Jump to content
Sign in to follow this  
Александра

Knjiga koju trenutno čitate?

Recommended Posts

Какав је Теофил? Нисам читао ништа од њега ван колумни.

U načelu je čak prilično zanimljiva knjiga, to su neki njegovi autobiografski zapisi i crtice iz različitih vremena...

Recimo pola su neka njegova klasična kenjanja, a pola su vrlo zanimljivi zapisi o njegovom životu u Zagrebu neposredno pred rat kao i o samom početku rata, dolasku u BG i tako to...

I još da dodam, ti dijelovi koji valjaju su jako toplo i životno napisani, vrlo lijep prozor u jedno drugo vrijeme.

Pošto su to crtice i zapisi bez nekih naročitih pravila i strukture i kreću se od stranice-dvije pa do petnaestak strana dužine, različitog su kvaliteta i teme su različite. Neke su više puta pretresana razglabanja na poznate teme, a neke su krajnje lične i autobiografske i one su najbolji dio knjige.

Preporuka, u svakom slučaju.

E. A. Po - "Doživljaji Artura Gordona Prima"

Neki Robinson Kruso fazon, zanimljivo, napisano u stilu nekog dnevnika, avantura na moru, lepo napisana, čini mi se, bez ijednog dijaloga.

• Upvote 1

Коки попљувао, набављај. :bigblue:

Нема грешке онда. За две године ће да ме моли да му дајем Теофилове колумне из колекције, а пљуваће Коштуницу.

Џорџ Орвел - 1944

Nisam čitao 3 nedelje :(, emotivno sam neuravnotežen, treba bi neko lako, poučno štivo.

Zavrsavam price Alana Poa i cekam da mi stigne knjiga Cyberpunk prica u izdanju Siriusa,nasao na kupindu u odlicnom stanju za 300 dinara.

Хеленска лирика

Покушавам све да ми се свиди некаква поезија, ал' не иде. Мада су Гаталицини уводи и фусноте до јаја.

флоренс скровел - игра живота и како је играти

:cool:

To sam jednom počeo, nije mi se nešto dopalo, možda dam drugu šansu, zbog Amerike tog vremena.

• Upvote 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...