Jump to content

Morbid Angel


nocturnog

Najbolji Morbid Angel album?  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Meni su i D, F, G sjajni.

D je nihilisticki hladan, dosta industrial tonova, preteca tog hladnog death metala.

F i G su puni lava majstroija, ne mogu da odredim koji je bolji.

H je sasvim solidan album koji ima par nesrecnih resenja ali nistra strasno toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu dobri, al' mene ume da smori druga polovina Dominationa nekad, Formulas slično, ima gomilu onih ambijentalno-eksperimentalnih na kraju, a najbolje pesme s njega su uglavnom 80s rimejci, na čelu sa Invocation, to isto govori nešto...

Gateways baš volim, možda i najbolji od ta tri ako ne brojiš hitove nego posmatraš albume kao celinu, ima fantastičnu atmosferu, ali ume da bude i jednoličan, treba malo da se uželim da bih ga obrnuo.

 

Heretic već ne pamtim kad sam poslednji put odslušao, dosta se teško prima, dobar deo rifova je malo na silu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na F su bas sjebali taj tracklisting, nagurali te zajebancije sve na kraj, kao da su bili u fazonu aj cepi i to da se ne baci.

Svejedno mi je drag, ima toliko cudnu a originalnu produkciju, daj mi to any time over prepucane danasnje... a da ne zaboravim da je bas bio breath of fresh air kad je izasao u sred melodic black ere.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto toliko podcenjujete Domination, meni i on spada u sam vrh vascelog DM-a! Iskreno i meni je nekada davno Covenant bio daleko bojli, ali to je onaj moj prelazak sa treša na dm, oba albuma sam čuo u sličnom periodu i Domination mi je tada delovao dosta tromo, nedefinisano, dok je Covenant imao mnogo više sličnosti sa oldskul trešom, pa mi je zato vrerovatno mnogo bolje lego'. Ali tek kasnije sam shvatio koliko je Domination višeslojniji i pravi prototip za budućmost Death Metala (da Rutan je tu imao svog udela(ma koliko ga neki pljuvali lik je inovator i nevidjeni metalhead)). Naravno da obožavam i dalje i Covenant, ali ne može se poreći da je Domination jebena zver od albuma, tako moćan, na momente melodičan, ali u isto vreme ZAO do bolaaaaaaaaaaaaa(malo sam popijo, soryyyy)

 

HATEWOOOOOOOOOORK!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je Gateways njihov možda i naj ug album, što svakako cenim, on zapravo ima i najzlokobniju atmosferu od svih njihovih albuma, problem ipak leži što ume da smori na nekim delovima i, možda glupo zvuči za dm, ali nema hita( :mhihi: ), bez obzira veoma ga volim, pesme poput He Who Sleeps, To the Victory, At One, Gates i I su vrhunske stvarčuge i ne bih imao ništa protiv da ovaj novi zvuči poput njih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

HATEWOOOOOOOOOORK!!!

 

Preteča Illuda, zato je Vincent i ispao, i tu je Illud nastavio :haha:

 

 

Meni je Domination ovako podeljen:

prve 3 pesme fantaazija, S klasa,

4-7. A klasa, dobre pesme,

8-11. B klasa.

:D

 

 

Rutan - gospodar sterilnog metala, nije nikakav inovator nego je na gitari loša kopija Treya, sve što zna je pokupio od njega, vrti u solažama tri jednostavnije Trejove fore koje je uspeo da savlada, rifovi dosadni, produkcija mu je korektna, ni manje, ni više, sve u svemu zanatlija čovek. :bigblue:

To su oni likovi što super funkcionišu kad postoji kreativni vođa u bendu koji ih usmeri, pa da popune malo, to se najbolje vidi po Hate Eternal helikopterski metal albumima.

Rekao bih po onom prvom Warfather albumu da i za Tuckera važi isto.

 

MASTER

 

I CALL THEE

 

MASTER

 

SURROUND ME

 

guitarheadbang.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kenjaš Dimone, ceo Domination keva, Rutan neshvaćeni( :bigblue: ) majstor na gitari, ok nisam ni ja najveći fan Hate Eternala, ali da lik ume da napravi dobre rifove (zlokobne na kub) i još bolje solaže, se ne dovodi u pitanje, to što na njegovim albumima bubanj bukvalno pojede sve druge instrumente je druga priča (ali i fakat, priznajem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nisu Rutanove, ali su ipak prosek u odnosu na ostatak materijala sa Covenanta, tj.isuviše tipične oldskul dm pesme, što zapravo nije tako loše, ali od bogova blasfemije se ipak malo više očekuje!

 

Samo prizivanje nekromansera se priznaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pain Divine filler? To je nadmocno savrsenstvo, plus ima najbolji rif svih vremena odsviran unazad.

 

Pa uslovno rečeno filler, meni je među manje omiljenima sa tog albuma, al' ne zato što njoj nešto fali, nego zato što je zajebana konkurencija xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, ajde zaključujte ovo troll glasanje gde je Illud pobedio Gateways, i otvarajte po albumima glasanje za najbolju pesmu :blek:

 

A:

Oćemo po 3?

 

Immortal Rites

Visions from the Dark Side

Evil Spells

 

B:

au ovo je još teže

 

Fall from Grace

Unholy Blasphemies

Abominations

 

 

C:

World of Shit (The Promised Land)

Angel of Disease

Sworn to the Black

 

D:

Dominate

Where the Slime Live

Eyes to See, Ears to Hear

 

F:

Invocation to the Continual One

Hellspawn

Prayer of Hatred

 

G:

Secured Limitations

Ageless, Still I Am

He Who Sleeps

 

H:

God of Our Own Divinity

Drum Check

Born Again

 

Poslušaću Heretic ponovo kad glasanje stigne do njega :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

До формулас знам напамет целу дискографију. После њега сваки албум сам преслушао само по једном. У доминацију се многи куну али мени је тај албум просек просека. Оне формуле после њега су ми у поређењу с њим ненадјебиве. Гејтвејс је смор незапамћени. Спор и једноличан,као да једну песму из више делова фурају цео албум. Једва сам га преслушао први (и једини) пут.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš da ni ti ne voliš kad se previše udalji od trešine -> Lombardo idealno rešenje.

 

Да,добро би он изубијао бубњеве али тешко да ће га позвати а још теже да ће он то прихватити чак и да га зовну.

Edited by Сале
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...