Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Pa, s obizrom da zivimo u modernom dobu i da vecina ljudi nema potrebu za istinskom umetnoscu i da ta ista vecina ne cita uopste ili cita mahom "potrosacku literaturu", ne cudi da je takva knjizevnost (ili ne) postala toliko popularna. Cilj danasnjeg coveka jeste da se zabavi, i da se rastereti na neki nacin, oslobodi tenzije na emocionalnom planu, i takva knjizevnost mu upravo to omogucava. Citas, ne razmisljas previse, zabavljas se i opustas... ;)

 

Inace...

 

Eraldo Baldini - Kao vuk

 

...A, je li? A otkud znas? Da li si ikada pogledao vuka u oci? Okrugle su i zute, cini ti se da gore, paralisu te. Da li si znao da ako ti vuk uhvati pogled, ukocis se poput kipa i gubis sposobnost da pokrenes cak i samo prst?... ^^

 

 

Mnogo dobra knjiga x)

 

Da, meni je to i dalje gubljenje vremena, ali nema veze.

 

A ovo za vuka je zanimljivo, posto sam i ja vuk, znam kako to ide :D

Kada me vidite, spustajte pogled!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, meni je to i dalje gubljenje vremena, ali nema veze.

 

Hehe, pa dobro. Budi ponosan na sebe :P Verovatno spadas u onaj mali procenat ljudi koji cita iskljucivo 'visoku' knjizevnost :]

 

Doduse, tuzno je da su na ovogodisnjem sajmu knjiga najtrazenije bile nekakva Grabljivica, nekakve Sponzoruse i sl. :huh: Ali dobro, i to je za ljude... :]

 

 

 

H.P.Lavkraft - Slucaj Charlsa Dekstera Vorda

 

Sjajno! :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, pa dobro. Budi ponosan na sebe :P Verovatno spadas u onaj mali procenat ljudi koji cita iskljucivo 'visoku' knjizevnost :]

 

Doduse, tuzno je da su na ovogodisnjem sajmu knjiga najtrazenije bile nekakva Grabljivica, nekakve Sponzoruse i sl. :huh: Ali dobro, i to je za ljude... :]

 

Pa ne bih rekao da citam iskljucivo 'visoku' knjizevnost :)

Ranije sam citao dosta istorijskih romana a sada najvise volim skandinavce poput Hamsuna ili Lua, ili neke religijsko-psiholosko-mitoloske knjige :D ili romanticare.

 

A sad razmisljam da uzmem nesto od Danikena :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih rekao da citam iskljucivo 'visoku' knjizevnost :)

Ranije sam citao dosta istorijskih romana a sada najvise volim skandinavce poput Hamsuna ili Lua, ili neke religijsko-psiholosko-mitoloske knjige :D ili romanticare.

 

A sad razmisljam da uzmem nesto od Danikena :muzicar:

 

Pa dobro, kad sam napisala 'visoku', mislila sam pre svega na onu koja ne potpada pod "literaturu za siroke naordne mase', ili kako bi se vec zvala :P Potrosacka? x)

 

Uh, Lu Lu Lu... Kupila sam "Mulej" na sajmu, trebalo bi da se bacim na nju uskoro... jedva cekam! x)) Nije bio nijedan primerak "Naivan.Super." :( O_o Potrazicu u knjizari nekoj. Moram je imati! xD

 

Dobar izbor, btw... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...