Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Knjigu o Milutinu sam pročitao u leto 2002, na moru, u jednom dahu. Dobro napisana knjiga iako je prevaziđena.

 

Читам Ћосића, читам оно што нисам.

Ја бих волео да тај човек никада није ни постојао, једноставно. Или да је писао то што је писао, али да је само писао и само писао.

 

Друг комесар.

А сви знамо ко су били другови комесари. Руке крваве да позавиде неки тамо.

 

Da, bio je udbaš. Ali bolje i ta matora kajla udbaša, nego ove nove arhitekte Novog šveckog poretka.

 

i Vuk Drašković je smeće, pa su mu knjige odlične

 

Noć đenerala mu je smeće.

Svojevremeno sam krenuo da čitam Nož, pa sam ubrzo batalio... Zaobilaziti bradatog klozetara u širokom luku.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebo te Basara smarac

 

ima do dve dobre knjige..

 

Knjizi o Milutinu fali svega osim patetike..

nepismeni mudrac Milutin, preziveo ratove, covek iz naroda, prosecan srbin koji na ledjima drzi zemlju, zajebo ga jedan kralj, pa drugi, pa deseti..

a on osta mudar i pored svega i opet bi dozvolio da ga zajebavaju, ali ponestalo kraljeva

 

ukratko - nema bolje mudrosti od one narodne, drevne, netaknute pa koliko god tupava i nesuvisla bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjizi o Milutinu fali svega osim patetike..

nepismeni mudrac Milutin, preziveo ratove, covek iz naroda, prosecan srbin koji na ledjima drzi zemlju, zajebo ga jedan kralj, pa drugi, pa deseti..

a on osta mudar i pored svega i opet bi dozvolio da ga zajebavaju, ali ponestalo kraljeva

nešto kao ti

samo tebi ponestalo žutih demokrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjizi o Milutinu fali svega osim patetike..

nepismeni mudrac Milutin, preziveo ratove, covek iz naroda, prosecan srbin koji na ledjima drzi zemlju, zajebo ga jedan kralj, pa drugi, pa deseti..

a on osta mudar i pored svega i opet bi dozvolio da ga zajebavaju, ali ponestalo kraljeva

ukratko - nema bolje mudrosti od one narodne, drevne, netaknute pa koliko god tupava i nesuvisla bila

 

Ova, vječna lažna mantra o super-vrijednom-mudrom prosječnom srpskom seljaku, koji jadan nikad nije kriv za bilo šta, a jebu ga i države i svi drugi tako čistog i nevinog, a samo da se oslobodi "njih" koji mu ne daju, sa svojom sabraćom bi napravio rajsku baštu od Srbije.

 

Al u mudima.

 

Knjiga o Milutinu je najobičniji Radoš Bajić, samo nekoliko decenija ranije.

 

Štivo kojim se oduševljava prosječni nastavnik srpskog iz seoske škole.

I prosječni nacionalno osviješteni omladinac kome je to treća knjiga u životu. A prva koja nije od Deretića.

 

I Kuruz.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ko je izglasao ono djubre danas na tronu osim Dankovih premudrih Milutina kojih je puna Srbija..

oni koji traže još jednog tita da ih zajebava

 

ja sam recimo više uživao u delima crnjanskog, on je tu nacionalnu liniju lapše provukao. uz vrhunske rečenice i poetičnost.

i ćosić definitivno nije esencijalni sprski pisac 20. veka, ali je i dalje vredan čitanja.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ko je izglasao ono djubre danas na tronu osim Dankovih premudrih Milutina kojih je puna Srbija..

 

intelektualna elita, poput Vesne Pešić, koja nije izašla na izbore i koja se zajebavala na listićima

sve same bivše komunjare ili deca komunjara

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

intelektualna elita, poput Vesne Pešić, koja nije izašla na izbore i koja se zajebavala na listićima

sve same bivše komunjare ili deca komunjara

 

:haha: :haha: :haha:

 

Uozbilji se.

 

Da nije bilo više od milion Milutina koji ga glasaju čista srca, bijeli listići ne bi ništa značili.

 

Oni su samo retardi koji su srbiju u datom momentu gurnuli u propast i od toga nikad neće moći da pobjegnu, ali milioni Milutina su odlučili i odlučuju oduvijek. A posle im je neko drugi kriv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I prosječni nacionalno osviješteni omladinac kome je to treća knjiga u životu. A prva koja nije od Deretića.

 

I Kuruz.

 

Molim vas, ko još čita Deretića...

I dalje tvrdim da je Ajkovo ''Ljudski rode ustani: Ovaj lav više ne spava'' kapitalno delo, kapitalnije i od Biblije i od Marksovog Kapitala.

Usudio bih se reći da je to najkvalitetnija knjiga ikada napisana, mada još nijedno Zorannahino delo nisam pročitao. Ne može se sve ni postići.

 

a ko je izglasao ono djubre danas na tronu osim Dankovih premudrih Milutina kojih je puna Srbija..

 

Kuruz je 2012. zaokružio Tomu Nikolića. To mu se ne sme zaboraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: :haha: :haha:

 

Uozbilji se.

 

Da nije bilo više od milion Milutina koji ga glasaju čista srca, bijeli listići ne bi ništa značili.

 

Oni su samo retardi koji su srbiju u datom momentu gurnuli u propast i od toga nikad neće moći da pobjegnu, ali milioni Milutina su odlučili i odlučuju oduvijek. A posle im je neko drugi kriv.

 

gluposti

 

ako 25% čine Milutini, kako ti kažeš, iako to nije tačno, jer Milutin nije ništarija, šta je sa ostalih 75%?

 

moralo se glasati protiv Tadića

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: @ Kuruz

 

Kako me ne razumiješ jebote, ja isključivo govorim o Milutinu koji je povlađujući stereotip onoga kako prosječan Srbin vidi sebe i svoju porodicu.

 

Milutina nije 25%, već 1-2-3%, ali skoro svi ostali SU Milutini.

U svojoj glavi.

Ni jedan jedini neće reći - ja sam neobrazovana klošarčina koja 20 sati dnevno cirka pivo ispred prodavnice i priča o Rusiji i Americi i nemam pojma ni o čemu i odgovoran sam bar za 20% svog života, već će SVI do jednog u svojoj glavi biti ono što Milutin predstavlja. I onda će glasati za Vučića ili svog retardiranog predsjednika mjesne zajednice ili napraviti bilo koju drugu glupost koju redovno rade.

 

I onda će im opet, po 777. put biti kriv neko drugi.

 

A Knjiga o Milutinu ih (svjesno, i u tome je njena niskost) uljuljkuje u tome.

I zato je najtiražnija srpska knjiga.

Edited by Descender
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...