иначе, обријао сам се (због интервјуа)м ускоро следи сет фотографија на којима пућим усне... :)

 

Наравно, Вероники један велики :wub:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе, обријао сам се (због интервјуа)м ускоро следи сет фотографија на којима пућим усне... :)

 

 

aj, jedva cekam, napravicemo malo takmicenje.

ja sam od 100 slika iz SF, napravila cak cijele dvije ili cak tri gdje ima i mene :) ali samo za rekord - nisam se obrijala :ph34r::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aksean-

Lici na Taru pomalo.

I jako lepe slike, meni je prva lepsha.

 

Ово је она пречица кад идеш од Јеремичка према Курти, негде пред крај те пречице, скоро до пута (раскрсница код Џогазија)...

 

Марија, дај ми мејл на ПП, па ћу ти ову другу послати у оригиналу...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nolalothcaragasi... - Prelepe slike stvarno se ne zna koja je bolja, nije los ovaj tvoj Samsung iako je star, jesi ti bese okacio onu bolesnu sliku gde si slikao nebo?

 

Милош...

 

Да, ја сам окачио оно небо ономад...

Што се Самсунга тиче, добар је, ја бих волео бољи, али се нема пара тренутно. Опет, ако умеш да ухватиш моменат (или ако имаш срећу) онда је небитно који је апарат...

Наравно, не жалим се на мој Самсунг. Таман да се још мало извежбам (прибавио сам литературу, као што рекох) па ћу купити неки бољи, ваљда...

 

Свакако, хвала.

 

Иначе, кад сам сликао ову другу, прво што ми је пало на памет је било - ух, како ми фали Сунце у горњем левом углу, само мало да се види, а да се зраци пробијају кроз маглу...

Edited by Nolalothcaragasint

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo za rekord

Jeste off, ali mi je simpatično kako ubacuješ engleske fraze u naš govor (što god "naš" bilo). Inače, da neko ne zna engleski, ne bi ni znao šta ti to znači. U'vatila sam jednom kada si napisala "mahnula nazad", što bi bio ekvivalent za "wave back" aj ges :))) Totalno funny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram sta oces da kazes i evo vracam film unazad kad sam imala pet godina ili 10, u vrijeme kad nisam znala engleski.. moj rijecnik se promjenio u korist engleskog mozda 1 ili 1,5%, sto smatram neuspijehom.

to `mahnula nazad` - izvini, a kako ti kazes kad nekome vracas pozdrav mahanjem? :lol: ja mu mahnem nazad.. rekord koristim redovno otkako znam za Ginisovu knjigu rekorda :) mozda moze i Ginisova knjiga zapisa?! :D

 

 

 

ono, jeste `off`.. ali ja s mojom babom redovnom razmjenjujem pisma, i savrseno se razumijemo. i samo za rekord - moja baba ne govori engleski, osim sto sviterom naziva dzemper. :)

:D

 

 

 

a ovo samo trabunjamo dok Axeanosilas ne postavi svoje obrijane slike :):D

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako ti kazes kad nekome vracas pozdrav mahanjem?

Odmahnuti?

 

rekord koristim redovno otkako znam za Ginisovu knjigu rekorda :) mozda moze i Ginisova knjiga zapisa?!

for the record = samo da se zna; što nije isto u značenju koje si napomenula u vezi sa Ginisom :D

 

Btw, pravilno je napisati:

- rJečnik

- promIjenio

- neuspjeh

 

U suštini, pravilno je napisati u ijekavskom IJ gdje god se u ekavskom izgovara dugo E. Kad je kratko E, kao npr. REČNIK, dodaje se samo J, odnosno kao što gore napisah. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, postiš...

Jel moglo tu malo više ulja? Nešto mi izgleda suvo...

A, ova tvoja slika za apetit- grashak ubija apetit!

Fala k***u, evo još jednog normalnog stvorenja koje ne podnosi grašak... :udri:

 

Омот за некакав блек/авангардни/блабла албум, то јест, бејах неким послом на Тари данас, а магла густа као козје млеко... ;)

Мислим, ништа посебно, него нисам одавно ставио неку фотку, а безвезе је да се на овој теми јављам само да бих хвалио изглед ГР...

 

http://i7.photobucket.com/albums/y262/axea...s/S37001341.jpg

http://i7.photobucket.com/albums/y262/axea...s/S37001401.jpg 

 

Надам се да сам дочарао дубину и ти фазони (читао сам неку литературу, неке фокалне тачке  и сличне форе, па к'о велим, ваљда ће ми неко од вас стручњака рећи да ли је ОК)

Ovo je odlično! Savršene fotke... Poslaću i ja par slika Crne Gore (Durmitor), samo da skeniram...

Nisam dugo bio u CG, al' ću ići ovih dana, doduše lošim povodom...

Ispraćamo staru majku...

Pišemo se kada budem bio malo više pri sebi...

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blondie

 

Свиђа ми се највише ова слика http://img169.imageshack.us/my.php?image=img1152copywm5.jpg

због цвећа :ph34r: али била би још лепша да је небо било плаво, бела чини слику некако обичном

 

@ex-Axe-sada-Nolo

 

Друга је боља. Код прве смета (бар мени) то што је најближе дрво (ово лево) у измаглици (не као и ова остала стабла, али ипак није довољно изоштрено)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vampiria:

pa nije u istom znacenju, zavisi sta govoris, a hvala Bogu jezik bilo engleski bilo srpski pun je sinonima.. tako da ja mogu da iserem zrak ili vazduh.

a ovo za IJE, JE - hvala ti sto me ispravljas, ako sam napravila gresku, onda je to pri kucanju, a ne s namjerom. ne smatram se najpismenijom, ali mislim da mi gramatika i pismenost prilicno dobro idu. :da:

 

a da, MALI SLOVOM zapocinjem recenicu s namjerom, ako me mislim ko bude pitao :):lol:

 

 

 

odmahujem ti s pozdravima. :)

 

 

Bob%20the%20Builder%20waving.jpg

 

 

 

Usher:

 

ne postim. sto pitas?

 

 

 

 

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

fotografije su mi klishe i uglavnom demonstrativno-dokumentarne prirode. Tachno je da kolko tolko nemaju dushu i bla bla bla ovo ono itd itd i tako to.

No, ako se nekom dopadaju, nek se ta/taj javi =] nemam nishta protiv =]

 

 

dakle, ova je sa Kavkaza u Gruziji, negde blizu tromedje Gruzije, Chechenije i Ruske federacije. Crkva datira iz 13tog veka i nalazi se na "samo" 2200m nadmorske visine

mkazbegicrkvaikrstvh6.jpg

 

 

ovo je slika paganskog hrama koji se zove Garni, u Jermeniji. Ocigledno izgradjen pod helenistichkim/rimskim uticajima, po legendi finansiran od strane Rimskog imperatora Nerona kao poklon Jermenskom narodu, dobro je posluzio i kao hram i kasnije kao letnjikovac jermenskih vladara nakon sto su primili hriscanstvo. Izuzetno dobro je ocuvan, a kuriozitet je i to sto je gradjen od posebne vrste polu-vulkanskog kamena kakav moze da se nadje u toj regiji, pa ume da 'zasvetli' crvenkastom bojom, zavisno od svetla.

mgarnisc5.jpg

 

 

ova je vec svima poznata lokacija, iznad Kotora, bla bla, da ne pojashnjavam mnogo, suvi klishe od fotke. Nebo mi je uchinilo uslugu :)

hpim5086bf7.jpg

 

 

ovo je slikano negde pre Krashica, u Tivatskom zalivu. meni se dopada :)

bjeliloogledaloha3.jpg

 

 

toliko za danas =]

Share this post


Link to post
Share on other sites

:o :o :o :o

 

 

ko god kaze da nemaju dusu ne zasluzuje da ih gleda uopste.

 

 

prelijepe su fotke, prva i druga pogotovo!

 

super i sto nam dajes objasnjenja :da: kako si slikao, dodje mi da napravim turisticku turu po gruziji i jermeniji :da: bez zezanja. :D

 

 

 

dobre su i posljednje dvije - baci jos koju slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...