Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Upravo tako, ali pored te glavne teme, jak utisak ostavlja i sam pogled devojke koja se iz velegrada vraca u rodno selo, mislim da se vecina nasih roditelja, ako su sa sela, a presli su ziveti u grad, oseca slicno kad se vrate, prisete se proslosti i zamisle svoj zivot opet na selu, to su te neke zivotne dileme. Ozbiljnija je knjiga zato sto nije pisana iz uma devojcice i bilo bi mi bezveze da je sve isto u njihovim zivotima i posle dvadeset godina.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Krecem sa romanom "Hladnokrvno ubistvo", Truman Kapote.

Odusevljen sam knjigom, malo sam oduzio sa citanjem jer sam par dana pauzirao, ali knjiga je izvrsno napisana. Krimi roman koji i nije klasican krimi roman (nije puc puc ozezi ozezi stil !), sa osvrtom na ljudsku psihu, posebno psihu zlocinaca. Vec se na pocetku zna pocinitelj sto ni malo ne umanjuje interesovanje za citanje, jedan deo knjige podseca na "Zelenu milju" i knjiga opravdava titulu jedne od najbolje tog zanra.

 

Sve preporuke.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta ti je bolje film ili knjiga?

Nisam gledao film :)

 

Ja sam hendikepiran što se tiče filmova, tu su Boj na Kosovu, Elvis meets Nixon, Forest Gamp, Mystery Train, Night on earth, Hičkokovi klasici, malo špageti vesterni i to je uglavnom to, recimo zadnji sam pogledao Stand by me, posle pročitane Kingove novele The Body. Dva, tri filma godišnje max, kad bih imao devojku gledao bih sa njom, ovako je dosadno sam,,,

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da se poredi sa filmom sto se mene tice, al me zanima njegovo misljenje kad je vec udario po Kingu..

Čemu ti daješ prednost? Jel ima u filmu onih scena sa živom ogradom u obliku životinja? Tih halucinacija? Inače teško da film može dočarati sam karakter likova iz knjiga, samu radnju i akciju naravno, ali King ulazi mnogo dublje u "istoriju karaktera" svojih likova, navodeći događaje iz prošlosti, porodične probleme i da ne dužim dalje... Pogledaću film, ali recimo pogledati film koji je rađen po knjizi "Hladnokrvno ubistvo" po meni nema smisla, ko je čitao razume zašto, remek delo, svima preporučujem,
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film se fokusira na vise stvari dok je u knjizi najvise razradjena psihologija licnosti likova. A i dosta su razliciti po pitanju samih likova, mesta pa cak i radje tu i tamo. Jednostavno mislim da je film dosta vise postigao od knjige i naceo vise tema za raspravu, a i sam horor efekat mi je jaci na filmu..

 

Pogledaj film bez poredjenja sa knjigom, kao zasebno delo pa tek posle povuci neke paralele..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...