Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

jel neko citao djevojku s bisernom mindjusom - trejsi sevalije..?

 

 

 

procitah prije nekoliko mjeseci, ali mi ostade suplja glava - ne podijelih utiske laugh.gif a oni su zbrckani i podijeljeni na dva tabora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuu,meni je cekajuci godoa bila jedna od omiljenijih lektira..

 

ja procitah teri praceta i Male bogove,i sta znam...nisam se toliko odusevila ,koliko su mi drugi ljudi pricali o njemu..

mislim,lik zanimljivo pishe i ima duhovitih metafora,ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nikako da se uzivim, vrtim se na prvih 20 strana, a uvek mi uleti nesto zabavnije i nesto sto mi se vise cita...

Pa, za citaoca je u sustini problem da shvati pojam Igre biserima. Sto nije bas jednostavno jer se istovremeno radi o abstrakciji ali i o stvarnosti. S'obzirom da vjestinu meditacije nasa kultura nikad nije poznavala, a sama igra se dobrim dijelom zasniva upravo na meditaciji, to je jos teze shvatiti njen pojam i znacaj. Pored toga, cijela Igra biserima se zasniva na muzici tj. muzickom izrazu.

 

Inace, igra je dugo nastajala i to kao teznja mnogih velikih naucnika, filozofa i slicno (Lajbnic, Hegel, Abelard...) da stvore univerzalan jezik kojim ce povezivati razlicite naucne discipline, razlicite umjetnosti i sfere covjekovog zivota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

memoari jedne gejshe...

samo gomilam knjige

Jbg...moja greska...

ne mari

musik20.gif

 

memoari jedne gejshe...

samo gomilam knjige

je l valja? meni rekli da je krsh, sta ti mislis?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh memoare gejse sam citala, ali ne mogu reci da me je knjiga nesto posebno odusevila. prosto to je jedna zivotna prica koja ima svoje momente, i lepe i ruzne, nista posebno...

Edited by Kile

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam i Zitije svetog Save...

srednjovekovna književnost rulz icon_wink.gif samo kad se ne gleda u domenima srednje škole...

meni vrh Žitije despota Stefana Lazarevića pisano od strane Konstantina Filosofa wub.gif

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haham ja u srednjoj nisam ni morala da čitam lektire, bilo je dovoljno da pročitamo samo odlomak iz čitanke a nekad ni to... no.gif

Sad tek vidim koji je to gubitak... Moj savet srednjoškolcima je da čitaju SVE iz lektire i da obraćaju pažnju na SVE književne epohe koje se rade u školi, pogotovu ako će da upisuju filološki. Nemojte se zajebati.... no.gificon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno citam Divljina od Dzima Morisona (The Doors). Neka vrsta autobiografije, neobjavljene pjesme i slicno....

 

Nego mislim da je ovaj topic "Knjige, preporuke" suvisan posto su postovi na ovom topicu "Knjiga Koju Trenutno čitate?" mozda i najbolja vrsta preporuke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

srednjovekovna književnost rulz icon_wink.gif samo kad se ne gleda u domenima srednje škole...

meni vrh Žitije despota Stefana Lazarevića pisano od strane Konstantina Filosofa wub.gif

i to cemo da radimo vrlo brzo...

meni se ne svidja uopste. bar ovo do sad icon_mrtav.gif

na sta si mislila pod domenom srednje skole? ne radimo odlomak u svakom slucaju... nazalost icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to cemo da radimo vrlo brzo...

meni se ne svidja uopste. bar ovo do sad icon_mrtav.gif

na sta si mislila pod domenom srednje skole? ne radimo odlomak u svakom slucaju... nazalost icon_smile.gif

mislim da se u srednjoj radi jako malo od srednjovekovne. par odlomaka u čitanci i kraj. ja sam u srednjoj mislila da su ta žitija težak krš i da smaraju jer nam nisu dovoljno dobro predstavili taj period i tu književnost. uvek su me smarali ti časovi u srednjoj... al sad kad sam dobila konkretan predmet "srednjovekovna književnost" ja ustvari vidim koliko je to ustvari prelepo. naravno, sad sve to detaljno radimo, opširnije... toliko mi se svidelo da sam radila seminarski iz toga baš na temu despota Stefana. a da ti ne pričam koliko se konkretno tu može saznatoi o našoj istoriji, Nemanjićima, turcima i sl. meni se mnogo sviđa srednjovekovna, samo treba da uđeš u štos pisanja i ići će ti ko boza čitanje... još kad uzmeš i neku dodatnu literaturu za to, e to je onda da sediš kući, čitaš, uživaš i ne izlaziš icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se u srednjoj radi jako malo od srednjovekovne. par odlomaka u čitanci i kraj. ja sam u srednjoj mislila da su ta žitija težak krš i da smaraju jer nam nisu dovoljno dobro predstavili taj period i tu književnost. uvek su me smarali ti časovi u srednjoj...

ne u filoloshkoj... sva dela moraju cela da se procitaju... a casovi su extra-zanimljivi jer je profesorka super... biggrin.gif

al sad kad sam dobila konkretan predmet "srednjovekovna književnost" ja ustvari vidim koliko je to ustvari prelepo. naravno, sad sve to detaljno radimo, opširnije... toliko mi se svidelo da sam radila seminarski iz toga baš na temu despota Stefana. a da ti ne pričam koliko se konkretno tu može saznatoi o našoj istoriji, Nemanjićima, turcima i sl. meni se mnogo sviđa srednjovekovna, samo treba da uđeš u štos pisanja i ići će ti ko boza čitanje... još kad uzmeš i neku dodatnu literaturu za to, e to je onda da sediš kući, čitaš, uživaš i ne izlaziš  icon_wink.gif

mozda si u pravu, meni se ipak cini da srednjovekovna knj. nije my cup of tea no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...