Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ako ti se dopadne Vrli Novi Svet overi knjigu od Jevgenija Zamjatina "Mi"u pitanju je prva antiutopijska knjiga slicne tematike.

 

Inace cita se Mesa Selimovic "krug"... Mesa je po stilu pisanja poznat, dosledan i u navratima tezak

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Mi" je osnova za sve kasnije, svako bi trebalo da pročita ako se zanima takvom tematikom. :da: Koliko god bilo traljavosti u stilu (moje mišljenje, je li), odatle je počelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene. Iako se vidi koja je bila zamisao stila (nisam čitao ništa drugo od njega, pa ne znam da li je takav svuda), nije najsrećnije sproveden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni Orhan nesto nije legao a pokusala sam iz par puta da ga citam :haha: naravno necu odustati ali ocigledno nije vreme...

Ja zavrsih poslednji nezavrseni roman Mese Selimovica, tacnije pronasli su nakon njegove smrti nastavak price u vidu papira i slozili ih. Tipican Mesa koji je bio presirokih shvatanja za vreme u kome je ziveo.

 

Anyway danas je Dan Ljubitelja Knjiga :bigblue:

 

I nastavljam sa sakupljanjem knjiga od Murakamija, cita se Kada padne noc, ne znam jos sta da mislim a zaintrigirana sam, zato volim Murakamija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је то можда најдража његова књига, некако јако лепе успомене имам на њу. А и историјска порука ми је сјајна.

Мене Памук одушевљава пре свега писањем. Стварно се осим Његоша нисам сретао са писцем који тако добро пише. Како му теку реченице, како је некако свака реч на свом месту а уопште није сажет, баш ми лежи. Сад сам узео да га читам после дуге паузе, а конкретно "Музеј невинности" ми стоји на полици откад сам га добио за 18. рођендан, значи 5-6 година и мислим да сам баш убо време за читање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Његошеве преводе, човек је преводио Илијаду у десетерцу. Прође прошле године 200 година од његовог рођења тихо да тише није могло, јеб'о ти такву нацију и државу...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem ti zivot i ovde svi citaju Mesu Selimovica, Njegosa i Orhana Pamuka. Kada vidim sta ljudi pisu u onome Book Celendzu sere mi se i to proljev. Bar ovde bese ljudi koji citase i nesto pametno.

 

Njegos jes bio dobar, ali ja ga ne bih mogao citati pa makar majkavao zbog toga(mozda samo Lucu). Mesu sam citao, ali samo sto sam morao, a ovog Orhana ne bih citao pa da mi cela zenska populacija u Turskoj oblajvi palamar.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsih vec dve knjige od Murakamija... gore pomenutu Kada padne noc... knjiga se procita za jedan dan, nije losa ali slabija od njegovih ostalih radova. Druga njegova je1Q84 koja je toliko dobra da se ne ispusta iz ruku,ovde su upleteni svi motivi kojima se bavio i ranije samo na mnogo visem nivou. Cesto suocava citaoca koliko su unutarnji svetovi najobicijih ljudi zapravo neobicni i to je u ovoj knjizi podigao na takav nivo da menece cuditi ako dobije Nobelovu nagradu kad tad...

Zapocela i Metafiziku polne ljubavi od Sopenhauera, citam i umirem od smeha...jer zene su samo objekti i masine za radjanje (grubo receno) :haha:

 

A sto se tice Njegosa i Meseoni su svakako za 20+ jer dok si mladji i dok ih razradjujes u skoli imas jednu interpretaciju od strane profesora u kasnijim godinama oslobadjas se toga i lonovnim citanjem pravis svoje interpretacije ako si radio na sebi to ce dobiti dodatnu sirinu ako nisi ostaces tamo gde si i bio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...