Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Guest HEFEST
kako kome. gledala sam pet različitih ekranizacija, i svaka mi je bila bolja od knjige.

mnogo je dobar pisac Tom Holland ali teško ga je naći kod nas

 

Sta pise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je relativno mlad pisac, uglavnom se orijentiše na istorijske romane, knjige su mu naročito vezane za klasike XIX veka.Mislim da je pisao doktorat o Lordu Bajronu, i on se često pojavljuje kao lik njegovih romana.

ja imam ovu knjigu i oduševila sam se http://www.amazon.com/Supping-Panthers-Tom...8981&sr=1-1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest HEFEST

Uzeo sam u petak u Platou od Salmana Ruzdija knjigu Deca Ponoci. Za sad je vrh. Skupa je 1500 din. Citam takodje Nekronomikon od H.P.Lovecraft-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"shantaram"

 

neverovatno do te mere da ustajem sat vremena ranije pre nego sto krenem na posao da bih je citao. zanimljivo je sto je kinjga polu-autobiografska. prica je motivisana, i sadrzi elemente koji su se zaista desili piscu (!!!!!), ali je on na to nakalemio jos materije da bi mogao bolje da prenese poruku (kako sam rece). ono, stvarno je da se smrznes..

 

ukratko:

covek bezi iz zatvora u australiji, i dolazi u bombaj.

tu upoznaje razne ljude (i indijice i srance) koji se bave raznim prljavim poslovima. upada u krug lokalne mafije, krijumacara, falsifikatora i organizovanog kriminala. na pocetku upoznaje i neku cicu sa kojom ne moze posteno da se sastavi (mada se tu i tamo kresnu

:)), ali ni ona nije tu bas "med i mleko". put ga nanosi u afganistan (u vreme kad su ratovali sa rusima)...

dotle sam stigao.

 

knjiga se guta u krupnim zalogajima, koliko god to dozvoljava slobodno vreme. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mwaaaa :wub: Prachet.. :wub: ...

Čitam Anu Bolen od Keroli Erikson.

Nije neka izmišljonita od romana, već je potkrepljeno istinitim činjenicama.

za sada je ok knjiga. Nisam je dovršila, tek počela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uu, Pol Oster, odličan pisac :da:

 

 

 

Funky business - odlichna knjiga za sve koje interesuje ekonomija, preduzetnishtvo...

 

Uzmi odmah i nastavak, Karaoke kapitalizam se zove, dobro će ti "leći" jer Funky business su izdali davno pa nema više tako svežih primera, ali je svejedno odlična.

 

Čitam ponovo Freakonomics, Steven Levitt & Stephen Dubner, baš je hip, lucidne teorije ljudi iznose, za one sa crnim smislom za humor odlično štivo.

 

Išmael, Danijel Kvin. Avantura uma i duha. Preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slepilo - Zoze Saramago, stigao sam do neke stote strane i nikako zasad nisam odusevljen. Tema knjige je slepilo koje se shiri poput zaraze, i tema je dobra, dok ono sto ne valja su protogonisti radnje koji su u najmanju ruku krajnje neiteligentni i predvidivi. Cisto sumnjam da ce mi se misljenje o knjizi promeniti na putu do zadnje strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
:)

 

 

-----------

 

jedan je Teofil Pancic!

 

"Osobeni znaci"

 

knjiga kolumni ovog novinara iz raznih dnevnih i nedeljnih listova...

 

stvarno knjiga za svaki dan!

 

neopisivo duhovit,obrazovan i obavesten lik...

 

najtoplije preporucujem!

 

Taj govnar. Najtoplije preporucujem zaobidjite ga u sirokom luku. U Arandjelovcu za malo nije dobio batine zato sto mnogo pametuje. On i slicni njemu treba da vise zbog izdaje drzave i lizanja dupeta Sorosu (glavnom mrzitelju Srba u svetu). Mislim stvarno kako neko pri zdravoj pameti moze ovako nesto da predlozi ljudima???????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Zabole njega, a i mene za njega. Ja bi mu lobanju sekirom premerio i ono ruzno Drupi Du lice u mesni narezak pretvorio. On duhovit? Pa ljudi strasno. Moram ja da pocnem da pisem nesto da vidite sta znaci rec duhovit!!! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja radim uvek ono sto hocu pa makar propao skroz. Saginjati se nikada necu i nisam. Sta reci kad radim u opstini gde su 99,9% radnika poltroni, partijski drugovi, svalerke i slicno. Pokusaju oni mene da obrlate, a ja im se debilno kezim u facu. Kada pomisle da mogu da rade meni ono sto rade drugima pokazem zube i to jos kako, a kome ja pokazem zube drugi put mu ne pada na pamet nista slicno da iskusi.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj govnar. Najtoplije preporucujem zaobidjite ga u sirokom luku. U Arandjelovcu za malo nije dobio batine zato sto mnogo pametuje. On i slicni njemu treba da vise zbog izdaje drzave i lizanja dupeta Sorosu (glavnom mrzitelju Srba u svetu). Mislim stvarno kako neko pri zdravoj pameti moze ovako nesto da predlozi ljudima???????????

 

Zabole njega, a i mene za njega. Ja bi mu lobanju sekirom premerio i ono ruzno Drupi Du lice u mesni narezak pretvorio. On duhovit? Pa ljudi strasno. Moram ja da pocnem da pisem nesto da vidite sta znaci rec duhovit!!! :violent:

 

Ja radim uvek ono sto hocu pa makar propao skroz. Saginjati se nikada necu i nisam. Sta reci kad radim u opstini gde su 99,9% radnika poltroni, partijski drugovi, svalerke i slicno. Pokusaju oni mene da obrlate, a ja im se debilno kezim u facu. Kada pomisle da mogu da rade meni ono sto rade drugima pokazem zube i to jos kako, a kome ja pokazem zube drugi put mu ne pada na pamet nista slicno da iskusi.

 

 

tezis tome da postanes moj omiljeni idiot na ovom forumu..

 

kako zivis sam sa sobom?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...