Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

To i ja kazem za guzvu, ima okacena slika negde dalje pozadi na temi, sto je neko slikao sa vrha obliznjeg drveta, mislim, vidi se skoro sve. Ako uzmes da prebrojavas glave siguran sam da ces prebrojati vise od 500 cak i od 1500.

Ja ne znam cifre i koliko je prodato karata ali znam kolika je guzva bila i kako je kada je u basti samo 500 ljudi, ne moze da se poredi. Ne znam u cemu je poenta da se na svaki optimisticni post za Megadeth odgovara sto gorim ali dobro. Verovatno kao sto ja tebe ne bih slusao o konstrukciji aviona ili rotora helikoptera neces ni ti mene jer znas da radis svoj posao, sto je uredu. Ali kao neko ko prilicno dolazi na svirke, znam da su bendovi kao Megadeth jedini koji mogu da privuku i one koji su "casual" uzivaoci metala. Dobro znamo kako je bilo na Agent Steelu, tuzno ali bolje nisam ni ocekivao jer osim nas fanova muzike to niko ne slusa, slicna stvar bi bila i sa meni omiljenim Testamentom koliko god bili dobri opet bi samo pravi fanovi dosli, a to je jedva SKC. Medjutim bandovi kao Megadeth i ostali iz velike trash cetvorke kao i osrednji Helloween i slicni old-school bendovi koji su stekli kakvu-takvu popularnost imaju malo siru publiku koju ne mozemo nazvati fanovima ali ona cini gro posecenosti na koncertima napolju, a kod nas je cinjenica nema. Ja samo znam 10-15 ljudi koji slusaju ili su slusali Helloween, a nisu dosli na koncert pre svega zbog cene, a i toga sto kod nas ne postoji kultura posecivanja koncerata, da ne pricam o kupovini karata unapred.

Megadeth je izdao pristojan album koji je mnogo promovisaniji nego prosli, bolje su usvirani, buducnost benda vise nije nesigurna i ova postava vec traje 2 albuma sto su sigurno kvaliteti u odnosu na prosli put. I ako sa ovakvim bendovima ne moze da se organizuje pristojan koncert (znaci nista spektakularno) onda dzaba sve, koncerti cija se posecenost meri stotinama na zapadu su klupske svirke. Ja iskreno zelim da vi uspete i zadovoljan sam vecinom koncerata kod nas, sto ne moram kao u tinejdzerskim danima da putujem u Budimpestu da bih video bend koji hocu.

Zato i ne zameram na ne dovodjenju nekih bendova ali mi nije jasno zasto se odustaje od Megadetha kada mi nije logicno da takav bend nema prodju, stvarno ne znam sta onda ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

!Frubi ti mora da si bio u parku kad ti je bilo opusteno ha,ha..Mnogi moji drugari starije generacije nisu dosli na koncert bas iz tog razloga jer nisu hteli da se guraju u sugavoj basti Skc-a!!Ja kao najveci fan Megadeth-a u Srbiji mogu da kazem da Megadeth nije svirao na gorem i ruznijem mestu na svetu .Kada bih opet dosli ne bih isao da ih gledam u basti ili u velikoj sali!!Bolje poluprazna hala sportova nego ona rupcaga!!

Kod nas se vise nezna da li ce na neki bend doci 100 ili 2000 ljudi.Po vasoj logici ispada da je neki Blind gardian ili neki Biohazard koji je napunio Halu sportova veci bend od Megadeth-a!!Ali to nije bitno.Zao mi je sto nece doci sa ovom postavom kod nas jer je ovo posle legendarne postave najaca ekipa!!!A i sad su skuplji. Boli me k...c ja idem u Milano da ih gledam ali zao mi je klinaca sto nece imati priliku da vide pravi thrash bend!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj ne zezajte..

 

moja sestra se dva puta cimala do grada za jebenu kartu - navodno bile rasprodate :)

mislim, ajde i da nisu - ali ako ne moze na kasi da se pripremi dovoljan broj karata da se ljudi ne vracaju pet puta - a to je kod nas ono standardno da ne cijenimo tudje vrijeme - onda jebi ga..

 

dalje.. iz njenih usta i usta jos gomile ljudi koji su pisali sto po ovoj temi sto na Koncertima - receno je da se nije moglo disati.. znam da je ona licno izasla pola sata ranije sa svirke jer nije imala gdje da stoji ko covjek.

pa ako vi smatrate da jedna svirka MEGADETHA treba da se odrzi na nivou jedne 9-ke na relaciji Novi Beograd - Vozdovac, gdje u tramvaj kapaciteta 100 ljudi udje 450 - onda bravo majstori.

 

i opet naravno niko ne prica o momentu sigurnosti (sta to bijase?).. a da ne pricam da za tu cijenu mozes da sjedis ko gospodin u Cesar Palace hotelu u sred Las Vegasa i da slusas Celine Dion :) ovako moras glavu da spasavas.

 

 

 

i gdje je promocija? posteri, reklame, radio/tv.. mislim na kvalitetnu promociju, ne ono - objavili smo detalje kod Mileta i Zike u fanzinu koji se uzgred dijeli penzionerima po Donjoj Tresnjici.

 

 

 

 

moj zakljucak je da je KRALJNJE neljudski i nepravedno svaljivati probleme na publiku. pogotovo za novac koji daju. prezvaka prica..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dave Mustaine TourDiary 2005

Belgrade, Serbia/Mont - SKC’s Courtyard

All night we crawled through the mountains on roads so bad they would cripple a donkey. Because we were headed

so far east on this leg of the tour the only bus company that was willing to take us there gave us the most battered

pieces of crap I've been on. The air conditioning doesn't work at all in the band bus, the windows are sealed so there is

no air flow, and the toilet reeks so bad that our eyes feel like they've been maced.

Also the farther east we go the worse the roads get and the harder it is to follow or depend on the road signs - as a

result the drivers keep getting lost and all estimates on travel times a pathetically far off. So we spent all night reeking

and rolling through treacherous mountain roads into Croatia, then north through the de-militarized zone and on up

into Serbia.

It turned out to be the most restful part of the trip so far.

It seems that Serbia is on the verge of breaking away from its troubled past. There were still some signs of recent

conflict, buildings that were still caved in from missiles or mortar shells. But there is also a sense of a society on the

upswing.

One thing is for sure - they were happy to have us there and did everything they could to take care of us. The fans

were amazing. The venue was packed wall to wall and there were at least as many kids outside hanging around to

listen as there were inside watching. Also there were fans on nearby rooftops. Fans precariously balanced on stone

walls peeking over the edge of the venue. Fans in trees grinning through the leaves and banging their heads on the

branches.

Sorry Finland, Serbia actually managed to beat you out in the manic enthusiasm department.

But before we pass out any trophies, I'm waiting to see what South America has in store for us.

 

Dovoljno mi je da zna onaj ko treba da zna!!!

Edited by KAKTUSCAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo mamu al vi citate sta ja pisem ?!:) Rekoh da su prodali oko 500 karata DO DANA KONCERTA ! Na dan koncerta otislo resto ... :))

Ja ne mogu da razumem taj izgovor " nisam isao na koncert omiljenog benda da se ne bi gurao u basti " , pa ako treba cu da idem gde god samo da ih gledam ... :)) al aj sad . :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. gurao bih se u bilo kom BG prostoru samo ih dovedite onda... :rockdevil:

 

Evo sta kaze Dave u delu intervujua od letos:

....

...Gigantour NA will go out in January of 2008, as we are going to be spending most of 2007 trying to get into some of the countries that we have not been in for a while. Of course this means scaling things down so we can revisit, or in the case of South Africa (which I yearn to play), visiting for the first time; and places like Serbia, or Romania again, now that we have made our first impression there. I still hope to find my cell phone in Serbia; I certainly can't have the posuers in my cell phone being revealed and crank-called. Well, there are two idiots that I guess I would enjoy getting cranked, but whatev!!!

 

So, here are the new song titles that I know you know ....

 

Dakle, proglasio nas je za najbolju publiku na evropskom delu turneje 2005. rekao letos da hoce i da planiraju da se vrate ovamo. Turneja pocinje krajem jan2008. u istocnoj evropi po datumima vidim da su pocetkom marta, vi ne zelite da ih dovedete.

Mogu samo da kazem, vracajte coveku telefon sto ste marnuli :mhihi: i pustite ih da sviraju u BGu.

 

I nemojte izgovore u fazonu svaki band koji dodje ponovo skupi manje ljudi nego prvi put, pa za koji ste qrac dovodili onda Therion ponovo. U februaru kad su bili Sa Diggerom isao sam zbog Diggera i naravno ostao i na Therionu ali bila je masa koja je izasla, medjutim ni sa ta 2 benda SKC nije bio pun, oko 800 do 850 ljudi. I vi sad njih dovodite na solo koncert, a mnoooogo popularniji bend koji je svirao pre 3 godine pred krcatom bastom i velikim brojem ljudi napolju, i ostalih koji su pokusavali mufte da udju i mnogi uspeli, necete . Zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nemojte izgovore u fazonu svaki band koji dodje ponovo skupi manje ljudi nego prvi put, pa za koji ste qrac dovodili onda Therion ponovo. U februaru kad su bili Sa Diggerom isao sam zbog Diggera i naravno ostao i na Therionu ali bila je masa koja je izasla, medjutim ni sa ta 2 benda SKC nije bio pun, oko 800 do 850 ljudi. I vi sad njih dovodite na solo koncert, a mnoooogo popularniji bend koji je svirao pre 3 godine pred krcatom bastom i velikim brojem ljudi napolju, i ostalih koji su pokusavali mufte da udju i mnogi uspeli, necete . Zasto?

e ovo si lepo rekao, naravno, ako su tacni podaci :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

frubi, a jel citas ti sta mi pisemo?

 

 

ja ti lijepo kazem - moja sestra se cimala dva puta do grada po jebenu kartu - dakle, domaci mentalitet.. imacemo sutra pa dodji jedno trista puta, mozda kasirka stigne nalakirati nokte i prodati karte..

 

i nije prodato jer nije bilo adekvatne promocije.. mislim, ne krivim nikoga specificno, kazem generalno kako se tamo koncerti odrzavaju.. koliko ima reklame, i na cemu se stampaju karte i KOJA JE CIJENA ISTA, dobro IKAKO ima ljudi koji hoce da dodju na svirku.

na kraju krajeva, PA NECU DA GLEDAM BEND U KST-u/SKC-u zato sto nisu uslovi normalni ni pojmljivi za disanje, a kamoli sviranje. zasto da dajem par hiljada dinara za svirku poslije koje cu se usvinjiti od prljavstine i guranja i laktanja. zar za te nenormalne cijene jedan prosjecni fan nije zasluzio tlo pod nogama i neki minimalan nivo sigurnosti?

 

uz dobru reklamu, adekvatnu cijenu, mogo bi prodati i koncert govana na sred terazija.

 

ali dok to mi ukapiramo, i izbacimo iz glave domaci javasluk, onda mozda i stignemo nesto ko hrvati ili slovenci, ili cak madjari ili bugari.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo samo opuštenije i biće dobro.

 

Elem, meni se čini, a vi prokomentarišite:

Publika "kod nas" ima kompleks "gledao sam ih, neću opet".

Gubi se ta ekskluzivnost i pokazuje se da ljudi idu na koncerte iz radoznalosti, a ne iz poštovanja/obožavanja muzičara.

 

To je, recimo, bila fora za (ponovljeni) koncert Blind Guardian, i to Frubi ima u vidu, koliko ja kontam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče pravih fanova naravno da nije tako. Što se tiče naročito mladih slušalaca ovog i sličnog zvuka to se dogadja. Kod osoba koje nemaju potpuno razvijen odnos prema bendu vode se cenom, reklamom, drustvom i posećenošću. Što će reći ako ide masa ići će i oni, uvek će biti tu ako je happening velikih razmera pa iako su već bili. Takve ljude organizator mora da iznadje način da privuče, jer na velikim koncerima ta publika puni kasu ali ako ima udobnost, zagarntovan happening itd. oni se neće kao mi gurati bilo gde da bi videli "omiljeni" bend. To može da predstavlja problem na koncertu tipa BlindGuardian gde je iskorišten maximalni potencijal koji ima taj bend, još je ponovljeni koncert bio usred leta kad ljudi su većinom na odmorima ili planiraju isti.

Megadethov max potencijal nije iskorišten prvi put ovde u to sam siguran, timing nije bio dobar, reklama, cene, premaštanje sa Taš stadiona u SKC itd., drugo na tom koncertu su većinom bili zaista fanovi tog benda koji su ga gledali i pre i tad i gledaće ga opet gde god da je. Bend je kao što rekoh mnogo promovisaniji novim albumom nego prošlim, stabilniji, usviraniji, a trenutno je i zatišje sa Metallicom sve ide u prilog da bi eventualni koncert u martu Hali Sportova sigurno uspeo. Šira publika, kao i ženski deo publike imao bi mnogo veći konfor na tribinama Hale sa normalnim cenama i reklamom jos je mart i najbolji što se tiče timinga uveren sam da bi koncert uspeo.

Što se tiče opuštenosti, evropska turneja se uveliko bukira i većina datuma je objavljena samo kod nas se uopšte ne ide u tom smeru, naravno da nije opušteno ako želimo da nam Megadeth dodje, a ima nas mnogo koji želimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebi ga.. tamo imate i previse koncerata, pogotovo metal - u posljednje vrijeme.. gdje mislite da ljudi nadju lovu za svirku koja kosta ISTO ili cak skuplje nego u americi ili zapadnog jevropi..

ovdje publika placala nepunih 2000 DINARA festival s Dream Theatre, Megadeth, Fear Factory, Symphony X, Dry Kill Logic, i jos pun kurac bendova.. a tamo bi taj dogadjaj bio naplacen skuplje od Egzita, gdje bi glavna zvijezda bio Vudu Popaj ili tako neki kurac. Ozzfest bio dzaba ove godine.. Dimmu Borgir (u paketu s jos 3 jaca benda) kostao 1300 dinara.. opet megadeth u Vegasu u hard Rock Hotelu, zajedno s jos 2 benda, kostao je 1100 dinara...... a gdje STANDARD ovdje i tamo!?!?!?!?

karte u srbiji su apsolutno gledano cak i duplo jeftinije nego u nemackoj

ne grijesite dusu, publika je predobra i odlicna u odnosu na to sta dobija i za koje pare. srbija je mala zemlja, a opet ima jako mnogo rock/metal publike.. metal nije mainstream i ne treba da bude. biseri se ne bacaju pred svinje.

i ja sam pricala tu vasu pricu dok sam bila tamo, cim sam presla baru, dupe mi se prosvjetlilo kad su te stvari u pitanju..

ovdje publiku tretiraju ko bogove, kod nas jebennu casu vode ti na sred svirke naplate 150 dinara.. da ne pricas koliki je nizak nivo sigurnosti (ako ista postoji), obezbjedjenja, koliko ljudi moze da unese rakiju ali ne i vodu, koje su ti sanse u prvom redu i za sta lovu dajes.

pa ne slazem se, misllim barem mozda je tako u americi ali ovde yok...

ovde ti je mala voda na megadethu kostala 3,5 EUR + kaucija, a obicna pisljiva majca je kostala 30 +- u zavisnosti od motiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...