Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Haha, Hudini, kako uopšte imaš njuha da pomeneš knjige koje ostavljaju slične utiske na obojicu? :D Čuo sam već negde, na nekom forumu, poređenje Sitničarnica-Gorio, sličnosti u deskripciji.

 

Volim detaljnu deskripciju, "kretanje" po stvarima uzduž i popreko, izvlačenje istih u prvi plan i šetanje background-foreground. Pominjao sam već, veoma cenim Pamukove narativne sposobnosti, detaljisanje, "sitničarenje" koje je jednako zanimljivo kao i opisivanje "krupnih, predvidivih" događaja.

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Почео Хемингвејево "Сунце се поново рађа" које сам читао одавно али ето ме опет са старим пријатељем.

Волим га, одговара ми.

Читам, додуше и "Дружину прстена" али ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali mi se verovatno čini da smara zbog prva dva dela, koja su ultra-dobra.

Daj joj sansu, opaka je knjiga, i zajedno sa svojim nastavkom ("Uspon Endimiona") bas lepo zaokruzuje pricu

 

Džonatan Kelerman - Krv i meso

 

Kakva je ta knjiga? Stoji mi na polici godinama, sve se kanim da pocnem da je procitam, a nikako da krenem...

 

Sad inace zavrsavam "Novi Jerusalim" od Pekica, skroz luda knjiga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam citao sitnicarnicu, ali sam citao "opsada crkve Sv Spasa". Tu je Goran barem 50 puta upotrebio izraz "tust i tma". Postavlja se pitanje cemu dubina u opisivanju kada se pri opisima ponavljas, bilo kroz poglavlje, bilo kroz knjigu. Dobro je ponavljanje da ti nesto naznaci, ali ja tako nisam razumeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

emocionalna inteligencija - goleman

 

knjiga uopste nije losa.. zapravo, mislim da cu je procitati jos jednom nakon sto je zavrsim..

malo sam se uplasio na nekim mestima. :redface:

 

 

ODLICNA JE KNJIGA

Ja sam kupila i procitala "Socijalnu inteligenciju", ali nikako da nadjem "Destruktivne emocije" (Autor je D. Goleman)

Trenutno citam "Kako preziveti uprkos roditeljima" :bigblue: Dr Margaret Reinhold

Knjiga je bas konkretna i citljiva, nema puno strucnih suvoparnih termina, vec puno konkretnih primera iz zivota :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juche sam zavrshio od Dostojevskog " Bratja Karamazovi"

Jako dobra knjiga...

Pomalo teshka, i jako obimna :/

Halucinacija jednog od glavnih likova u kojoj razgovara sa Satanom podsetja pomalo na Bulgakova, a ko zna mogutje da je upravo to uticalo na radjanje ideje za knjigu " Majstor i Margarita" ;)

 

Sad sam uzeo "Glas Znanja" - Miguel Ruis

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je izdao to?

 

Nisam siguran..pise biblioteka Kosmopolis (izgleda da su oni posto na koricama pisu i druga izdanja iz iste edicije koja ukljucuje i ovu knjigu)..a ispod toga pise Logos i Omen.

Inace ima je u dereti ali su bas preterali sa cenom! :violent:

Hvala bogu na bibliotekama ;)

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zivotinjska farma" od Orvela...

 

 

E ja sam to upravo procitala...

Eto kako sistem koliko god da je sra*e, i da se promeni opet bi bio.

Ljudi su takvi.

 

 

 

Inace ja sad citam Shantica...u nekom sam mood-u

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsio sam Dextera Ward-a i mogu samo da kazem da je knjiga stvarno odlicna! Fenomenalno napisana, drzi paznju i nije tra-la-la roman..nego bas mora da se budno prati prica. Iako nije moj omiljeni zanr (horor) iskreno je preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...