Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Pa da. Prva 2 su pitanja iz gradiva a treće je analiza nekog filozofskog dela s tim što je dekan rekao da bi bilo ok da uzmemo Sidartu ili još par knjiga, dao je spisak... Al ovo mi se čini kao najlakše.... Bar se nadam ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh, knjiga je vrh... samo pochni da chitash! icon_wink.gif Hesse ima takav stil pisanja koji se lako kapira, a knjige su mu chitljive i vrlo interesantne, mislim da ne bi trebalo da imash problema sa njom, kao ni sa analizom iste... Nisi pogrshila u izboru knjige! biggrin.gif shto se ispita tiche... Break a leg! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

naj knjiga ever

 

i najbolja lektira koju sam ikad radio...

Meni se baš i ne sviđa.. A najbolja lektira, mislim da će to biti Zločin i kazna u 4. godini, knjiga je savršena, moja omiljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazhem se! biggrin.gif S tim shto on ima mnogo boljih knjiga od ove koju trenutno chitam! icon_da.gif

 

 

 

 

Stvarno mozhe da se uzme Hesse za trece pitanje?! ph34r.gif Iz filozofije?! blink.gif

 

Sidarta mu je jedna od najboljih knjiga, po meni... lako se pochinje, a josh lakshe zavrshava! icon_cool.gif

Pa kad sam rekao dobar izbor mislio sam na pisca. :]

Svakako da ima boljih knjiga, naime upravo ga je Igra biserima 'lansirala' za nobelovu nagradu.

 

@Natasha! Ja sam poceo Sidartu i procitao je za 1 noc i nespavajuci izjutra opalio na 'fax'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak upoznaj se malo bolje sa budizmom.

 

Hmm..., pa Sidarta je sin bramana, rodjen u uglednoj, uticajnoj porodici.... No da predjem na poentu....

 

Posle dugog perioda koji je proveo zivljeci asketski, kontemplativni zivot on odlazi u 'grad' i zapocinje sasvim drugaciji.

 

Tamo shvata da ti obicni ljudi kojima se isprva rugao, smatrajuci ih robovima materijalizma ipak imaju svoje vrijednosti, zivotne ciljeve kojima teze... Istina to nisu tako visoki ciljevi kao njegovi, Sidartini, ali i oni, obicni ljudi, bore se i pate isto koliko i on kad ne ispune iste.

 

Sad on se zatim vraca na rijeku ponovo srijecuci Vasbudeva, kod kojeg uci najvazniju stvar, a to je da OM nije samo u covjeku, OM je i u rijeci, OM je u prirodi, OM je svuda oko nas...

 

Knjiga nema samo jednu poentu ima ih vise tako da ti ih ne mogu sve odjednom obuhvatiti ovim postom i vremenom.

 

Ipak jedna od bitnijih poenti (poruka) knjige sadrzana je i u jednoj od recenica:

"Nista nije bilo i nista nece biti, sve postoji, ima svoje bitisanje i svoju sadasnjost."

 

 

 

 

Uh smorih se do uzasa. Dje je sad Milan da mi zapjeva Anesteeeeezija............

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad sam rekao dobar izbor mislio sam na pisca. :]

 

Pa, znam... ono je bio samo moj usputni komentar :]

 

Svakako da ima boljih knjiga, naime upravo ga je Igra biserima 'lansirala' za nobelovu nagradu.

 

"Igru" nisam uspela da 'svarim'... moram da pochnem ispochetka... icon_da.gif

 

Hesse rulz! icon_cool.gif

 

Meni se baš i ne sviđa..

 

Ni meni, ubila me knjiga u pojam... icon_wink.gif

 

A najbolja lektira, mislim da će to biti Zločin i kazna u 4. godini, knjiga je savršena, moja omiljena.

 

"Braca Karamazovi" rulz! icon_cool.gif (mi smo ovu imali za lektiru biggrin.gif )

 

Mozhda jer nisam prochitala "Zlochin i Kazna" icon_smile.gificon_redface.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je spisak knjiga koje moram da pročitam:

1. Dž. Ostin " Gordost i predrasude"

2. Bajron "Don Žuan"

3. E.M.Forster "Put ka Indiji"

4. Dž. Konrad "Srce tame"

 

Ovo su mi jedne od lektira za ovaj semestar. Sve što sam imala od prethodnog ništa mi se nije svidjelo. Romantizam mi se nikada,kao pravac, nije sviđao, bez obzira koja umjetnost bila u pitanju. Radili smo pjesništvo iz književnosti tipa: Vordsvort , Kolridž, a sada prešli na Šelija...

 

Jedina koja mi se svidjela a nema veze sa eng. knjiž. bio je roman Octavia-e Buttler "Kindred".

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sad citam Lolitu... wub.gif

meni je trebalo pet dana da se opasuljim od te knjige..

 

privlaci me nacin na koji je pisana.. pogledaj samo opise i njegova razmisljanja.. krajnje pismeno i bolesno. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...