Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Trenutno citam 3. knjigu iz Herbertovog serijala Dina "Deca Dine" i privodim je kraju

Iskreno nije mi ni priblizno dobra kao prve dve knjige koje sam citao jos ranije-Dina i Mesija Dine koje su sjajne :rockdevil:

Inace prevod je na poprilicno ceste momente prilicno kriminalan i diletantski-jebote pa i moja baba bi ono prevela bolje,u pitanju je edicija "Hronike Dine" u dva toma koja zapravo sadrzi prve cetiri Herbertove knjige-inace prve dve knjige su dosta bolje prevedene u ovoj ediciji ;)

Ajd videcemo na sta lici sledeca "Boznaski car Dine" i da'l je bolji prevod

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jea..... danas na sajmu knjiga dobih za djabe knjigu koju sam hteo da kupim od neke prodavachice na bigzovom standu. Neznam sta joj bi da mi da za djabe, inache knjiga je Boja Magije od Terija Pracheta. Naravno isto za neke male pare sam kupio Proces i Sendmena Lutkova Kuca. Idem sutra ponovo mozda pazarim josh neshto, ali od danas sigurno pocinjem sa citanjem Boja magije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno citam 3. knjigu iz Herbertovog serijala Dina "Deca Dine" i privodim je kraju

Iskreno nije mi ni priblizno dobra kao prve dve knjige koje sam citao jos ranije-Dina i Mesija Dine koje su sjajne :rockdevil:

Inace prevod je na poprilicno ceste momente prilicno kriminalan i diletantski-jebote pa i moja baba bi ono prevela bolje,u pitanju je edicija "Hronike Dine" u dva toma koja zapravo sadrzi prve cetiri Herbertove knjige-inace prve dve knjige su dosta bolje prevedene u ovoj ediciji ;)

Ajd videcemo na sta lici sledeca "Boznaski car Dine" i da'l je bolji prevod

Ja imam komplet, prva edicija, Opatijska kuca "Otokar Kersovani". Nisam jako davno precitavao, ali koliko se secam, prevod je odlican.

Ako nisi dosad citao, zavidim ti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu, "Hronike Dine"... mnogo dobro.

"Boja magije"... mnogo mnogo dobro. :D

I ja se bavim Prachetom, ali sa "Dobrim predskazanjima" (plus Nil Gejmen). Procitala sam je par puta, al' uvek me oraspolozi a i kad ponestane literature, citati Praceta ponovo nikada nije dosadno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš knjiga koju trenutno čitam (jer sam je pročitao 10 puta :D ) ali definitivno jedna

od boljih knjiga koje mogu da preporučim. Ko god voli romane o Ancient Egypt-u

sigurno će biti oduševljen knjigom.

 

Wilbur Smith

"River God"

 

Amazon - izdanje na engleskom

http://www.amazon.com/River-God-Novel-Anci...t/dp/0312954468

 

izdanje na srpskom

http://www.monoimanjana.rs/books/book.php?knjigaID=16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno citam 3. knjigu iz Herbertovog serijala Dina "Deca Dine" i privodim je kraju

Iskreno nije mi ni priblizno dobra kao prve dve knjige koje sam citao jos ranije-Dina i Mesija Dine koje su sjajne :rockdevil:

Inace prevod je na poprilicno ceste momente prilicno kriminalan i diletantski-jebote pa i moja baba bi ono prevela bolje,u pitanju je edicija "Hronike Dine" u dva toma koja zapravo sadrzi prve cetiri Herbertove knjige-inace prve dve knjige su dosta bolje prevedene u ovoj ediciji ;)

Ajd videcemo na sta lici sledeca "Boznaski car Dine" i da'l je bolji prevod

 

Dina je extra serijal... Imam ja kuci prvih 6 knjiga (shto je, izgleda, tvojih prvih 3; Arakis, Muad' Dib, Prorok, Mesija i Deca Arakisa 1 i 2). Chitala sam ih davno, u osnovnoj. I sve hocu da nabavim i ostale... Imam u elektronskoj formi, ali nema shanse da chitam knjigu sa kompa :D

Edited by death angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam Pavićev Hazarski rečnik, knjigu nad knjigama, koju sam čitao još u četvrtom srednje, dvaput, na dva različita načina, da bih je što bolje razumeo. Sada, 8 godina kasnije. ponovo čitam dvaput, na dva različita načina i rasvetljavam misterije koje su mi promakle prethodni put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu da nabavim ovo prvo izdanje Dine koje pominje Tomislav :da:

Dakle kada procitam "God Emperor Of Dune" moracu da potrazim i "Heretics Of Dune" i "Chapterhouse Dune" a tu su i ona dela koja je pisao Herbertov sin

U svakom slucaju ko nije procitao do sada neka ucini to,a posle citanja neka pogleda Lincovu sjajnu ekranizaciju :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu da nabavim ovo prvo izdanje Dine koje pominje Tomislav :da:

Dakle kada procitam "God Emperor Of Dune" moracu da potrazim i "Heretics Of Dune" i "Chapterhouse Dune" a tu su i ona dela koja je pisao Herbertov sin

U svakom slucaju ko nije procitao do sada neka ucini to,a posle citanja neka pogleda Lincovu sjajnu ekranizaciju :da:

meni se uopste ne dopada lincova verzija dine. :( film ima dosta dosadnih delova gde se kao prikazuje "unutrasnji dijalog", ali je dosadno. i pol treba da ima 16 godina na pocetku :udri: a ne duplo vise.. plus su dodali ono "oruzje na glas" koje mi je bas onako trivijalno...

 

postoji mini serija koja obuhvata: dinu, mesiju i decu dine. to mi je fenomenalno, preporuka: http://www.imdb.com/title/tt0142032/

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji mini serija koja obuhvata: dinu, mesiju i decu dine. to mi je fenomenalno, preporuka: http://www.imdb.com/title/tt0142032/

Meni se ta serija uopste nije dopala. Sva mi je nekako moderna, sterilna, nije uhvacen duh knjige, dok je Linc uz svo teranje vode na svoju vodenicu, u tome potpuno uspeo. Bez obzira na sve, meni je njegov film fenomenalan. Nedavno sam nabavio 1080p rip na 3dvd-a i otrovao se jos jednom, ovaj put kako dolikuje. :rockdevil: Nazalost, skracena TV verzija u pitanju. Full time verzija je nenadjebiva. Jedino zalim sto Jodorowsky i Moebius nisu dovrsili svoj Dune projekat, to bi sigurno bilo strahovito dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ta serija uopste nije dopala. Sva mi je nekako moderna, sterilna, nije uhvacen duh knjige, dok je Linc uz svo teranje vode na svoju vodenicu, u tome potpuno uspeo. Bez obzira na sve, meni je njegov film fenomenalan. Nedavno sam nabavio 1080p rip na 3dvd-a i otrovao se jos jednom, ovaj put kako dolikuje. :rockdevil: Nazalost, skracena TV verzija u pitanju. Full time verzija je nenadjebiva. Jedino zalim sto Jodorowsky i Moebius nisu dovrsili svoj Dune projekat, to bi sigurno bilo strahovito dobro.

 

+1

Jedina veca zamerka u Lincovom filmu je kako je ustvari uradjen baron Vladimir Harkonen i Harkoneni uopste

U knjizi nisu bas takvi-Harkoneni su vise prikazani kao neki podmukli igraci i strana,lukavi i koji zadaju udarace kada je to potrebno-lik barona je uradjen dakle bolje u mini series,bas onakav kakvim sam ga i zamisljao u knjizi

Sve ostalo je skoro cista perfekcija,izbor glumaca nije mogao biti bolji-Dzesika(apsolutno isto izgleda kako je opisana u knjizi!)i vojvoda Leto takodje koga tumaci Jirgen Prohov,Pol kao Kajl Meklahlan,i kao slag na tortu sjajni Patrick Stjuart kao Gurni Halek,a tu je i lik "uvrnutog mentata" Pitera De Vriesa koji je skinut maestralno,pa Stilgar i doktor Kines i Fremeni... ma skoro sve je vrh!

Mogli su doduse malo bolje uraditi i Shadama IV,ali opet i Space Guild je uradjen zaista extra-bolje deluju na filmu cak nego i u samoj knjizi!

Ono sto je kod miniseries pak dobro je da obuhvata i Mesiju i Decu Dine,sto nije nigde vise ekranizovano pa dobro dodje kao stivo za ljubitelje Herbertovog dela :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledala film, sranje, iskasapili su knjigu. Promenili su dosta bitnih stvari iz knjige, i izbacili. Knjiga je uvek bolja, film nikad ne moze da isprati celu knjigu, uvek nesto izbace.

 

Pa naravno da je bolja knjiga, uvek je tako. Nikad u film ne mogu da ubace sve iz knjige, a i lepshe je kad ti zamishljash likove, situacije, okruzenje i slichno, nego kad ti serviraju onako kako su reziseri zamislili :D . Ali, rekoh, meni film nije losh.

 

@ Shto se tiche Dine: Nisam gledala tu seriju, a u filmu je baron mnogo odvratan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ipak vishe volim da prochitam knjigu, pa pogledam film. Zato shto ne bih volela da chitam neshto shto znam kako ce ispasti na kraju, jer sam pogledala film. Ovako ti film bude ok. Jedini film koji me je bash razocharao je Zamka za snove. A jedini koji mi je bolji od knjige je Hari Poter 5 :D .

 

 

Edited by death angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
svaka ekranizacija Drakule je bolja od knjige

 

Gresis silno.

 

Knjiga koju toplo preporucujem je - Legende sa kraja vremena - Majkl Murkok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...