Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

mislio sam na ovog šumara. To je Walden, napušta ovu civilizaciju, živi u skladu sa Prirodom... izgleda da je na isti kalup, ali Walden je jedno 150 godina star roman.

 

Slicno ima i Knut Hamsun (Pan). Skandinavsci vole tu tematiku, ne znam sta je taj Walden..

Mislim da je ovo ipak vrlo originalno, ima dobrih fora (ovo je komedija pre svega, sa malo tragike).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

http://en.wikipedia.org/wiki/Walden

 

nije loše, Amerikanac je pisac, mada je Hamsun Hamsun :)

 

.......................

da ne offujem više, čitam Istoriju vizantijske filozofije od Vasilija Tatakisa, knjiga me zamara...

 

Ako neko zna gdje je dobro objašnjen Mihajlo Psel, ne samo kao filozof, već kao čitava ličnost (faca), da mi dojavi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

#1

Edvard de Bono, simpa čičica od 70+ leta inače doktor medicine i svačega još, je osnivač čitave filozofije tzv lateralnog razmišljanja. Knjiga se zove "Šest šešira za razmišljanje". Ko radi sa organizacionim promenama, pregovaranjem, problem solving... verovatno će mu sve što u knjizi piše zvučati poznato, ali lepo je složeno u pitko i veoma logično štivo.

 

#2

Dragulj Medine. Šeri Džons. Eto dopade mi ova "zabranjena" knjiga pod ruku. Emocije su mi pomešane ne mogu ništa da kažem još kad malo odmaknem onda ću vam reći šta mislim. :)

 

#3

CA Blues. Milan Oklopdžić. Roman. Zanimljivo i za to vreme dosta drugačijim stilom pisano štivo. Izdanje Bigz 1986. Topla preporuka :)

 

#4

Cat Claw, Kerac. Strip :) Obratite pažnju na Kerčeve reklame, natpise na majicama okolnih karaktera... Obilje metala i metala. Bila sam nedavno na njegovom sajtu. Neuništiv.

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveti Đavo - Raspućin i žene, Rene Filep-Miler

 

kupljena na kiosku 2005-e. od tada jedina knjiga koju sam počeo da čitam i još je nisam završio :udri:

 

romansirana biografija (jel se tako kaže?) nije loše ima dosta zanimljivih opisa Raspućinovih bahanalija sa seoskim ženama po šumama i gorama oko vatri. najjači deo jedne scene je kad neka seljanka upita Raspućina zar on nije hrišćanski sveštenik i kakve su to nečasne rabote, a on ne časeći časa odlomi dve grane i načini krst :cool:

 

zaista, kad te napadne horda žena treba umeti se snaći a Grigorij Jefimovič je to umeo još kako :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Besnilo...koje izdanje citas? ja sam kupio ono na kiosku, puno je gresaka...strasno... kupicu sabrana dela, ali sad mi nije to prioritet, do tad bih zelo da imam/procitam tu knjigu bez gresaka.

 

da, to je to izdanje :D prepuno grešaka....ali ima i mnogo drugih izdavača (pored "novosti") koji štampaju knjige prepune grešaka....brat je kupio Anđele Pakla od HST-a (xexe) u izdanju Zografa - katastrofa koliko ima grešaka...preselo mi čitanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad citam Simonsovu triologiju Strvinarska Uteha...Na drugoj knjizi sam, i odlicna je.Mada, i dalje mi je Pesma Boginje Kali ostavila jak utisak...Ali ima jos vremena da se to promeni:)

 

 

 

ja sam samo procitao leto noci.kakva je ukleta zima?

planiram da procitam pesma boginje kali pa onda ostale kultove dena simonsa.covjek je genije a leto noci je ostavilo jak utisak na mene.

neko citao dom lordova od filipa rozenberga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=397

 

а ускоро и

 

http://www.imdb.com/title/tt1010048/

 

После прочитане књиге једино,сигурно знам да сам се добро забавио,а очекујем и да филм буде упола добар/занимљив колико и књига.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...