Jump to content

Numerologija


Recommended Posts

icon_smile.gif

 

Kako je rekla Kveld:Istina je jedna a puteva je vise..ili nesto slicno. musik20.gificon_smile.gif

Zar i tebi treba da odgovorim?

Istiina je individualna stvar, u svemiru lazi postoji samo jedna istina, MOJA!

 

E tako i ti treba da sagledas stvari. (imati svoju istinu)

icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gluposti...Istina je jedna jedina , spoznavanje Istine ja specifichno dozivljavanje Univerzuma , empatija , blazenstvo , harmonija sa Bogom ili Bogovima..i Putevi koji vode do toga su razlichiti...Istina u ovom , okultno-metafizichkom smislu nije neki skup chinjenica ex. da je neshto takvo i takvo...vidi se da si dugo van filozofije Toteme icon_twisted.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gluposti...Istina je jedna jedina , spoznavanje Istine ja specifichno dozivljavanje Univerzuma , empatija , blazenstvo , harmonija sa Bogom ili Bogovima..i Putevi koji vode do toga su razlichiti...Istina u ovom , okultno-metafizichkom smislu nije neki skup chinjenica ex. da je neshto takvo i takvo...vidi se da si dugo van filozofije Toteme  icon_twisted.gificon_mrgreen.gif

Da, ali mi zurnalistika nudi jak istrazivacki rad. Citiracu jednu zanimljivu licnost

" Prihvatanje tudje istine je za decu i budale, vremeneom pocinjes da sumnjas u tu istinu, pocinjes da sumnjas u sebe, e kad to prodje tad spoznas istinu"

 

Ali koju? Pa svoju kveld, licno onu koju ti smatras istinom. Pa ako je to vise bogova, ok tvoja istina, ali tako i ja imam svoju. Ali koja je? icon_twisted.gifph34r.gificon_smile.gif

Poz.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaaaaaaaa , ti znachi imash onaj gnostichki pristup istini, sam istrazujesh , sam dolazish do zakljuchkaka a?mislim , svi to radimo i to je ono shto ja smatram razlichitim Putevima ali verujem da je Istina univerzalna.ako cemo vec o tome (a i davno nismo razgovarali o ovakim stvarima uz pivo ha ha) mislim da je i moja i tvoja istina jedna ista stvar...ti si monoteista i verujesh u jedno bozanstvo...ja takodje verujem u ono Jedno koje stoji iza svega , chije su Bogovi emanacije...samo shto ja ne operishem (ni teorijski ni praktichno) sa tim Jednim jer smatram da je to nemoguce, nemoguce da tako neshto shvati ogranicheni i smrtni ljudski um a posebno ne da dodje u nekakav kontakt sa tom Univerzalnom inteligencijom...poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

a poshto sad spremam Nemachki idealizam evo ti Shelingovog dokaza zashto ne mozesh da spoznash ono Jedno:Chovek sve opaza kroz forme prostora i vremena, tj. njegovo opazanje je jedino moguce uz te forme, sve shto posmatramo je u prostoru i vremenu reche Kant..i sad, poshto je Jedno nedeljivo, bice koje prostorno opaza i misli ne moze da ga takvog kontemplirati, poshto je Apsolut/Bozanstvo besmrtno , neogranicheno itd, chovek koji vremenski spoznaje ne moze da ga shvati kao takvo..sad:sve shto chovek spoznaje mora da ima elemente chulnosti , znachi mnoshtvenost, razlichitost itd...Bogovi su upravo mnostvo emanacija Apsoluta sa svim svojim odlikama , formama itd...naravno , postojanje inteligencija nizih od vrhovnog bozanstva a vishih od ljudskih inteligencija dokazao je josh Toma Akvinski , verujem da ti je to poznato....i da se vratimo na numerologiju , ono shto je predstavljeno brojem 1 nesaznatljivo je...prsla sam definitivno icon_rockdevil.gifpivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sheling je josh pre 200 godina bio neo-paganin i to Wiccanac, samo da znash....verovao je da je Priroda ziva i da ima svoju svest i da ce kad-tad dostici inteligenciju...przio se na Grchku mitologiju k'o petnaestogodishnji klinac icon_smile.gif ...sklonite me s' neta icon_smile.gif ...a shto ne govorimo o Numerologiji u kosmogonijskom smislu?znachi , moze Pitagora i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sheling je josh pre 200 godina bio neo-paganin i to Wiccanac

icon_uhoh.gificon_uhoh.gificon_uhoh.gificon_uhoh.gifhuh.gifhuh.gifhuh.gif

 

Ma znam te price i Nikola Tesla je bio vanzemaljac.

 

no.gifno.gifno.gifno.gif

 

Mada ok neka misli ko sta hoce, ja bi da se drzimo teme.

 

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekla sam ti da me ne shvatash bukvalno...shvakako da nije mogao da bude Wiccanac , mozda bi to bio sada..kao shto rekoh , verovao je da priroda ima svest i inteligenciju..naravno da treba da se vratimo na numerologiju i ja sam predlozila temu.poz pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekla sam ti da me ne shvatash bukvalno...shvakako da nije mogao da bude Wiccanac , mozda bi to bio sada..kao shto rekoh , verovao je da priroda ima svest i inteligenciju..naravno da treba da se vratimo na numerologiju i ja sam predlozila temu.poz pivopije.gif

Mislis o Pitagori?

Ja nemam nista protiv ili napisi ovde ili trazi da ti odobrim temu, nema frke icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

BROJ PET

 

Njihegov simbol je pentagram, u cijem sredistu se nalazi covek rasirenih ruku i nogu. Broj Pet, je povezan sa brakom i porodicom, kao i sa produzenjem vrste, jer predstavlja skup zenskog broja Dva i muskog broja Tri. Osobe koje se nalaze pod uticajem ovog broja, deluju romanticno, zivahne su i sposobne da pronadju pravo zadovoljstvo u sitnicama koje zivot znace. Sklone su raznim ljubavnim avanturama, tako da povremno deluju i neozbiljno ili neodgovorno. Vole da vode aktivan ili interesantan zivot, razne avanture, putovanja i lako su uklapaju skoro u svako drustvo. Kada nadjacaju lose osobine, oni postaju: tvrdoglavi, egoisticni, egocentricni ili bezobzirni.

 

 

glupost .. kod mene su ocigledno preovladale lose osobine mhihi.gif

 

anyway specijalni brojevi su 5, 6, 11 baru kabali mada svaki broj moze da se tumaci na 1000 nacina tako da sumnjam da su ovi brojevi specijalni samo za ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

glupost .. kod mene su ocigledno preovladale lose osobine mhihi.gif

 

anyway specijalni brojevi su 5, 6, 11 baru kabali mada svaki broj moze da se tumaci na 1000 nacina tako da sumnjam da su ovi brojevi specijalni samo za ljude.

5. po imenu, sto je za mene glupost.

Inace ovako 2

 

Mada jesam otvorio ovu temu, ali u numerologiju ni ne verujem icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Za to izracunavanje po imenu sam cula,ali ne znam nista konkretno o tome. Moze li mi ko to malo pojasniti?

 

Inace-7

 

By the way,da li iko zaista veruje u to,ili je to povrsno interesovanje na nivou....recimo zabave?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije zabava nesto sto se javlja jos kod npr. pitagorejaca (Pitagorina Teorema).

Tako da procitaj nesto o njihovoj filozofiji zasnivanja citavog svijeta na brojevima i naci ces odgovor na svoje pitanje. Sad, da li ces vjerovati u to ili ne to je druga stvar, vjerovtano subjetivne prirode...

 

7 po imenu ili datumu rodjenja?

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po datumu rodjenja,a kao sto rekoh,za to tzv.po imenu sam cula,ali ne znam nista o tome.Kako se to uopste izracunava?

 

Ja sigurno ne dovodim u pitanje pitagorinu teoremu,ali sumnjam da se ljudi mogu analizirati kroz 9 brojeva ili 12 znakova i sl. Covek je kompleksno bice,svako je unikat.A genetika,i toliko drugih faktora koji odredjuju coveka?

 

Vecina ce procitati horoskop ili sa znatizeljom slusati nekog numerologa dok mu "strucno"objasnjava KAKAV JE(ko da sam ne zna),ali koliko nas ce se zaista udubiti u to i upravljati se prema tome...?Na to sam mislila kad sam rekla"zabava"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa niko od tebe ni od bilo koga ne trazi da 'to' shvatas ozbiljno, zapravo kako si i sama rekla najbolje je shvatiti to kao zabavu, ali to opet nije dovoljan razlog da ne vjerujes.

 

Oko ovoga sto kazes da je svaki covjek unikatan opet zavisi da li to posmatras kroz fizicku, intelektualnu ili duhovnu prizmu. Ne mogu sad to objasnjavati u svakom slucaju postoji nesto sto je izvan iskustva (metafizika) i sto je samim tim tesko shvatljivo.

 

Sto se tice izracunavanja po imenu imas link par strana unazad, vjerovatno isti link na kom si izracunala i za datum rodjenja, princip je isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rachunao sam to u vreme chitanja Nostradamusovih prorochanstava! Broj koji je proizishao iz rachunice je 3, a onda sam malo istrazhivao stvari vezane za dotichni broj i otkrio da je u Nordijskoj religiji broj 3, uz broj 9, najbitniji.

 

Слава!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...