Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Preporučujem ti Puškinove pripovetke, onda. On stilom pisanja odstupa od toga na šta ti misliš, a njegova proza je, bezrazložno, ostala u senci njegove poezije,

U Blicu svake nedelje izlazi po jedna knjizica pripovedaka ruskih pisaca, valja imati, do sad bili Tolstoj, Gogolj i Čehov, verujem da će biti i Puškina.

 

Pročitah Kockara, u istoj knjizi su i Bele Noći i Dvojnik spičiću i to, lako se čita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proteklih meseci izgleda imam obrazac za biblioteku

Obavezno po neki noviji ruski autor (tipa Peljevin, Aksjonov),

Zatim bar jedan dalekoistocni (tipa Murakami, Akasaka, Mishima)

I par knjiga sfa :)

 

E da, Bergman me odusevio. Preporucujem stagod od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah Kockara, u istoj knjizi su i Bele Noći i Dvojnik spičiću i to, lako se čita

Ako ti se svideo "Kockar", a nekim slučajem znaš i Puškinovu "Damu pik", mislim da će ti leći Cvajgova "Novela o šahu". Naravno, u pitanju je druga škola pisanja, ali ima onu austrijsko-nemačku elegantnu crtu pripovedanja bez neke pompeznosti ili zamaranja sitnicama, radnja savršeno teče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se svideo "Kockar", a nekim slučajem znaš i Puškinovu "Damu pik", mislim da će ti leći Cvajgova "Novela o šahu". Naravno, u pitanju je druga škola pisanja, ali ima onu austrijsko-nemačku elegantnu crtu pripovedanja bez neke pompeznosti ili zamaranja sitnicama, radnja savršeno teče.

Hvala potražiću, idem ovih dana malo u kupovinu knjiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

@Mare

Za Eriksona mogu samo da prenesem odlične utiske od drugara koji je pročitao ceo serijal.

 

Stigla mi je "Gardens of the Moon" pre 2-3 dana, priča deluje baš interesantno. 6€ well spent. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

"Sagorevanja" - Srđan Srdić. Čitam i ne verujem, čovek otvara knjigu GNAW citatom, a tu su i Earth, Lemi, Rolins... 9 priča, 9 krugova pakla, i dalje mi nije jasno da ovako piše neko ko je iz ove jebene zemlje. Soundtrack za prethodne knjige prevazilazi svaki komentar. Stoprocentna preporuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...