Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Ne mogu da verujem, to su pročitali ljudi iz mog razreda koji nisu nikad ništa čitali, upravo jer je zanimljiva :)

Sad će Hefi da dođe da pljujete zajedno :D

 

Majko moja ako je to zanimljivo. Lik ubija babu i onda kuka celu knjigu. U mojem univerzumu tu nicega zanimljivog nema. :da::haha:

 

 

Trenutno citam:

kraljev_bukanir-rejmond_e_fajst_v.jpg

 

Sto vika Truli da je citao jos u osnovnoj. Meni ce ovo od 7-77 biti interesantnije nego tamo neki sto je munuo neku babu i tu se radnja zavrsava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yumetal?

 

 

 

Inace, Murakamijev "Kafka na obali" je dobar ali ne i sjajan roman. Ima odlicnih delova i volim atmosferu koju stvara Murakami, osim toga nista specijalno.

I kafka, tj kavka je cavka, ne vrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, Murakamijev "Kafka na obali" je dobar ali ne i sjajan roman. Ima odlicnih delova i volim atmosferu koju stvara Murakami, osim toga nista specijalno.

I kafka, tj kavka je cavka, ne vrana.

Uh kako nista spec Zen? Murakami je ubacio sve arhetipove potom arhetipske motive odvajanje majke od dete i tome sl. Ne znam ja sam odusevljena simbolikom u tom njegovom romanu :wub:

cak mi se vise svidja i kompleksniji je od 1q84 :da:

Ništa ne slušajte doktorku, ona je stari jungovac, dosta joj je da vidi arhetipe i kraj.

 

Nešto kao izbor za album godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja problem sa simbolikom, to je uvek dobar i razradjen deo, ali komplet pakovanje mi je onako.

 

1Q84 mi se najmanje dopada od svih. Cukuru dominira.

 

Sad citam Murakamijevu What i talk when i talk about running

To je biblija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sputnik ljubav pa Juzno od granice zapadno od sunca, zatim Igraj, igraj, igraj, onda Kad padne noc, onda Norveska suma

onda citaj sta hoces, ali Cukurua ne pre 1Q84 i Okorele zemlje cuda.

 

Ako mene pitas.

 

A What i talk when I talk about running mozes kadgod posto je autobiografska. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je Zen sto se Cukurua tice...

Citala sam Cukura posle Norveske sume i upropastila sebi uzitak jer su knjige slicne u neku ruku.

Ali Kafka na obali mora je najbogatija knjiga kada su motivi u pitanju od svih njegovih... meni licno...

Sputnik ljubav i igraj, igraj, igraj... nesam citala jos

Meni je neki redosled Norveska suma, Juzno od granice, zapadno od sunca, Kad padne noc, Kafka na obali mora (mada njega mozes i medju prve da procitas, zbog gore navedenog razloga), Cukuru Tazaki i nj... 1q84 kad stignes, sastoji se iz tri knjige, dobra je radnja, puno simbolizma, prehajpovana u odnosu na njegova ostala dela ali dobra i bogata prica.

Dopasce ti se muzicke reference kojima sva njegova dela obiluju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto ja mislim da je taj redosled najbolji, kako ne bi knjige koje su slicne po tretmanu ili atmosferi.isle jedna za drugom i mozda pokvarile uzitak.

Nisam ih citala tim redosledom, volela bih da jesam.

 

No, sve je stvar ukusa :)

 

Ima na yt muzicke liste po knjigama :maca:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam krenuo od murakamija da citam okorela zemlja cuda i kraj sveta, sestra nije mogla da mi nadje norvesku sumu u biblioteci pa sam krenuo ovo da bistrim i to mi je prva njegova knjiga. Malo mi je konfuzan pocetak bio ali sad imam utisak da se razvija prica i atmosfera, tako da me je za sada uhvatila i drzi me, nadam se da ce tako ostati do kraja, ipak velika je knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је најбољи почетак Муракамија Норвешка шума. Некако ми је то просек његових књига. Није ни једна од оних опширних, ни од кратких књига, и надреалних елемената има у неком Муракамијевом просеку, а и генерално ми је по квалитету таман негде на средини.

 

Мени би рецимо било смор да сам почео од Окореле земље чуда јер му је то најбоље дело. Као са Малуфом, Самарканд ми је била друга његова књига и жао ми је увек мало кад га читам јер знам да та књига сигурно није боља од Самарканда.

 

Не читати Спутник љубав, једно од већих разочарања, мени је доста досадна и без неке претеране поенте.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...