Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Hari Poter je remek delo u odnosu na Martinove budalaštine

 

Hari Poter je Tolstoj 21. veka za Martina

 

 

jbt, više niko ništa normalno ne čita

 

jesi čito Demijana, Sidartu, Sto godina samoće, Kafku, itd... sve si to pročitao, više nemaš šta pa ti je Martin očajni preostao

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hari Poter je remek delo u odnosu na Martinove budalaštine

 

Hari Poter je Tolstoj 21. veka za Martina

 

 

jbt, više niko ništa normalno ne čita

 

jesi čito Demijana, Sidartu, Sto godina samoće, Kafku, itd... sve si to pročitao, više nemaš šta pa ti je Martin očajni preostao

Demijana jesam , ovo ostalo nisam , po meni je Martin otac i majka za Roulingovu , posle Tolkina najveci pisac epske fantastike .
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

posle Tolkina najveci pisac epske fantastike .

 

u tome i jeste problem

 

što ''najveći pisac epske fantastike'' u stvari znači ''u ovoj pekari imaš najbolju pitu od govana''

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi neko citao Sto godina samoce??? To je za budale. Epska fantastika je nabolji zanr uz cistu fantastiku. Ne slusaj ovog siptarskog isprdka. Sto bi iko normalan citao Kafku? Da se smori kao govno u pustinji?? De, de Bato ako vec ne znas nista o knjigama bolje cuti. Samo Murkok, Simmons, Zelazny, Brooks i ekipa. Nikada pshiloska naklapanja dosadnjakovica.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi neko citao Sto godina samoce??? To je za budale. Epska fantastika je nabolji zanr uz cistu fantastiku. Ne slusaj ovog siptarskog isprdka. Sto bi iko normalan citao Kafku? Da se smori kao govno u pustinji?? De, de Bato ako vec ne znas nista o knjigama bolje cuti. Samo Murkok, Simmons, Zelazny, Brooks i ekipa. Nikada pshiloska naklapanja dosadnjakovica.

Ma nije ni on citao , samo se pravi pametan mentol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Hefeste, jbt, ne moraju aždaje da bljuju vatru da bi nešto bila fantastika

 

fantastika je forma, knjiga prica istoriju Juzne Amerike i delimicno Markesovo detinjstvo

 

pa i Gospodar prstenova je forma, priča o Drugom svetskom ratu

 

i Kafkin Preobražaj je fantastika koja priča o Kafkinom detinjstvu

 

itd. itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to su proseravanja upakovana u fantastiku. Cista fantastika je Zoran Zivkovic, a epska Murkok i tako to. Ako hoces da to bude takozvana visoka knjizevnost onda citaj bolje Ruzdija. Ja sam odavno razgranicio da me ta visoka knjizevnost ne interesuje jer su puni govana. Mozda je to i sve ok, ali jednostavno sto bi mene boleo kurac kakav je zivot u Juznoj Americi. Hocu fantastiku u dimenziiji X.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ti u stvari hoćeš da kažeš da postoji dobra (Markes, Kafka, Hese) i postoji loša, epska fantastika

 

 

pored epske, postoji, jelte, i pita koja se ne pravi od govana

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto godina samoće jeste dobra knjiga, ali zašto Kafka?

Doduše, nisam ništa od njega čitala, jer sam pokušala Proces (čak tri puta) i nikako nije išlo... Verovatno grešim, ali mislim da bi me još neko Kafkino delo sa'ranilo.

I ne znam zašto neko ne bi mogao da čita realizam i epsku fantaastiku, pa i da voli i jedno i drugo :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

samo sam nabrojao više klasika koji bi mogli da se računaju kao romani sa fantastičnim elementima, prvi koji su mi pali na pamet. Mali čita Martina, što je stvarno potpuno besmisleno, mislim znam da je klinac, 15-16 godina, ali tu negde bi morao da počne da čita nešto ozbiljnije

 

i meni je Proces prilično sterilan, skoro kao Čekajući Godoa i slično, ali Preobražaj je potpuno drugačiji, i povrh toga, veoma kratak, ja sam ga pročitao za sat, dva

 

jednostavno nema nekog praznog hoda i bezvezarija, radnja teče brzo i zanimljivo je

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Yvette

За Кафку као да сам ја писала коментаре :)

Три пута сам читала Процес док га, на крају, на једвите јаде нисам прочитала. Сморих се као Саша Матић у биоскопу. Покушавам поново да се наканим да га читам, поготову јер ме друг често гњави "читај, читај, читај Кафку", али нема шансе.

 

Слично ми је и са Камијем; читала сам Кугу два пута и оба пута дошла до самог краја, али до дана данашњег је нисам завршила. Куга је далеко од лоше и досадне књиге, али ми се отегне као гладна година. И сада сиротог Камија избегавам у широком луку.

 

Чекајући Годоа је сјајна књига! "Питкија" је од Процеса. Њу сам у једном даху прочитала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...