Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Slucajno sam postovao ovde, pa da napisem nesto. Jel radnja te knjige direktno vezana za potonuce Titanika, mislim da li je istorska knjiga skroz, ili je neko napravio neku fabulu nezavisno za taj brod vec on sluzi kao mesto i plot trigger za pricu?

 

Pa svedocanstva sezdesetak prezivelih pretocena u knjigu,od trenutka udara,spasavanja do dolaska u Njujork.Neka licna,neka svedocenja porodica,neka iz clanaka.Na kraju je i lista prezivelih,kao i onih koji su ukrcani na Titanik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za ljude koji preferiraju citanje knjiga na engleskom jeziku, a zive u Srbiji... Gde nabavljate knjige? Ja sam obisao ceo NS (skoro :-)) i izbor je uzasan. Dosadilo mi je vise da cekam prevode, ne zelim da provedem zivot sekajuci... Koliko bi me kostala carina i shiping za neku knjigu sa amazon.uk (ukoliko je neko kupovao:-))?

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji izbor stranih knjiga je u Delfiju. Vulkan nije ništa posebno, a i skuplje su im knjige. To važi i za Englishbook i Plato. Postoji Oxford centar u Dobračinoj ulici, knjige su im jeftine, ali nisam zadovoljna izborom. Pogledaj po antikvarnicama, bibliotekama, i naravno, ako ti se ne daju pare, učlani se u Američki kutak. Oni imaju i brdo časopisa na engleskom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Franc Finžgar - Pod slobodnim suncem

Pitam se da li je Dž. R. R. Martin pročitao ovu knjigu jer evnuh Varis mnogo podseća na evnuha iz ove knjige... U pitanju je istorijski roman o starim Slovenima, napisan 1920ih god. Preporučujem :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest HEFEST

Askanio - Aleksandar Dima. Docepao sam se knjige najzad na Limundu. Dima kao i uvek neprevazidjen do danasnjih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jack Kerouac - Trisstessa

 

Dzeki boj je znao da pise. Lagano uhvati coveka da cita njegove dogodovstine. Zanimljiv stil naracije skoro kao sam slobodan jazz, dosta patetike i romantike, i veca doza budisticke mudrosti. Nije magnum opus kao Na putu, ali moze se uzivati podjednako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ozbiljno? Ima kod nas u papirnom izdanju? Meni se dosta svidja, samo sto nekome moze da bude dosta nezgodno za citanje jer je oblast OGROMNA i bez, da kazem, generalnog pocetka. Likovi se susrecu i ponavljaju u dosta knjiga ali svaka moze da se cita za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...