Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Odusevljen sam Kingovom knjigom, svaka preporuka, sigurno cu i seriju ispratiti ali sumnjam da moze parirati knjizi. Secanje na likove iz Derija, predstava " O misevima i ljudima", vracanje i podsecanje na proslost vraca nostalgiju, budi mastu i emocije. Kroz fenomenalnu pricu je predstavljena jedna istorisjka epoha, slicno kao u Forest Gampu. Knjiga bukvalno sadrzi sve.

 

Eto neki prvi utisci , uprvo sam zavrsio :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto Bolanjo - Prljavi detektivi.

Mnogo su nahvalali knjigu i samog pisma, dosao sam do polovine, negde 300 str, za sada nista epohalno, ali dovrsicu do kraja.

Ideja, radnja, sam stil pisanja nisu loši, ali knjiga ima, po mojem mišljenju, mnogo suvišnih događanja, gotovo pola knjige.

Knjiga se bavi životom meksičkih pesnika, od koja dva glavna junaka traganju za jednom bivšom pesnikinjom. Sastoji se od tri dela, prvi i treći su povezani, i trebalo je da to bude jedna celina, novela od 200 strana, da se ja pitam, a ne pitam se. Drugi deo knjige je najobimniji i predstavlja sećanje prijatelja na to dvoje "glavnih" pesnika i njhove avanture mahom posle događaja iz prvog i trećeg dela. Ima i u drugom delu zanimljivosti, ali takođe i nepotrebnih i dosadnih delova.

Knjiga će se svideti onima koji se pale na taj pesnički pokret, život umetnika iz 70-tih godina, ima malo i trilera ali ništa epohalno, knjiga mi više liči na neku antologiju meksičke književnosti.

 

Verovatno ću sad početi nešto od Lavkrafta ili Kinga.

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam obojicu čitao, pređi lepo na Hermana Hesea. Njegova dela, uz ovu zimsku idilu, legnu kao budali šamar.

Upravo prošle zime sam čitao Sidartu, Vuka i Demijana.

Imam još toga, ali, što bi rekao Milanović, šaram malo, ovaj Bolanjo spada ipak u malo "ozbiljniju, težu" literaturu, sad bi mi prijao neki King, a za Lavkrafta sam dobio dobre preporuke.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majrink je sjajan. Ima dosta ezoteričnosti u njegovim radovima. Pročitaj Valpurgijsku noć. Ostavlja dobar trag, a i mogli bi noviji pisci da pokupe neke forice od njega. Čudi me da ga više ne citiraju...

 

Na limundu, i to sam odlično prošao. Ima ga i dalje u Vulkanu, Delfiju, ali tamo je oko 550-600 i nešto dinara.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...