Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

icon_redface.gif

 

Antoni De Melo je car! Nabavi od njega Budjenje icon_da.gif

ajoj, imam je. knjiga je malo konfuzna. bolje su mnogo novi dan i put ljubavi...damari su dobri ali ih jos nisam procitala do kraja tako da ne mogu da ocenim koja mi se najvise svidja od te cetiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se bas zainatio da od nekih pisaca pokusam da procitam sve. Tu su mi na umu Dostojevski, Sholohov, Hese... - tako da sad citam Demijana, a vec sam procitao Sidartu, Igru staklenih perli, Samovolju i Umjetnost dokolice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajoj, imam je. knjiga je malo konfuzna. bolje su mnogo novi dan i put ljubavi...damari su dobri ali ih jos nisam procitala do kraja tako da ne mogu da ocenim koja mi se najvise svidja od te cetiri...

Da, ja sma Buđenje pročitala jedno 3-4 puta uzastopce. Konfuzna jeste i treba baš s razumevanjem da se čita, ali je i jako laka za čitanje... Put ljubavi sam pročitala, takođe vrh knjiga. Ostalo od njega nisam...

 

 

Trenutno čitam:

Grigorije Camblak - Život Stefana Dečanskog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se bas zainatio da od nekih pisaca pokusam da procitam sve. Tu su mi na umu Dostojevski, Sholohov, Hese... - tako da sad citam Demijana, a vec sam procitao Sidartu, Igru staklenih perli, Samovolju i Umjetnost dokolice.

I ja isto,sa Dostojevskim sam gotov,samo nikad da pocnems a Heseom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajoj, imam je. knjiga je malo konfuzna. bolje su mnogo novi dan i put ljubavi...damari su dobri ali ih jos nisam procitala do kraja tako da ne mogu da ocenim koja mi se najvise svidja od te cetiri...

...hmmm pa put ljubavi se ustvari nastavlja na budjenje i neke konkretne delove kojima se antoni bavi tamo, ali ono sto je bitno kod i jedne i druge knjige jeste da ih treba citati ponovo i ponovo i ponovo i mnogo je bitno shvatiti sta nismo shvatili a ne samo slepo jurnuti u sve sto procitamo. ja sam npr budjenje procitala pre nekih 6 godina ako se ne varam i tada me je toliko sve odusevilo, ali sve moje primene "budjenja" na sopstveni zivot nisu bas bile uspesne, jer mnogo toga nisam istinski shvatala. e onda vremenom, kako su se desavale razne stvari, vracala sam se citanju nekih delova knjige i shvatala da pravim greske tamo gde sam bila ubedjena da radim pravu stvar. anyway poenta je da treba citati vracati se stalno, ali posmatrajuci svoj zivot. primeniti sve to na sebe. postoje momenti za koje nisam verovala da ce se desiti, niti da cu ikada doci do tog stupnja, iako sam ranije ubedjivala sebi da sam vec tu(a nisam bila), ali kada sam konacno dosla wow mislim WOW zaista je dobar osecaj!!! toliko od mene... icon_biggrin.gif

ja sam inace u svojoj fazi iscitavanja svih dela Ceslava Milosa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti kazem! Nema nista ljepse nego u potpunosti shvatiti nekog pisca (pjesnika) ili bar pokusati da ga shvatis.

Istina,jre to i jest najbolji nacin da se shvati neki pisac,a i sta je isto veoma vazno,jest da bi najbolje bilo da se romani citaju hronoloskim redom,jer tako vidis kako i u kojem smjeru pisac napreduje i lakse ukapiras neke stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cula sam svasta vezano za taj famozni Carobni breg i rekla sma sebi da cu da ga procitam kad budem imala vremena. Misljenja su uglavnom podeljena, il je ljudima knjiga extra smor ili vrh vrhova...

Ja znam da je vrh vrhova onima koji stvarno znaju sta valja...opet, ne mora da znaci da ce mi se svideti, ali za sada je tako. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

toplo vam preporuchujem Gospodar svetlosti-Rodzer Zelezni! biche interesantna onima koje zanima budizam!

Hvala! icon_da.gif Je l' samo o budizmu ili su tu i ostale istocnjacke religije? Hajde reci mi nesto konkretnije ako te ne mrzi... Pretpostavljam da ima onog istorijskog dela - kad je nastao, neke karakteristike i sl. Sta jos ima pored toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...