Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Guest HEFEST
tezis tome da postanes moj omiljeni idiot na ovom forumu..

 

kako zivis sam sa sobom?

 

 

Ja mozda tezim na forumu, a ti privatno stvarno citas Teofila Pancica!!! I posle pricas o idiotizmu? Hahaha. Dobar vic sinak, ali crnjak! :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e nek' si mi rek'o!

 

dobro..pobedio si..protiv takve inelektualne gromade se ne moze..

 

saginjati se nemoj,nit trpeti zuluma i ostani mi sa ocima izvan svakog zla jer daleko je sunce..

 

i ostani takav kakav jesi...malo je zanimljivih po ovom dosadnom forumu...

 

samo antikrist,krst naopaki i pandemija gripa H1N1..

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Sta cu kada sam realista, agnostik i nepopravljivi romantik? Ideali su mrtvi u ovoj zemlji, ali u meni zive i to mi niko ne moze oduzeti!!! Steta je sto 99% ljudi dozvoli teskocama da im i to svoje ja oduzmu. Zato je Srbija postala kao kaca puna trulih sljiva. Ljudi ne valjaju nicemu sem za rakiju.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, nadam se da hoće. Teška je knjiga treba je svariti.

Tesko, jer nemoguce je se poistovetiti sa nekom od uloga. Zena doktora mi je smeshna sa svojim razlogom zbog kojeg skriva slepilo, ponashanje svih tih chuvara ludnice je potpuno predvidivo, bezlichno i ponashaju se kao botovi, isti sluchaj je i sa vechinom slepaca u ludnici, kao i ovih drugih koji tek treba da postanu slepi. Najsmeshnije mi je kad ovi vojnici pogube neke slepce i narede ovima da ih sahrane, a ovi namesto da izraze svoj revolt ili iskuliraju ih smisljaju intelingentan nachin kako da dobave lopatu. Jedino shto mi se dopada je prvih par strana kada pochne sa opisivanjem boja, svetala na semaforima, asfalta.... pa potom krene pricha o slepilu, tad sam izashao napolje i pocheo da gledam svaku boju svakog prokletog predmeta. :bigblue: Ali ostatak knjige nije na istom nivou, no procitacu je ipak do kraja. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

ja trenutno čitam knjigu "drvene konstrukcije" milana gojkovića... šta ja znam, nije neka teška knjiga... samo fali malo radnje...

 

 

Ja citam "Krovne konstrukcije" Branislava Zegarca, nije nesto teska knjiga, nema puno radnje al' zato ima puno slika najrazlicitijih krovova i ima gresaka kol'ko volis.

 

Pored ovog, citam Zapise iz mrtvog doma Fjodora Dostojevskog.:bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zaboravio o čemu se beše radilo u toj knjizi. Znam da ima nekijeh nečastivih bića u njojzi. Pisac beše umro od razmekšavanja mozga? Eto, to mi je ostalo u sećanju, izgleda da sam se u srednjoj fokusirao na te gore-grind detalje. :mrgreen:

 

Inače, ja čitam onu zbirku što izlazi, o 100 slavnih ličnosti. Mnogo jaka stvar.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kao

roman suprotnosti ili ideje ili teorije....kako hoces...

sa jedne strane dobro a sa druge zlo i bas je dobro.

ulazi u pojedinosti zivota junaka,koji bas fasciniraju...od getea do dostojevskog.... :)

znam da je bulgakov poludeo jedno vreme i da nije godinu dana izlazio iz kuce,tada je i pisao ovo.

 

e da....a to sto izlazi o 100 licnosti koje su promenile svet je stvarno dobro!ja samo nisam uzeo arhimeda,jbg.....

Edited by aghora

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

 

-----------

 

jedan je Teofil Pancic!

 

"Osobeni znaci"

 

knjiga kolumni ovog novinara iz raznih dnevnih i nedeljnih listova...

 

stvarno knjiga za svaki dan!

 

neopisivo duhovit,obrazovan i obavesten lik...

 

najtoplije preporucujem!

 

prvi put da se slazem sa hefestom,teofila pancica i njemu slicne treba zaklati i napraviti sapun od njih.bice tu dosta sapuna moze da se poklanja u humanitarnu pomoc da gladna deca u africi imaju cime da se kupaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...