Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kormak Makarti - Nema Zemlje Za Starce

 

Verovatno su svi odgledali film Braće Koen, ali bih toplo preporučio i knjigu, nisam baš blizu kraja, ali za sada sam i više nego zadovoljan, jer se vidi da su se oni potrudili da budu što verodostojniji knjizi. I u neku ruku manje mi je teža od njegovog Puta, koja sadrži obimne količine patosa. I još jedna simpatična stvar nevezano za tekst, ladno su omašili ime autora na omotu, prekrstili ga u Kormark, dok unutar knjige piše normalno. To je baš veliki propust. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pređi na "Krvavi meridijan". Tamo patosa nema.

 

Kormak Makarti - Nema Zemlje Za Starce

 

Verovatno su svi odgledali film Braće Koen, ali bih toplo preporučio i knjigu, nisam baš blizu kraja, ali za sada sam i više nego zadovoljan, jer se vidi da su se oni potrudili da budu što verodostojniji knjizi. I u neku ruku manje mi je teža od njegovog Puta, koja sadrži obimne količine patosa. I još jedna simpatična stvar nevezano za tekst, ladno su omašili ime autora na omotu, prekrstili ga u Kormark, dok unutar knjige piše normalno. To je baš veliki propust. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto remek-delo. Potpuno neshvatljivo kako je napisana tad kad je napisana. Nikad mu se više ni slična stvar nije omakla.

 

Tek sam 30-40 strana pregurao, ali već sam se utopio u priču i pisanje.

 

Omiljeni citat za sada "Better sleep with a sober cannibal than a drunken Christian."

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio.

 

Ovog puta ću ipak s većinom:

 

https://www.goodreads.com/author/show/4178.Cormac_McCarthy?from_search=true

 

Nije to loše, ali neupopredivo slabije od tri navedene.

 

Tek sam 30-40 strana pregurao, ali već sam se utopio u priču i pisanje.

 

Omiljeni citat za sada "Better sleep with a sober cannibal than a drunken Christian."

 

Ludilo tek dolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...