Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Čitanje bilo kakve literature o Paviću smatram totalnim gubljenjem vremena, ne zavređuje čak ni čitanje pljuvanja po njemu!

 

He he, vezano je za politiku, zato me je zanimalo pa sam kupio knjizicu, jos pre desetak godina, tada sam je i procitao, objasnjava neke stvari...A taj Hazarski recnik je govno tesko, to nisam mogao ni citati...

 

Ljubiteljima istorije preporucujem knjigu Kratka povjesnica Srba, autor je Sima Lukin Lazic

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod studenata filologije aktuelna je hrvatska književnost, a kod lenjih studenata biologije fiziologija rastenja i K.G. Jung.

 

Potrefilo se, te uporedo čitam dva velika svetska klasika i bestselera.

 

Prelistavam 'Atlas o Crnjanskom'. Prigodna knjiga, izuzetno interesantna koncepcija, šteta što joj nije dato više prostora, luksuznia oprema, veći broj fotografija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećna sam jer sam pročitala Bluz Šemu (Patrik Nit), odlična knjiga, a Nit još bolji pripovedač. :wub:

 

 

 

 

 

 

No, srećna sam i jer me ispod jastuka kao tajni štek čeka "Harun i more priča", neponovljivi Rušdi i iščekivanje. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam bio u nekom tripu da brojim koliko sam knjiga pročitao ove godine i došao do cifre od 19, ne računajući stručnu literaturu. Nisam loš ove godine, mada pamtim i vremena kad sam više čitao.

Ја 22 књиге, с тим да је мени већина прочитаних романа стручна литература :D тј. лектира. Најпоноснија сам на 6 романа Достојевског :D

Најбоља коју сам прочитала је ипак Ана Карењина.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nije isto stručna literatura i lektira. Lektira ipak spada u domen beletristike. E, šta bi sad bilo kad bih ja počeo da brojim razne Konstrukcije, Materijale, istorije, monografije i slično...

 

 

Verovatno je mislila strucna, jer cita kao nesto sto je u sklopu faxa, a napomenula je da je 'lektira' =P

Зна колегиница :D:pivopije:

 

@Hudini: Као што се теби надовезује нешто на нешто, тако и мени, рецимо, неко средњовековно житије на неки роман, а моја је струка да све то знам. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo Bukovski i Bludni sin. Inace od strucne literature, trenutno se zanimam Srpskim Gradjanskim zakonikom cije odredbe o pravima zena bi danas dobro dosle u ovom vremenu njihovog ''besnovanja'' i drskosti.

 

"Malo noge i cibuka

Da se smiri zenska stoka''...

 

Ovamo smrt perverznjacima,a onamo bukovski.patetično.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...