Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nakon prvog slushanja zakljuchujem da je album sasvim solidan, chak shtavishe vrlo dobar. chini mi se da je bolji od tshf. videcemo dalje shta ce da bude...

za sada pesme skroz dobre, par kojih se izdvajaju (1320, the right to go insane, endgame, pa i how the story ends) i bodies kao jedina losha za sada. ostale su manje-vishe ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, dok sam slušao Endgame, pred očima mi je promicao zajapureni Mustaine koji svira neke solaže od pre Isusa Hrista, vrh jezika mu viri iz usta, sav je naložen na sebe i svoje najnovije epohalno čedo, a kroz glavu mu sevaju misli: Uh, kako sam odsvirao ovu solažu, kako sam samo zajeban, oni dripci iz Metallice mogu da se jebu, bolje sviram od njih, aha, Kirk, jesi čuo ovo, a, kako sam pokidao, hajde sad da vas vidim, je l’ se kajete što ste me izbacili iz Metallice, naravno da se kajete, i treba, uh, al’ dobro sviram, a još bolje izgledam...“

Dakle, Dave, nemoj više, majke ti. Smorio si.

 

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, dok sam slušao Endgame, pred očima mi je promicao zajapureni Mustaine koji svira neke solaže od pre Isusa Hrista, vrh jezika mu viri iz usta, sav je naložen na sebe i svoje najnovije epohalno čedo, a kroz glavu mu sevaju misli: Uh, kako sam odsvirao ovu solažu, kako sam samo zajeban, oni dripci iz Metallice mogu da se jebu, bolje sviram od njih, aha, Kirk, jesi čuo ovo, a, kako sam pokidao, hajde sad da vas vidim, je l’ se kajete što ste me izbacili iz Metallice, naravno da se kajete, i treba, uh, al’ dobro sviram, a još bolje izgledam...“

Dakle, Dave, nemoj više, majke ti. Smorio si.

 

:) :) :)

 

:) 

 

Ok je album na prvo slusanje,samo to..otprilike sam ocekivao ovako nesto..

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitko to ni ne očekuje, album sam po sebi nije ništa posebno revolucionarno.

 

Jedino ne znam po čemu su to njihova prva 4 ili 5 albuma savršeni. Peace sells ima vrlo loše pjesme poput Devils island, a Countdown grozotu ili bezvezariju poput High speed dirt ili užas zvan Sweating bullets.

 

Već zaista dosta dugo ovlim Megadeth, ali neću nikada reći da su mi njihovi albumi (pogotovo stari) svi odreda savršeni niti ću glorificirati RIP ili CTE.

 

Na CTE imamo i Captive honour koja počinje odlično, da bi se kasnije sve svelo na prenemaganje. Taj album ima ultimativne 4-5 stvari, ostalo je ništa posebno.

 

Po meni je jedina pogreška novog albuma što ima previše digitaliziran i pomalo umjetan i ispoliran sound. Stariji su albumi imali siroviju i prirodniju produkciju.

 

I ne mora značiti da su ti albumi bolji samim tim što su stariji. Ovaj novi album pojede puno toga što je band napravio u zadnjih 10-godina, možda i više.

 

Meni je važno što album ima pravi metal sound, bez kompromisa i naprosto te tjera da uzmeš air guitar u ruke i upadneš u trans i oduševljenje!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam album još dva puta, i već je polako krenuo da mi se sleže, utisak se postepeno poboljšava. Mada sam primetio još jedan minus, a to je činjenica koliko su Broderickove solaže falš uzimajući u obzir pratnju, mada opet jesu precizne. Koliko čovek svira van tonaliteta, bolje da se drži prirodnih skala nego što se pravi važan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ne znam po čemu su to njihova prva 4 ili 5 albuma savršeni. Peace sells ima vrlo loše pjesme poput Devils island, a Countdown grozotu ili bezvezariju poput High speed dirt ili užas zvan Sweating bullets.

Povuci reč za Devils Island. :)

A za Sweating Bullets se donekle slažem,pesma je bezveze,ali je volim zato što je jedna od prvih Megadeth pesama koje sam čuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au brate...

Devils Island, Sweating Bulltes i High Speed Dirt su meni licno odlicne pesne (narocito prve dve), a sad mi objasni koji su to sve promasaji na Rust in Peace-u.

Ukusi...

Meni se Killing is my Bussines uopste ne svidja, volim Peace Sells, ali zato obozavam So Far, Rust i Countdown.

Ovaj album me mozda najvise podseca na taj period pa mi se sve vise lezi (sigurno mi je najbolje legao od Youthanasia-e, oticicu toliko daleko, ali to je moj stav).

Nisam ni ocekivao revoluciju, Rust in Peace 2, nesto dosad nevidjeno...vec mi se izdvojilo par mnogo dobrih pesama, ima snagu, dobrih rifova, dobri aranzmani...produkcija mi je malo izvestacena, poneke solaze me umaraju, ali sve u svemu meni se album svidja.

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam rekao Megadeth imaju pjesama koje mi se NE SVIĐAJU, i to iz njihovih različitih perioda, novog, starog.Slušam taj band već poprilično dugo i imam potpuno pravo reći da mi je nešto smeće, a Sweating bullets mi je smeće. Stvarčica jest simpatična, ali ju naprosto ne podnosim i nikada mi nije u potpunosti legla. S druge strane, spot je fenomenalan. A Devils island isto izbjegavam. Totalno mi je stvar rasklimana i loši su vokalni aranžmani.

 

Al mislim da sam otišao skroz u offtopic sada. Neću raspravljati o ukusima.

Over & out!

Edited by Pavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da smislim So Far, So Good...So What!, ma kol'ko ga preslusavao. Sa njega jedino slusam In My Darkest Hour i Anarchy. Dave zvuci vrlo lose i bubnjevi su sranje. Jedino mi je Risk gori od njega...

 

Endgame mi je za sada odlican, ali cu konacan sud dati kad ga jos koji put preslusam...

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...