Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

moze biti da je tvoja obrada bolja, ja inace iz originala izvlacim obradom razne verzije za razne potrebe. moram priznati da je na mom monitoru razlika te dve slike vrlo mala, skoro neprimetna, a na fuji frontier masini vrlo tesko se izvlace jarke crvene i zute boje. a i sumnjam da bilo koje od nas dvoje ima kalibrisan monitor, tako da je uspesna stampa rezultat puno pokusaja i pogresaka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O veliki magovi fotografije, šta mislite o Canon S3 IS ?

 

 

Da li je dobar odnos cena-kvalitet, ili biste mi preporučili nešto drugo u tom cenovnom rangu (tj oko 350€ ) ?

 

p.s. a, video sam review-e, mene samo zanima informacija o modelima istog cenovnog ranga koji se mogu porediti s njim, (tj koji su bolji od njege ili tu negde)

Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

O veliki magovi fotografije, šta mislite o Canon S3 IS ?

Da li je dobar odnos cena-kvalitet, ili biste mi preporučili nešto drugo u tom cenovnom rangu (tj oko 350€ ) ?

 

p.s. a, video sam review-e, mene samo zanima informacija o modelima istog cenovnog ranga koji se mogu porediti s njim, (tj koji su bolji od njege ili tu negde)

 

to je fini aparat, samo sto je kao i njegova starija braca S1 i S2 malo previse skup

 

e sad, sta uzeti zavisi koliko si ozbiljan u vezi svoje fotografije.

 

za te pare moze se uzeti Fuji S5600 (trebalo bi oko 240 eur) sa kojim ces biti vise nego zadovoljan, samo sto nema opticku stabilizaciju

 

za te pare moze se naci (300 eur) polovan dobro ocuvan Canon 300D sa kit objektivom (i dodas jos 60-80 za 50/1.8 koji je sjajan objektiv)

 

350 eur vec ulazi u zonu gde mozes da kupis mnogo razlicitih aparata, a gde se kompakti sve manje isplate jer ulazis u zonu kostanja ozbiljnijih aparata.

 

 

 

 

sad sam tek pogledao detaljno srednje dve. jebiga na mom monitoru tvoje izmene deluju previse tamno sto me navodi na pomisao da na tvom monitoru moje varijante deluju previse svetlo, tj. izbledelo, sto mi prethodno nije palo na pamet. a juce ostampan poster A4 sa svim ovim slicicama na HP Design Jet 130 NR ploteru daje taman dovoljno osvetljene slike i fantasticne zelene i plave boje, ali ocajne zute i crvene (poremecen balans). nista bez color managementa, a tesko da se moze naci i jedna foto radnja u bg za amaterske potrebe koja profilise svoje masine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je fini aparat, samo sto je kao i njegova starija braca S1 i S2 malo previse skup

 

e sad, sta uzeti zavisi koliko si ozbiljan u vezi svoje fotografije.

 

za te pare moze se uzeti Fuji S5600 (trebalo bi oko 240 eur) sa kojim ces biti vise nego zadovoljan, samo sto nema opticku stabilizaciju

 

Па, сад, пошто цам се тек од недавно одлучио да купим апарат, узео сам за цца 160 јевреја а530, али сам имао доста прилике да се пре тога играм са овим фуџијем с5600... Који таман вреди више тих 80-ак евра... Но пресудило је то да сам био ограничен с буџетом а и требао ми је неки апарат који може да се носи по џеповима.

 

Наравно, ограничења оваквог апарата брзо дођу до изражаја (сем што сам ја антиталенат).

 

Поента је, да ако ћу да узимам неки бољи апарат од овог, не бих узимао неки који је само мало бољи... тј. 80 евра бољи.

 

А како имам дрхтаве руке наркоманске, имиџ стабилизејшн би ми добро дошао. Но и даље сам ограниченог буџета, а не заслужујем нешто што вреди много више пара од поменутих 350, а и требе отићи негде на лето.

 

 

za te pare moze se naci (300 eur) polovan dobro ocuvan Canon 300D sa kit objektivom (i dodas jos 60-80 za 50/1.8 koji je sjajan objektiv)

 

350 eur vec ulazi u zonu gde mozes da kupis mnogo razlicitih aparata, a gde se kompakti sve manje isplate jer ulazis u zonu kostanja ozbiljnijih aparata.

 

Нисам знао да СЛРови могу да се нађу за тако мало .... Ово звучи одлично. А, где да гледам те огласе за половњаке?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demonic_Alliance,

Panasonic modeli (pocinju od 180 eura cini mi se) imaju opticku stabilizaciju slike i zoom od 6x. Ja sam razmisljao da kupim roditeljima neki oko 200 eura i skontao sam da zbog njihovih godina je najbolji neki sa dobrom stabilizacijom slike. E sad kako u praksi radi ta opticka stabilizacija, ne bih znao stvarno. Ono sto znam da su nahvalili njihove konzumerske kamere koje imaju opticku stabilizaciju slike. Ako imaju dobru tehnolologiju za stabilizaciju na kameri, zasto ne bi bila i na aparatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам знао да СЛРови могу да се нађу за тако мало .... Ово звучи одлично. А, где да гледам те огласе за половњаке?

 

 

 

vidjao sam skoro canon 300d za 300 evra. kad kupujes, pitaj da li mu je i kada zamenjen okidac i koliko je ispucao snimaka. u sustini treba izvesno vreme da stalkujes sledeca mesta i nesto ce iskrsnuti (a najbolje da na svakom od njih ostavis (besplatan) oglas sta zelis da kupis, pa da pustis da oni tebe jure):

 

 

www.halooglasi.co.yu (rubrika foto oprema :) )

http://www.gradjanski.co.yu/oglasnik/mali_oglasi,2,205

berza.photo.co.yu

www.axelfoto.com (pa idi na berza odeljak sajta ili zovi i pitaj da li mogu da ti nabave od nekog polovnjak)

www.bmfoto.co.yu (isto tako)

www.dizajnzona.com/forum (ides na podforum Fotografska Svastara -> sticky tema Mali Oglasi)

 

dobro mesto je i foto berza koja se organizuje na mesec-dva u staklencu na trgu republike (bila je jedna juce, sledeca verovatno u maju/junu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo na berza.photo.co.yu 29-tog marta, neki lik je dao oglas da prodaje canon 300d:

 

"Canon 300D besprekoran , vrlo malo slikao,sa objektivom 18-55 i Canon EF 75-300 ef 1:4-5.6 plus torba Lowepro i dve kartice.sve za 480eura. "

 

malo ga je precenio, medjutim bez ovog 75-300 i torbe trebalo bi da mozes da mu oboris cenu na 320 - 350 (sve preko toga bi bilo previse skupo i tesko ce ga prodati), a ti budi bezobrazan pa kazi 300 evra, mada ako je STVARNO besprekoran i nekoriscen 350 eur je sasvim okej.

 

26-tog je neki makedonac naveo da prodaje 10D, 300D i 20D:

 

"u vrhunskom stanju svi sa vertikal grip-om,blicem i objektivima. povoljno

 

[email protected]

+389/70-366097 "

 

naravno, isplati se jedino ako to mozes da vidis u beogradu

 

evo za 350D oglas (koji je naravno skuplji, ali bolji) od kraja februara (sto ne mora da znaci da je prodat, ja sam svoj aparat i najbolji objektiv kupio na oglasima koji su bili 3 meseca stari):

 

"Canon 350D Kit (18-55mm) malo koriscen, sa CF 2GB karticom, Punjac i baterija, CD, kabl, odlicno ocuvan.

Sve zajedno - FIXNO 450 EUR.

 

063/242-712 "

 

kad su stariji oglasi, oglasavac skapira da je malo preterao sa cenom, pa pristaje i na nize.

 

naravno, nemoj ici sam da kupujes aparat, povedi nekoliko ljudi foruma i nekog ko se razume van foruma.

 

 

 

 

evo sa halo oglasa:

 

"FOTOAPARAT digitalni Canon EOS 300D, SLR, 6.3MP, 256MB, izmenljiva optika, punjač, USB, torba.

064/397-7784 "

 

"NIKON D70S, A stanje, 400 EUR.

063/260-623 "

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam tek pogledao detaljno srednje dve. jebiga na mom monitoru tvoje izmene deluju previse tamno sto me navodi na pomisao da na tvom monitoru moje varijante deluju previse svetlo, tj. izbledelo, sto mi prethodno nije palo na pamet. a juce ostampan poster A4 sa svim ovim slicicama na HP Design Jet 130 NR ploteru daje taman dovoljno osvetljene slike i fantasticne zelene i plave boje, ali ocajne zute i crvene (poremecen balans). nista bez color managementa, a tesko da se moze naci i jedna foto radnja u bg za amaterske potrebe koja profilise svoje masine.

Pa sad si se malo zeznuo, posto na te srednje dve nista nije zatamnjivano. Na onoj s vodom je samo nebo za nijansu "plavlje" a na onoj s senom je promenjena boja samo na gornjoj polovini (tamo gde przi sunce).

 

Na 1 od 4 monitora neke moje obrade (ne ove sada) deluju tamnije ali posto je to 1 od 4 ne uzimam za ozbiljno.

 

Bez ikakve uvrede, meni su te slike potpuni smor (osim one senovite sa shumom) pa sam ti uradila "sta se jos moglo" od obrade, ne kazem da su sa obradom savrsene :lol:

 

Nemoguce da si slikao samo po srbiji i devojku :confused: Mislim, daj nesto gde nece biti "bilo je prejako svetlo pa su boje isprane" :da:

 

Sto se color managementa tice, ne znam nista kako se to zapravo radi, iako sam cula za to. Znam da nekada pre 1000 godina kad nesto stampam boje ne budu identicne, ali u zadnje vreme kad je cale stampao slike s letovanja kod nas kuci boje su ispale identicne (jak stampac + foto papir, koji ce mi usluga foto radnje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad si se malo zeznuo, posto na te srednje dve nista nije zatamnjivano. Na onoj s vodom je samo nebo za nijansu "plavlje" a na onoj s senom je promenjena boja samo na gornjoj polovini (tamo gde przi sunce).

 

Na 1 od 4 monitora neke moje obrade (ne ove sada) deluju tamnije ali posto je to 1 od 4 ne uzimam za ozbiljno.

 

Bez ikakve uvrede, meni su te slike potpuni smor (osim one senovite sa shumom) pa sam ti uradila "sta se jos moglo" od obrade, ne kazem da su sa obradom savrsene :lol:

 

Nemoguce da si slikao samo po srbiji i devojku :confused: Mislim, daj nesto gde nece biti "bilo je prejako svetlo pa su boje isprane" :da:

 

Sto se color managementa tice, ne znam nista kako se to zapravo radi, iako sam cula za to. Znam da nekada pre 1000 godina kad nesto stampam boje ne budu identicne, ali u zadnje vreme kad je cale stampao slike s letovanja kod nas kuci boje su ispale identicne (jak stampac + foto papir, koji ce mi usluga foto radnje).

 

ja imam puno slika sa Olympusom (2 godine) koje sam srezao na DVD-e i vise ne diram (osim onih u foto albumima), sa D70 se druzim 10 meseci, a posto sam menjao zaposlenje, skoro 2 godine nisam isao na odmor, tako da.....right, osim ono na Taru, gde mi je slikanje bilo bas bas usputno, i u Beograd, nisam nigde isao.....tuzno, I know, ali kredit za stan nece sam da se isplati....

 

Nemoguce da si slikao samo po srbiji i devojku :confused: Mislim, daj nesto gde nece biti "bilo je prejako svetlo pa su boje isprane" :da:

 

iskopacu nesto kasnije, nemam ih ovde. idi na www.pbase.com/ivanjel za neke slike mog hometown-a sa Oly-jem.

 

ne znam sta ocekujes, ali boje nisu isprane, upravo su onakve kakve treba da budu. i verovala ili ne, slikam samo suprugu u zadnje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А како имам дрхтаве руке наркоманске, имиџ стабилизејшн би ми добро дошао. Но и даље сам ограниченог буџета, а не заслужујем нешто што вреди много више пара од поменутих 350, а и требе отићи негде на лето.

 

 

Obrati paznju na Canon PowerShot A710 IS ja sam ga skoro pazario i mogu ti reci da sam prezadovoljan, slicnih je dimenzija kao A530 pa ako ti je a530 nije ogroman ovaj ce ti odgovarati!On kosta oko 275 evra valjda ti odgovara cena...

 

Evo ti link pa pogledaj specifikacije...

 

http://www.dpreview.com/reviews/canona710is/

 

http://www.dpreview.com/reviews/canona710is/page4.asp (o stabilizaciji)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@HowlingWind

Moram da se slozim sa DF. Ajd' boje, to ne smem da komentarisem jer imam krsh monitor (mada obrade kod mene izgdedaju bolje), ali cropovi su bas cudni. Npr. na

 

http://i158.photobucket.com/albums/t112/Me...annet-small.jpg

 

...centralna komozicija i ovaj okvir... stvarno je necropovana lepsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a posto sam menjao zaposlenje, skoro 2 godine nisam isao na odmor, tako da.....right, osim ono na Taru, gde mi je slikanje bilo bas bas usputno, i u Beograd, nisam nigde isao.....

Pa ne moras da ides van Beograda da bi slikao. Cesto ni da mrdnes dupe iz rodjenog kraja/stana :)

i verovala ili ne, slikam samo suprugu u zadnje vreme.

Sta tu ima da se ne veruje :confused: Da ima ko hoce da mi bude model slikala bih stalno.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tu ima da se ne veruje :confused: Da ima ko hoce da mi bude model slikala bih stalno.

 

al, ona uglavnom nece :)

 

fotografija zahteva da uopste mozes da mrdnes dupe sa posla/stana/whatever.

 

dobro, sad ste me izazvali: tema je hrana (da moze da se ostane u kuci)! slikajte (ali da bude lepo) sta cete rucati cim budete imali nesto vizuelno zanimljivo i postujte ovde. kad dodjem kuci, videcete sta sam imao za rucak u subotu :) nek bude nesto sto bi moglo da se, recimo, upotrebi kao reklamna slika, na neki nacin da to bude mini stock photography takmicenje.

 

kazu da je fotografija hrane uzasno teska, pogotovo kompozicija, i kad to ovladas spreman si za maltene bilo sta. preterivanje, naravno, ali ima i dela istine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"fotografija zahteva da uopste mozes da mrdnes dupe sa posla/stana/whatever."

 

ne bas :) ali dobro, ocigledno da te indoor fotkanje ne zanima.

 

hrana me uopste ne zanima a jedem i vrlo dosadne stvari pa sumnjam da cu ucestvovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tek ja sto jedem dosadne stvari..... znaci ako mozete da ucinite da tanjir pasulja ili kobasice na rostilju izgledaju privlacno, onda vam je kinta u fotografiji zagarantovana, tako da hajde da se sto vis enas prikljuci.

 

evo nesto za pocetak, salata sa subotnjeg rucka :)

 

http://i158.photobucket.com/albums/t112/Me...small-55-f2.jpg

 

i desert:

 

http://i158.photobucket.com/albums/t112/Me...20-small-f2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеси ти, Ветруљко, продавао неке своје фотке? Има неколико оних сајтова где се то може урадити, ваљда...

 

znam, nisam prodavao zato sto nemam dovoljno vremena (ni ideja) da napravim veliki broj fotografija, bez kojeg te tesko primete na stock sajtovima. ono sto ja slikam ima slab prodajni potencijal. hrana se prodaje (planiram malo da se poigram sa tim nakon sto sam video neke neverovatne stvari), ali business portreti i lifestyle portreti (ono - porodica na kaucu gadjaju se jastucima nasmejani, cura razgovara telefonom, dete se igra sa balonom...) idu kao alva, a za to nemam uslova (citaj: ne da mi zena da slikam druge zene).

Share this post


Link to post
Share on other sites

(citaj: ne da mi zena da slikam druge zene).

 

Иди у тазбину па сликај њене маторце. Можда је то одобровољи па ти "дозволи" да "радиш" и неке млађе особе. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иди у тазбину па сликај њене маторце. Можда је то одобровољи па ти "дозволи" да "радиш" и неке млађе особе. ;)

 

ah, vidi se da nisi ozenjen.... kao sto bi rekao Master Yoda: "you WILL be,...,YOU WILL BE!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim kakve veze ima brak sa time, to zavisi iskljucivo od licnosti osobe s kojom si u braku.

Ali nemojmo da idemo u offtopic!

Da, te dve slike hrane su kul.

Ako me lupi neka inspiracija dok jedem sendvic sa sunkom ili cufte javicu vam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...