Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Meni je Stoker, ali najiskrenije, krajnje razvucen i dosadan.

Knjiga odiše energijom svo vreme. Meni ni na trenutke čak nije bila monotona. Tako je sve fantastično opisano da sam se ježila na par momenata (kad opisuje Drakuku kako juri na konju kroz neke zabiti a istovremeno proganja Minu).

 

Metal Girl: ako te smori na prvih par strana ne obraćaj pažnju, posle ćeš se primiti i pročitati knjigu za 3 dana icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Stoker, ali najiskrenije, krajnje razvucen i dosadan.

Ali, ima jedna mnogo dobra rechenica iz "Drakule"... icon_da.gif

 

"Zhivot je, ipak, samo ishchekivanje necheg drugog, a ne ono shto stvarno chinimo, i samo na SMRT mozhemo pouzdano da se oslonimo." mrred.gif

 

Knjiga, u celini, je onako... musik20.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjiga odiše energijom svo vreme. Meni ni na trenutke čak nije bila monotona. Tako je sve fantastično opisano da sam se ježila na par momenata (kad opisuje Drakuku kako juri na konju kroz neke zabiti a istovremeno proganja Minu).

 

Metal Girl: ako te smori na prvih par strana ne obraćaj pažnju, posle ćeš se primiti i pročitati knjigu za 3 dana icon_biggrin.gif

Stvar ukusa, meni je to smor. Genralno, za jezive knjige tog doba treba konsultovati

esej o strasnoj knjizevnosti, koji ide posle Slucaja Carlsa Sekstera Vorta. Mislim da je to bio izdao BIGZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjiga odiše energijom svo vreme. Meni ni na trenutke čak nije bila monotona. Tako je sve fantastično opisano da sam se ježila na par momenata (kad opisuje Drakuku kako juri na konju kroz neke zabiti a istovremeno proganja Minu).

 

Metal Girl: ako te smori na prvih par strana ne obraćaj pažnju, posle ćeš se primiti i pročitati knjigu za 3 dana icon_biggrin.gif

Kada sam dobila "Igru prestola"i počela da je čitam,prvih nekoliko strana bile su mi smorčina,ali zatim mi je knjiga postala veoma zanimljiva,kao i nastavci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato što nemaš živaca za te stvari.... icon_smile.gif

Neću da smaram mnogo ali preporučila bi par meni odličnih knjiga, ima za svakog po nešto:

 

Ko voli istoriju:

Valerio Manfredi - Aleksandar, sin sna (istinita priča o Alexandru Makedonskom, jako zanimljivo, stil razumljiv)

Karen Eseks - Kleopatra

Karen Eseks - Faraon (obe knjige se nadovezuju jedna na drugu)

Kon Igulden - Imperator, kapije Rima (vrh, moram nabaviti i ostale delove)

 

Ko voli poeziju:

 

Tagore - Gradinar (obavezno!!!!!! ljubavna poezija da se raspametis)

Tin Ujević - Kolajna wub.gif

Šarl Bodler - Sabrani stihovi (ima da se kupi u Platou za 900 din knjiga, ukoričena, stranice masne, svaka pesma ima obajšnjenje, prepuno fus-nota, sva njegova dela)

Dis - sve pesme+biografija (ima u Platou te 2 knjige kao komplet koštaju po 800 din, tvrdi povez, bruka!!!)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naivan. Super. - Erlend Lu (Norveški autor)

 

Jezik je veoma jednostavan, od čistih misli i pojmova - kao Bukovski. Knjiga je skroz gotiva, kratka je i čita se u trenu. Uskoro ću je zdrviti ... preporuka.

 

@ Nataša

 

Sve si te knjige pročitala i onda kažeš "preporučila bi" icon_mrgreen.gif . Pazi malo tvoj ugled eminentnog kniževnika je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nataša

 

Sve si te knjige pročitala i onda kažeš "preporučila bi" icon_mrgreen.gif . Pazi malo tvoj ugled eminentnog kniževnika je u pitanju.

Samo sam dala savet gde ljudi mogu da nađu dobra izdanja po ok ceni. Knjige koje sam navela su fantastično odrađene (korice, papir, grafika) i što da ih neko ko želi ne kupi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno monah kalist, milivoje m. jovanović

 

od novijih preporučujem svilu

od alesandra barika

 

sa korica:

"Svaka priča ima svoju muziku. Ova ima belu muziku. To je važno napomenuti, jer bela muzika je čudnovata muzika, katkad te uznemiri: svira se sporo, a pleše lagano. Prokleto je teška, bela muzika."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...