Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

@Varg - Prindudjena sam, svakom je svoj predmet najmiliji, pa ti svako rokne nesto, i to je samo mrvica onoga sto bi trebalo da citam.

A sto je najgore, sve to moram dva puta da citam da imalo efekta.

 

@Emily- Jeste, generalno ta Platonova ideja je bila jako dobra, posebno taj njegov princip od celine ka pojedinostima, ali to se retko gde moze primeniti i na sitnim stvarima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fizika 1-skripta-Predrag Marinkovic :)

 

treba da pocnem asap Tri coveka na camcu od Dzeroma, Gospodara Muva od Goldinga, i neke dve knjige od Sopenhauera, ali izgleda da to asap nece biti dok mi ne prodju kolokvijumu sto ce reci do kraja novembra :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel izdavač lom? da nemaš možda njihov katalog, ili nešto slično? imaju baš zanimljive naslove... bar ono što sam video na sajmu :D

 

Nije niko izdavač jer čitam ebook na kompu :)

Mogu ti reći da je preveo "Flavio Rigonat" jer samo sam to uspeo naći. I piše da je treći prevod po redu. Inače prevod mi se čini odličan.

Mogu ti poslati ebook ako hoćeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, ali nema potrebe. pazario sam je na sajmu (ali nikako da je pročitam :redface: ). izdavač je lom, a preveo je flavio rigonat. on je i gazda te izdavačke kuće, ako se ne varam ;) pitao sam zato što su izdali dosta tih "malo čitanih" pisaca, selin, hamsun, usudiću se da tu svrstam i džojsa... ali nisam se setio da ih pitam za katalog, pa sad jurim isti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Завршио сам Хемингвејеву "Сунце се поново рађа" и ...

И даље не разумем зашто ме Хемингвеј толико привлачи.

Није то само списатељство и вешто баратање речима.

У његовом изразу се некако спојило много тога што бих назвао сопственим али по среди је нешто друго што не могу да одредим.

Једноставно, кад кажем или помислим - "Хемингвеј", то проструји као нека чаробна реч, нешто интимно а опет жестоко.

То је некакав осећај радости.

Имам непогрешив осећај да, потуре ли ми само нечији рукопис на некаквој хартији - одмах бих препознао да је то Хемингвеј.

Сјајна књига.

Читајте Хемингвеја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заврших и "Старац и Море" ...

Како добра књига!

Ух, човече, како добра књига!

Мислим, ово је стварно савршенство списатељства.

Невероватно је какав ритам има ова прича, какву поруку; ово је плод тако великог искуства, тако дубоких анализа и мозгања.

Биће наивно да кажем да сам одушевљен и да ме је овај, поновни, додир са Хемингвејем, озарио и натерао у нека даља размишљања и планове.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"starac i more"... koliko vremena je prošlo otkako sam to pročitao. tamo negde u srednjoj školi, mogao bih malo da obnovim gradivo :D na mene je mnogo jači utisak ostavila "za kim zvona zvone". nekoliko noći sam proveo uz robert džordana i njegovo konzumiranje apsinta. mislim da je bukovski za hemingveja rekao da je znao da piše, ali nije znao da se smeje, ili nešto slično, nisam baš siguran. preozbiljno je shvatao pisanje, verovatno je zbog toga bio toliko dobar :lol:

 

inače, trenutno se oduševljavam murakamijem i njegovom "interpretacijom" "norveške šume" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa... japanci su uvek imali interesantne (nama možda i bizarne) norme ponašanja. radnja prati studenta (dvadesetak godina) koji prolazi kroz razne situacije, ali stekao sam utisak da je on samo puki posmatrač. iako skoro aktivno učestvuje u svemu što se oko njega i njemu dešava, nije mi baš sve bilo jasno pri prvom čitanju :D

 

ne znam zašto, ali pomislio sam na kamijevog stranca dok sam čitao. pročitaću "norvešku šumu" još koji put, sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džordž Orvel - Životinjska Farma :D

 

Добру књигу си одабрао.

Купио сам је и читуцкао пре 3 године, било изразито јефтино узети у едицији вечерњих новости.

 

Добро ме подсети ... опет бих могао да је узмем у шаке. :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dž.D.Selindžer - Lovac u žitu"

 

Odlična :da:

 

u bre ne mogu da verujem ali ja je još uvek nisam čitala!

ajd baci meni link :)

 

 

on topic:

brealey/myers/allen

principles of corporate finance

 

ko studira finansije, od-lič-na!

sve lepo objašnjeno. na jednom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...