Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

ет Марко: прва и трећа су моји дефинитивни фаворити. прва због нестварног окружења а трећа због елеганције и лепоте једноставности свакодневног живота.

 

ет НеСлушамМетал: и поред очигледних техничких недостатака - ово је по мом мишљењу фотка са пуно потенцијала. дефинитивно ме ради атмосфера. ја бих фоткао другачије али у сваком случају од мене само похвале.

Edited by LoodeeKooD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Марко

 

Сјајно. Откуд ти у Јерменији? (небитно је, него онако питам)

 

@ЛудиКуд

Вероника стално летује/зимује на Тари тако да су јој називи објеката више него познати. Зато и поменух...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ЛудиКуд

Вероника стално летује/зимује на Тари тако да су јој називи објеката више него познати. Зато и поменух...

Ма кад рече Курта, сетио си ме на пропалог наркомана од 30ак година под тим надимком који је продавао петарде деци када сам био клинац. ;) Због тога моји смајлији, да се разумемо... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ svi: e hvala na lepim rechima, hvala hvala :) svi ste me kolektivno ohrabrili da krenem da vas smaram mojim fotkama ahah ;)

 

@ Nolalothcaragasint: pa, otkud u jermeniji.. nemam pojma, doshlo mi da idem u Gruziju, pa sam otisao i u jermeniju. to su fantasticne zemlje, izuzetno neotkrivene, sa bas apsolutno bas fantasticnim mestima, narodima, ljudima, predelima, jezicima, jelima, mozes tamo da provedes mesece i opet da se osecas kako nisi video dovoljno.

a tamo idem opet, kad i na koliko, jos je u fazi razrade :)

 

evo par fotografija iz razvaljenog Pantelejskog groblja, ovde u Nishu.

Taman tema za yumetal :D

 

 

evo ova mi je skoro pa omiljena. Inace, ta zgradica koja lici na crkvu je inace kapela, tj. porodichna grobnica izvesnih Papica, koja je totalno razvaljena, opljackana i tako to..

krvavonebosatanskovwb0.jpg

 

 

a ova mi je kao omiljena, sta znam. da ne mozgate mnogo, to je kad se udje u kapelu pa se pogleda u vis :D

kupolaodozdolj2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ides li preko agencije ili u se sam organizujes?

 

super ideja, ja obicno vise volim da obilazim `vukojebine` nego super poznata mjesta.. (kao sto su ovdje davno zaboravljena lokalna indijanska sela ili neki zaboravljeni dijelovi grada i sl.).. znam neke likove koji su donijeli pregrst prelijepih slika iz Mongolije, i kazu da im je bilo nezaboravno..

 

pade mi na pamet, mozes da se udruzis s Memedovicem ili kako se zove onaj nas (sportski) novinar sto tako spici do Laponije da lovi neku rijetku ribu i sl. :D ima svoju emisiju, ali zaboravih naziv, znam samo da sam je redovno pratila.. :da:

 

 

baci jos nesto iz Gruzije/Jermenije, nije valjda da si samo dvije slike napravio :lol: (to da dodjemo sebi malo od slika GR :) )..

 

 

edit:

 

dobre su obje, druga kao da je photoshopirana do besvijesti.. cijenim da nije.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daj, agencijama bih putovao jedino kad odem u penziju I ako tada budem imao gomilu para pa mi bude bilo dosadno.

 

naravno da idem sam, dodushe ovo letos sam ishao sa drugarom, ali ne menja stvar. jeli smo sta nadjemo, pili vodu sa chesmi, spavali smo gde stignemo, gledajuci da nas neko primi sa Hospitality Club-a ali nije bilo najbitnije, u turskoj smo spavali par noci po brdima, u nekoj ruiniranoj tvrdjavi.. u jermeniji sa skvotersima, u gruziji kod neke zene za neke sitne pare, itd itd...

ranac na ledja, put pod noge, i to je to. pa dokle stignes.

 

a sto se Kavkaskih zemalja tiche, tu mogu da pisem danima, apsolutno prebogata regija svim i svachim, i istorijom i tradicijom, kulturom, pejzazima, jezicima, granicama, ratovima, legendama... blah, veruj mi na rec :)

 

 

 

ma druga je samo saturirana ali i to vrlo vrlo malo. fora je sto je bio padao mrak u vreme kad je uslikana, pa je blic napravio ta zrnca po slici, a ove bele linije koje 'teku' na dole su u stvari od vode koja je skidala boju. sta znam, malo deluje nacrtano :) al mi se svidja =]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je ovo tema kad nema kuchica i machica:

 

dzukac-small.jpg

 

DSC_1945-small.jpg

 

:) :) :)

 

 

 

E da, Marko, odlicna fotografija crkve i krsta u ranu zoru! sta si nosio u Jermeniju/Gruziju od foto opreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm hm evo josh par fotki okoline crkve Svete Trojice (Tsminda Sameba) iznad gradica koji se zove Kazbegi, u severnoj Gruziji.

 

kad idete peshice uz planinu do crkve, jedan od puteva vodi pored ove kule. nije li bio lep pogled nekadashnjoj posadi :)

hpim3458mqz5.jpg

 

evo jos jedna fotka iste kule

kulajf2.jpg

 

evo je crkva, i tako to.

svtrojicakazbegi2lq1.jpg

 

ovo je bila neka Korejanka koja je tu chitala svoju knjigu. Hm, pa i lepo je mesto za chitanje knjiga, ipak :)

korejankadj9.jpg

 

e, i za kraj, poslastica :) iako ovo nije moja fotka, vec je slikao moj poznanik Nikolas, moram da je nakachim. On je imao srecu da je dochekao zoru u Kazbegiju, pa je uslikao ono shto ja nisam uspeo (zbog oblaka) da vidim - drugi po visini najvishi vrh u Evropi, Kazbeg sa svojih 5020 metara! Kako u zoru sunceva svetlost pada odozgo nanize, valjda, ovde je bas ucinila uslugu za fotku :)

kif3738ge0.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pade mi na pamet, mozes da se udruzis s Memedovicem ili kako se zove onaj nas (sportski) novinar sto tako spici do Laponije da lovi neku rijetku ribu i sl. :D ima svoju emisiju, ali zaboravih naziv, znam samo da sam je redovno pratila.. :da:

 

Емисија се зове ''Сасвим природно''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Био ја у Недељу на Бувљаку, како нисам одавно тамо свраћао изненадим се поновном присуству цигана (а и белаца) који продају старудије тј. крш али и веома вредне антиквитете (јавна је тајна да се многи антиквари снабдевају управо на таквим местима),

Како томе не могу да одолим, јасно је да сам прво обишао тај део па тек онда "нормалну" пијацу.

Дакле, стрпљиви тамо могу наћи чудо.

 

Razgledanje

 

Umoran kao pas

 

Cekajuci da me cigani izbodu nozevima jer slikam

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...