Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Ppl jedno pitanjce: Da li knjiga "The Loneliness Of The Long Distance Runner" ima na srpskom?

Ja ne smem da odem u biblioteku jer nisam platio clanarinu za 3 godine (nisam ni uzimao knjige :) ).

 

Ako ima recite (videcu da je nekako nabavim ako ima), ili mozda na netu ima full knjiga :)

 

Hvala!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimas se za sopenhauvera,svaka cast.ja cenim to sto je sve sto je on rekao je tacno ali sve treba shvatiti suprotno od njega

 

 

usput ja trenutno citam kada je sunce bilo bog od zenona kasidovskog

 

i budizam jeste gej,prava stvar je taoizam

Šopenhauer ima zanimljive stavove, ali ima i stvari s kojima se nikako ne slažem. Zanimljiv mi je njegov pogled na žene. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šopenhauer ima zanimljive stavove, ali ima i stvari s kojima se nikako ne slažem. Zanimljiv mi je njegov pogled na žene. :lol:

 

njegov stav sto se tice zena je jedan od glavnih razloga zasto ne volim njegivu filozofiju.ali ovo ne znaci da idealizujem zene,95 odsto zena su govna kao i isti procenat mushkaraca

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je samo jedan aspekt njegove filozofije, nemoguće je slagati se sa nekim filozofom 100%, uvek mora biti nečega što nam ne leži. Mada meni ne smeta toliko njegova mržnja prema ženama, zanimljivo je čitati. :lol:

 

slazem se da je nemoguce se slagati 100 posto sa nekim,sta vishe lose je slagati se sto posto sa nekim i slazem se da je definitivno citati delove sopenhaverovih dela koja govore o zenama zanimljivo.a i nije bas ni tesko do stici do takvog stava kakav ima sopenhauver jer zene su stvarno cudne i zbunjujuce.sto si gori prema njima one su to bolje prema tebi :uhoh:

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvrdi povez, plava knjiga.

sto godina samoce, markes

 

Bash ta :) . Sad sam je uzela od cimerke... A 100 god samoce sam davno krenula da chitam i to je jedna od retkih knjiga koje nisam prochitala, jer mi je bila smor. Koliko se secam, bilo je dosta strashno dugachkih rechenica, pa nije bash bilo lako odrzati koncentraciju... A i drugarica mi je rekla da je knjiga kao bajka, a ja, bar u tih prvih 30 strana, nisam to primetila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...