Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

brale, a vi to rachunate u knjige... al sam ja nachitana jebote... ahhahah

ma jok, to ja chitam iz hobija... kao beletristiku... za pred spavanje...

 

 

a sad tju se bacim na linearnu algebru, chujem odlichna je, svi je chitaju po sto puta :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi valjda i ti na e? :ph34r:

na ekonomskome?

 

bozhe ne!, ali se te vashe glupe finansije provlache chak i kroz informatichare :((((((((((((((((((((((

 

edit: imam ispit iz finansija za sat vremena (pazi debilnog termina!) pa mi drzhite palcheve :D

Edited by lunja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dervish i smrt.

 

"Zivi nista ne znaju. Pouchite me, mrtvi, kako se moze umrijeti bez straha, ili bar bez uzasa. Jer, smrt je besmisao, kao i zivot."

Takodje... icon_biggrin.gif Dervish i Smrt - Mesha Selimovic... icon_rockdevil.gif

 

"Smrt je jekin, sigurno saznanje, jedino za shto znamo da ce nas stici. Izuzetka nema, ni iznenadjenja, svi putevi vode do nje, sve shto chinimo to je priprema za nju, priprema chim zakmechimo udarivshi chelom o pod, uvijek joj blizhe, nikad dalje. Pa ako je jekin, zashto se chudimo kad dodje. Ako je ovaj zhivot kratak prelazak shto traje samo chas, ili dan, zashto se borimo da ga produzhimo josh jedan chas. Zemaljski zhivot je varljiv, vechnost je bolja..." icon_rockdevil.gif

 

Bukovski-Holivud

 

Bukowski rulz! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje... icon_biggrin.gif Dervish i Smrt - Mesha Selimovic... icon_rockdevil.gif

 

"Smrt je jekin, sigurno saznanje, jedino za shto znamo da ce nas stici. Izuzetka nema, ni iznenadjenja, svi putevi vode do nje, sve shto chinimo to je priprema za nju, priprema chim zakmechimo udarivshi chelom o pod, uvijek joj blizhe, nikad dalje. Pa ako je jekin, zashto se chudimo kad dodje. Ako je ovaj zhivot kratak prelazak shto traje samo chas, ili dan, zashto se borimo da ga produzhimo josh jedan chas. Zemaljski zhivot je varljiv, vechnost je bolja..." icon_rockdevil.gif

Na dan moje smrti, kad bude nosen moj tabut,

ne misli da cu osjecati bol za ovim svijetom.

Ne placi i ne govori: steta, steta.

Kada se mlijeko pokvari, veca je steta.

Kad vidis da me poloze u grob, ja necu nestati.

Zar mjesec i sunce nestanu kad zadju?

Tebi se cini smrt, a to je radjanje.

Grob ti se cini tamnica, a dusa je slobodna postala.

Koje to zrno ne nikne kad se stavi u zemlju?

Pa zasto da sumnjas u zrno covjekovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...