Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Oooo, da li je to na pomolu pomirenje izmedju wub.gifwub.gifwub.gif Veronike wub.gifwub.gifwub.gif i Blondie?! biggrin.gif

sad ces jos da me ubjedjujes da je bilo neke svadje ? icon_smile.gif ili jos bolje, ubjedi me da smo prijatelji laugh.gif

 

 

inace, nema pomirenja dok ne ukine par jako losih slika iz vampirefreaks 233.gif

 

 

 

 

 

sta ima lose u margariti i majstoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta ima lose u margariti i majstoru?

Ne kazem da ima ista lose...svi hvale tu knjigu pa sam citajuci mislila da je bas nesto extra, ali...sta znam, prva glava - ok, druga - vraca se odjednom na Pontija Pilata, nit znam kako ni zasto; treca glava - machka ulazi u autobus...dalje da ne govorim. Ocigledno nisam shvatila tu "duboku poentu". Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas svi hvale majstora i margaritu,stigla sam do pola knjige i ok je,a znam da ima i film taj,ali slabo gde ima da se nadje ph34r.gif

Interesantna knjiga. Bulgakov ima bujnu mastu. Scena sa Sataninim (Voland) balom i kraljicom Margo (Margarita) je fantasticna. Malo me razocarao kraj ali dobro....

 

Nego.... trenutno citam ili bolje reci upijam knjigu "Igra staklenim perlama" ili "Igra biserima" (zavisi od prevoda) od Hermana Hesea....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dug Put Do Dna - Nik Hornbi

 

233.gif

Nedavno procitah od njega knjigu Stadionska groznica. Ako volis fudbal preporucujem ti je. Ali svakako da to nije samo jos jedna navijacka oda fudbalu.

 

ja tu knjigu (igra staklenih perli) citam vec tri meseca

Ne znam. Mene je strasno privukla. Uzeo sam je prekjuce, a zavrsicu je preksjutra. icon_cool.gif

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad ces jos da me ubjedjujes da je bilo neke svadje ? icon_smile.gif ili jos bolje, ubjedi me da smo prijatelji laugh.gif

 

 

inace, nema pomirenja dok ne ukine par jako losih slika iz vampirefreaks 233.gif

 

 

 

 

icon_razz.gificon_razz.gificon_razz.gif

 

LM... chitam "U potpalublji " josh malo biggrin.gif

pa cu konachhhhhhhno da uzmem "Kucu listova" icon_redface.gif lpka talp savrseno..hm..ako gledamo estetiku izgleda icon_smile.gif ...

a nikako da je pochenm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da ima ista lose...svi hvale tu knjigu pa sam citajuci mislila da je bas nesto extra, ali...sta znam, prva glava - ok, druga - vraca se odjednom na Pontija Pilata, nit znam kako ni zasto; treca glava - machka ulazi u autobus...dalje da ne govorim. Ocigledno nisam shvatila tu "duboku poentu". Jbg.

To je zato sto je nisi procitala do kraja.Zato ne znas zasto.

je l znas ti ko je Pontije Pilat?

 

Isto recimo Godina smrti Rikarda Reisa pola stvari govori u nekim Pesoinim tripovima a ako ne znas njegove pesme nista ti nece biti jasno, a i potrebno je poznavanje istorije jer se pominje Portugal i Spanija u toku II Sv. rata, i to vrlo obimno. Mene odusevljavaju takve knjige.

 

A kao sto neko rece, treba citati u kontinuitetu da se ne zagubite i pozaboravljate sve zivo, a knjiga je uzasno zanimljiva i Bulgakov je kralj. Treba imati strpljenja i zajebati skepticizam zbog macka koji ulazi u trandzu... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, onda ne mogu da razumem kako nisi povezala ni zasto si je jedva procitala do kraja kad je knjiga vrlo dinamicna i sto je zanimljivije,simbolicna.

Sve ima svoje.

 

Uu ako te je Bulgaov smorio netjes se ti dobro snatji sa Saramagom icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (*drunken_butterfly* @ 23. 3. 2006, 22:51)

 

najnovije uzeto iz biblioteke - devojka sa pomorandzama (j. gorder)...

 

jedna od najboljih knjiga na svetu

pa ne znam...ja sam odmah u pocetku skapirala o cemu prica i ko je devojka sa pomorandzama tako da mi je bilo malko dosadno,ali super je ideja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...