Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Pa iskreno..uzeleo sam se klasika, nisam mnogo procitao ali knjiga za sad nije losa...dok me mac od sanare podseca na delo nekog klinca koji je totalno zaludjen tolkinom koji se nije potrudio da promeni radnju i koncepciju knjige nego sve prekopirao! :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ne znam odakle ti to za Mac od Sanare. Procitah milon kritka o toj knjizi i samo ovde na ovom forumu su je nazvali plagijatom. Ne mozemo se sloziti nikako jer bi ja uvek pre citao Mac od Sanare nego Gospodara Prstenova.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle ti to za Mac od Sanare. Procitah milon kritka o toj knjizi i samo ovde na ovom forumu su je nazvali plagijatom. Ne mozemo se sloziti nikako jer bi ja uvek pre citao Mac od Sanare nego Gospodara Prstenova.

 

Veruj mi..knjiga je napisana 1977 (valjda) i lik je toliko zaludjen tolkinom da je BUKVALNO cela prica prekopirana. necu da ti pisem spoiler ovde..ako hoces, mogu na PM ali mislim da nema nikakvog smisla...knjiga je plagijat najgore vrste!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Pokušavaš reći da "Tihi Don" nije dobra knjiga?

 

 

Zavisi sta ko smatra za dobro. Vecina ljudi gresi u samom pojmu dobrog sto nema nikave veze sa knjigom. U svom zanru knjiga je ok. Sa druge strane smatram da je cisto gubljenje vremena citati knjige tog tipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, živote. :)

Ono što je tebi dobro, ne mora da znači da je i drugima. I ne možeš reći da "većina ljudi greši" - svi su glupi, samo si ti pametan? Zapitaj se malo. :)

Što reče čika Volter: "Ja vas pozivam da čitate samo dela koja od davnina uživaju odobravanje publike i čiji ugled nije nimalo sumnjiv. Takvih je malo, ali je mnogo korisnije njih čitati nego sve one rđave knjižice kojima smo preplavljeni."

 

Ah, da, izvini, ti si najpametniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Joj, živote. :)

Ono što je tebi dobro, ne mora da znači da je i drugima. I ne možeš reći da "većina ljudi greši" - svi su glupi, samo si ti pametan? Zapitaj se malo. :)

Što reče čika Volter: "Ja vas pozivam da čitate samo dela koja od davnina uživaju odobravanje publike i čiji ugled nije nimalo sumnjiv. Takvih je malo, ali je mnogo korisnije njih čitati nego sve one rđave knjižice kojima smo preplavljeni."

 

Ah, da, izvini, ti si najpametniji.

 

Citiras budalu. Jer po recima Marka Tvena samo budala moze biti u nesto sto posto sigurna. Pametan covek uvek ostavlja 1 % sumnje.

 

Gde si u mom predjasnjem postu procitala nesto o mojoj pameti. Inace da nisi zensko sad bi te psovao jer stalno nesto postujes protiv mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta ko smatra za dobro. Vecina ljudi gresi u samom pojmu dobrog sto nema nikave veze sa knjigom. U svom zanru knjiga je ok. Sa druge strane smatram da je cisto gubljenje vremena citati knjige tog tipa.

 

Da da, ti si procitao par stotina hiljada knjiga.

 

No dobro.

 

 

 

 

Ja trenutno citam Mein Kampf(Moja borba) od Adolfa Hitlera! U ovoj knjizi se vidi ko je on za sta se zapravo zalagao,to sto vecina danas o njemu misli je stereotip koji su Jevreji stvorili!

 

 

Blek metal svet je ponosan na tebe. Stavi to u potpis.

Citiras budalu. Jer po recima Marka Tvena samo budala moze biti u nesto sto posto sigurna. Pametan covek uvek ostavlja 1 % sumnje.

 

Sto implicira da si ti budala i da te ne treba citati. Hvala na prosvetljenju.

 

 

Elem.

 

Ja sam jutros bio u selu, i izmedju kosenja trave, oranja njive, pranja auta peglao sam se po "ostavi" starih stvari gde ima gomila knjiga ( tipa tavan :D ) i izvalim jedno 10 knjiga od nekog tipa maksim gorki. I zainteresovao me.

 

Pa tako da, maksim gorki - Dela ( knjiga IV ) prvih 10 strana tek. Vidjecemo..

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:ph34r: :ph34r: :ph34r: Jesi li ti ozbiljan??? "Neki tip Maksim Gorki"???

 

 

Ja nikad cuo za njega!

 

Cudan sam ti ja malo tu, ne znam pisce i tako, citam sta nadjem.

Naprimer citao sam Kunderu i Singera, sto je retkost da je iko cuo a kamoli citao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Kapiram, covece, ali ne cuti za Maksima Gorkog vise nije pitanje knjiga koje citas nego opsteg znanja i obrazovanja.

 

 

Ima on mnogo rupa u znanju, a vec je filozof. Hehehe!!! Ja sam poceo da filozofiram tek posle 100.000-te knjige, a on posle 100-te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...