Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Haksli - Vrli novi svet.

Ja sam otišla u biblioteku s namerom da uzmem ovo, ali nije bilo u tom trenutku. <_<

Uzela sam Majmun i bit, ali tek počeh da čitam...

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre trilogije procitaj Hobit-a ako ga imas, cisto da obuhvatis celu pricu.

'Hobita' sam do sada procitala nekih 6, 7 puta. :D

Samo jos nemam svoj primerak, ali merkam jedan kvalitetan primerak od 1200 din, nadam se da ce uskoro biti moj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Hobita' sam do sada procitala nekih 6, 7 puta. :D

Samo jos nemam svoj primerak, ali merkam jedan kvalitetan primerak od 1200 din, nadam se da ce uskoro biti moj.

 

Hobit od 1200 din?! Pa shta ta knjiga radi, kad je toliko skupa? Kuva kafu? Pere vesh? Polaze ispite umesto vlasnika? :)

Ne, stvarno, ja sam pre 8-9 godina kupila sva 3 dela Gospodara za te pare, a Hobita za valjda 350... Jeste da je bio sajam i tad je evro bio veci, ali nije bilo u rangu danashnjih 1200 din...

 

Edit:Preduhitrila si me :)

Edited by death angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako, mogu ja tu knjigu kupiti i za 400-500 din, ali zelim da imam kvalitetno izdanje, znam da cu ga citati jos 100 puta. :D

Nije mi zao da dam te pare za knjigu, a sajam cekam da kupim strucnu literaturu, jbg ipak je sve jeftinije tada.

"Deca Huriniva' je kostala 550 din sto stvarno nije puno, odmah sam je kupila. Gospodar je prosle godine na sajmu bio 1500 din, Stilos izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poceo sam da citam fukoovo klatno, i smorio se posle 50 strana. pretenciozno do zla boga.. ako je cela knjiga nakicena detaljima (koji me ne zanimaju) kao u prvih 50 strana, onda joj treba jedna liposukcija, da se lepo izvuce tok price u 50-100 strana, a ne da citam besmisleni istorijat svega i svacega sto se pominje u knjizi..

 

odoh da ispiram oci "dinom" po ko zna koji put.. :udri:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato shto ima tri mozga :)

Ponekad i ja chitam vishe knjiga odjednom. Evo, trenutno chitam Ime ruze i Mobilni telefon, pa, u zavisnosti od toga shta mi se u trenutku chita, uzmem odgovarajucu knjigu i chitam.

Edited by death angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato shto ima tri mozga :)

Ponekad i ja chitam vishe knjiga odjednom. Evo, trenutno chitam Ime ruze i Mobilni telefon, pa, u zavisnosti od toga shta mi se u trenutku chita, uzmem odgovarajucu knjigu i chitam.

haha koja kombinacija, jebote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupila sam danas Silmarilion :D . Sorry na offtopicu ali morala sam da podelim srecu sa drugima. :)

 

 

e, koliko si platila? ja sam gledala skoro da je uzmem, al nemam pojma kakva je cena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poceo sam da citam fukoovo klatno, i smorio se posle 50 strana. pretenciozno do zla boga.. ako je cela knjiga nakicena detaljima (koji me ne zanimaju) kao u prvih 50 strana, onda joj treba jedna liposukcija, da se lepo izvuce tok price u 50-100 strana, a ne da citam besmisleni istorijat svega i svacega sto se pominje u knjizi..

 

 

moj cale je odusevljen tom knjigom i stalno mi govori kako ja pojma nemam o zivotu jer nisam citao "fukoovo klatno". moram jednog dana njemu za inat da je procitam kad budem imao vremena

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj cale je odusevljen tom knjigom i stalno mi govori kako ja pojma nemam o zivotu jer nisam citao "fukoovo klatno". moram jednog dana njemu za inat da je procitam kad budem imao vremena

necu da pljujem dok ne procitam celu knjigu, ali prvih 50 strana je dosadno. sad cu da ti prepricam ukratko;

- lik se krije u muzeju gde treba da se sretne sa nekim drugim likom. sakriva se iza nekog eksponata i onda pisac opisuje nasiroko i nadugacko ko je napravio taj exponat, sta to predstavlja i nesto se tu kao odusevljava tim.. posle toga, ovaj glavni lik se priseca kako je neko pisao neki tekst na kompjuteru i kako postoje 124132532 kombinacija sa 1@45@!#$ slova i ispisuje program u BASIC-u koji ispituje kombinacije (cak je u knjizi i izlistan kod) i tako je prica ugusena etaljima koji odvlace paznju. mislim, lepo je od pisca sto se potrudio da sazna sve te informacija i siguran sam da je to zanimljivo, ali - nit price se gubi.

 

mozda se posle promeni stil i postane konciznija knjiga, ali za sada je ovako.. napisacu vise kad procitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može akcenat biti samo na radnji, čak i naizgled besmislene stvari čine to delo takvim kakvim jeste. Prvo mora da postavi te likove u neko okruženje, da ih skroz razradi, pa tek onda da krene sa nekom radnjom.

Imate i knjige u kojima uopšte nema radnje, ne mora to uvek biti poenta, tj. "da se nešto događa".

Nisam pročitala knjigu, ali imam želju, posebno nakon vaših kritika, zaintrigiralo me je. :)

 

Većina mojih omiljenih knjiga kad bi se prepričale, delovale bi jako dosadno, ali treba pročitati celu da bi stekao pravi utisak o njoj.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može akcenat biti samo na radnji, čak i naizgled besmislene stvari čine to delo takvim kakvim jeste. Prvo mora da postavi te likove u neko okruženje, da ih skroz razradi, pa tek onda da krene sa nekom radnjom.

kapiram ja to, i mogu da nateram sebe da procitam, razumem i sta pisac zeli da postigne, ali fakat je da MENI to ne prija i da mi misli lutaju na 100 strana dok citam takve knjige, moram da se na silu trudim da zadrzim paznju. :udri:

 

Imate i knjige u kojima uopšte nema radnje, ne mora to uvek biti poenta, tj. "da se nešto događa".

Nisam pročitala knjigu, ali imam želju, posebno nakon vaših kritika, zaintrigiralo me je. :)

bio bi super da i ti napises svoj utisak kad procitas, cisto da ne bude jednostrana kritika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio bi super da i ti napises svoj utisak kad procitas, cisto da ne bude jednostrana kritika...

Imam tu knjigu, ali bih volela prvo "Ime ruže" da pročitam, videću nekako ovog leta da postignem sve to. Ne volim da pričam u prazno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...