Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Ja se slazem.Bio mi je zanimljiv Vidojkovic kad se tek pojavio, cak imam dve knjige("Ples sitnih demona" i nastavak), lozila sam se na to stivo u jednom periodu puberteta, ali, daleko od toga da je to neki kvalitet...sad mi je smesan.Stivo za klinariju, isto kao sto su i razne "Kupoholicarke" ili Mir-Jam za dokone domacice.... :)

A i mnogi su imali, i imaju, taj fazon/stil.Konkretno, mislim da lik bezuspesno kopira Bukovskog.

One scene seksa iz "Kandzi"... :lol:

 

Ipak, uzmimo u obzir da nije knjizevnost za svakoga, pogotovo ne iole ozbiljnija/klasicna knjizevnost. :da: Ne mozemo ocekivati da svi citaju Dostojevskog.Mada, pricejum da je Hese veoooooooooooma popularan kod mladih intelektualnih/neshvacenih. :D

 

 

 

:pivopije:

 

A vezano za temu:trenutno citam Prusta- "Vaskrslo vreme".

 

I ja se slazem sa ovim gore.

Pre 2-3 godine sam procitala par Vidojkovicevih knjiga, onako bzvz, da vidim sto ga svi hvale. I, da, nisam skontala zasto. xD

 

 

 

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Belu tvrdjavu samo, ali bas me je odusevio... Nikako da se nakanem da procitam jos nesto.

 

Bela tvrđava je njegovo (po meni) najslabije delo. :) Kreni sa Snegom, onda Zovem se crveno, Istanbul, Dževdet-beg i njegovi sinovi, Crna knjiga,... :D Ja sam tim tokom, s tim da sam prvo Zovem se crveno, a onda Sneg. I uživao sam. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hiperion - Den Simons... privodim kraju već pola godine...

 

 

ja planiram da je procitam posto zavrsim pesma boginje kali,kakva je knjiga?

zasto je dugo citas?

 

Dostojevski - Bele noci

 

 

 

kakva knjiga,ja sam se odusevio.

najjace kad prilazi curi i upoznaje se sa njom.....stvarno je bio poseban

 

Dostojevski - zapisi iz podzemlja

 

 

(Covek je stvarno genije. :D)

 

 

ja sam se malo pogubio ali mi je najjaca scena kad daje citavu platu za odijelo, cipele,sat da bi se sreo sa nekim oficirom koga i ne poznaje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wanna race? :)

 

Ha, pročitao sam 170 strana za 2 dana. To mi je negde i moj maksimum... BAŠ kad je nešto zanimljivo onda bude i više.

Evo sad ću da je pri'vatim. Za 5 dana ima da je nema!

 

Ako vam se svidi Sofijin svet, uzmite Devojku s pomorandžama obavezno, od istog autora. x) Meni je bolja od S. sveta.

 

Ma ne uzimam ja ništa, nego kako šta naiđe. Nisam učlanjen u biblioteku ili ništa slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Hrana ljubavi" - Entoni Kapela.

 

Fantastična knjiga, stvoriće vam osećaj kao da ste stvarno u Italiji... miriše na hranu i ima ukus hrane. – Džejmi Oliver, Goli kuvar

 

Veoma ukusna knjiga – duhovita, gurmanska i romantična. – Ričard Kertis, scenarista filmova Četiri venčanja i sahrana i Noting Hil, pisac i režiser filma U stvari, ljubav

 

Zamislite da nosite sjajno skrojeno laneno odelo, panama-šešir i u daljini čujete zvuk kosilice za travu – Hrana ljubavi je knjiga sa kojom ćete garantovano odlutati daleko, daleko, knjiga koja će vas raznežiti, zagrejati i vratiti vas ponovo kući a da pri tom vaš prtljag ne bude zagubljen. – Hju Lori, filmski i televizijski glumac, igrao u filmovima Razum i osećajnost i 101 dalmatinac

 

 

 

 

 

Elem, predivna knjiga stvorena za nas romantike koji pri tome ekstremno uživamo u hrani :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, pročitao sam 170 strana za 2 dana. To mi je negde i moj maksimum... BAŠ kad je nešto zanimljivo onda bude i više.

Evo sad ću da je pri'vatim. Za 5 dana ima da je nema!

 

Heh, ma ok, nisam ja skroz ozbiljan ;):pivopije:

 

Ako mi se svidi SS (za sada mi je OK) probacu i tu girl with the oranges.. :)

 

BTW just for the record, stadoh kod 188e sinoc :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc, pa nije Gorder Englez, već Norvežanin. :PAppelsinpiken (The Orange Girl) (2004)

 

Elem, devojka s pomorandžama je od onih knjiga koje ćete pročitati i nakon toga dugo razmišljati o nečemu što je suština knjige. Kad biste pročitali o čemu se radi, ne biste se zainteresovali, ali kad se pročita...

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ma ok, nisam ja skroz ozbiljan ;):pivopije:

 

Ako mi se svidi SS (za sada mi je OK) probacu i tu girl with the oranges.. :)

 

BTW just for the record, stadoh kod 188e sinoc :)

 

249 ovde :P

 

Elem, knjiga treba da se čita polako i pažljivo i naravno više puta da se pokopča sve...

Iako sam sve ovo već učio i uglavnom znao...

 

 

@Brynhildr

 

Jel ima neka devojka sa lubenicama? Tu bih radije uzeo u šake :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, posebno ovo za filozofiju mi je jos sveze iz Gimnazije i par puta sam tokom citanja imao flesheve iz tog perioda :D

 

Ccc, pa nije Gorder Englez, već Norvežanin. :P

 

Kako nije, pa Justejn je tipicno englesko ime! A i u knjizi ocigledno non-stop spominje neke engleske ulice i gradove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...